UA: Карпати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Карпати»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Івано-Франківськ
Слоган Долаємо вершини разом!
Час мовлення 07:00 - 00:00
Формат зображення 576i 16:9 (SDTV)
Власник(и) Національна суспільна телекомпанія України
Заснована 1940
Інтернет https://if.suspilne.media

«UA: Карпати» (філія ПАТ "НСТУ" «Івано-Франківська регіональна дирекціяКарпати“») — Івано-Франківська обласна телерадіокомпанія, працює з 15 січня 1940 року.

Інформація[ред. | ред. код]

«UA: Карпати» поєднує традицію класичної журналістики, сучасні стандарти медіа та об'єктивність інформації.

Компанія працює над радіо та теле-продуктами, виготовляє новини, репортажі, передачі з Івано-Франківської області і поза неї. Унікальна інформація в різних рубриках — політика, економіка, культура, спорт, здоров'я, освіта та ще багато іншого. «UA:Карпати» сьогодні налічує 24,5 тисяч точок проводового радіо, FM-радіо з покриттям у більше ніж у 10-тьох районах області, а також телебачення з розповсюдженням у багатоканальній мережі MX-5 та частково кабельного телеефіру.

Історія[ред. | ред. код]

Починалось все зі Станіславського радіокомітету (1939) і 30 хвилин мовлення щодня (новини, огляд обласної газети, окремі статті з газет, матеріали на громадсько-політичні теми), далі — обласний комітет радіоінформації при виконкомі обласної ради депутатів трудящих (1944) вже мав більший колектив і більші можливості.             

У 1963 році обласну редакцію радіомовлення перейменовано в Івано-Франківський обласний комітет з радіомовлення і телебачення Івано-Франківського обласного виконавчого комітету. В 1971 році на базі комітету були створені  редакції суспільно-політичних передач, «Прикарпатські новини» і кореспондентська мережа. Час мовлення збільшився до двох годин щодня.

У 2013 році телерадіокомпанія, крім проводового мовлення, отримала ФМ-частоту для цілодобового ефіру на території нашої області, а також прилеглих районів Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Того ж року з'явилась назва «Карпати».

25 грудня 2014 року ТБ «Карпати» вперше вийшло в телеефір у цифровій мережі Т2 — на 29 каналі по всій області. Сьогодні новини і програми компанії можуть дивитись також користувачі кабельних мереж «Discovery» та «Lanet» у Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Галичі, Бурштині та прилеглих населених пунктах.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Передачі[ред. | ред. код]

Передачі на телебаченні:

Посилання[ред. | ред. код]