UA: Львів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: ЛЬВІВ»
Філія НСТУ «Львівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Львів Львів
Зона мовлення Львівська область Львівська область
Час мовлення 07:00 - 23:00
Формат зображення SD 16:9
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Заснована 24 грудня 1957
Ранні назви ТРК «Львів»
12 канал
Мова мовлення українська
Інтернет https://lv.suspilne.media

UA: ЛЬВІВ (філія ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція», Львівське Суспільне) (раніше — Льві́вська обласна́ держа́вна телерадіокомпа́нія, Львівська ОДТРК, ЛОДТРК, ТРК «Львів» ) — львівська обласна філія Національної суспільної телерадіокомпанії України з головним офісом у Львові. Львівське Суспільне — це телеканал «UA: ЛЬВІВ» та радіостанція «Українське радіо Львів».

Історія[ред. | ред. код]

Перший прямий ефір телебачення у Львові був 24 грудня 1957 року. Львівська обласна державна телерадіокомпанія була однією з перших обласних телерадіокомпаній в УРСР. На першому етапі охоплювала своєю творчою увагою територію всієї Західної України: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Чернівецьку та Закарпатську області. Така потужна структура утворювалась фахівцями, що прийшли сюди з різних творчих і технічних сфер — кіностудій, радіостанцій, театрів, консерваторій і, звісно, газет.

18 травня 2018 року — ТРК «Львів» отримав логотип «UA: ЛЬВІВ».

У серпні 2018 року телеканал перейшов на 16:9.

Львівське радіо[ред. | ред. код]

Найдавніші документи організацій, правонаступником яких є теперішнє «Українське радіо Львів», датовані березнем 1940 року, а у воєнний час вони починають свій відлік з 16 серпня 1944 року. В основному це мікрофонні матеріали, фінансові звіти та постанова бюро Львівського обкому КПУ від 16.08.1944 року «Про радіообслуговування населення області», яким установлено не менш як 4-годинну роботу районних радіовузлів.

У повоєнні роки відбувалось зростання тривалості ефірного часу, збільшення зони обслуговування та технічне переозброєння радіокомплексу, запроваджувались нові форми роботи, програми, рубрики тощо.

У квітні 1960 року розпочалась підготовка до повного переводу місцевого радіомовлення на УКХ-ЧМ передавачі.

У 1966-67 роках запроваджується трьохпрограмне провідне радіомовлення.

З липня 1968 року почали виходити передачі Ростовського-на-Дону та Ряшівського (Жешовського) радіо.

У 1964 році Львівське радіо започаткувало популярну передачу на міські теми «Рідне місто моє», найкращі традиції якої сьогодні продовжує програма «Місто». Перша передача, яка вийшла 1 червня у День захисту дітей, була присвячена цій темі, а також у ній йшлося про роботу науковців Львівського інституту охорони матері і дитини, про перший львівський трамвай, спорудження готелю «Інтурист», кооперативне будівництво у Львові та міські новини.

21 жовтня 1958 року на засіданні обласного комітету по радіомовленню і телебаченню прийнято рішення "про запровадження позивних Львівського радіо… використавши для цього мотив з гімну (на слова Івана Франка — В. К.) «Вічний революціонер».[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Львівське радіо. Архів оригіналу за 8 квітня 2016. Процитовано 27 березня 2016.