UA: Полтава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Полтава»
Національна телекомпанія України «Полтавська регіональна дирекція «UA: Полтава»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Полтава Полтава
Слоган Нас слухає і дивиться Полтавщина, Україна і світ!
Зона мовлення Полтавська область Полтавська область
Час мовлення 07:00 - 23:00[джерело?]
Формат зображення SDTV 16:9
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Керівник(и) Мішин Анатолій Вікторович
Заснована грудень 1937 року (радіо)
1 липня 1977 (телеканал)
Мова мовлення українська
Інтернет https://pl.suspilne.media

Національна телекомпанія України "Полтавська регіональна дирекція «UA: Полтава»[1] (раніше — Полтавська обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», Полтавська ОДТРК «Лтава», ПОДТРК «Лтава») — полтавська обласна телерадіокомпанія, головний регіональний медіамовник Полтавщини.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Історія[ред. | ред. код]

Датою, від якої веде свій відлік ОДТРК «UA: Полтава» вважається грудень 1937 року, коли почала свою роботу редакція Полтавського обласного радіо, яка виходила в ефір із місцевими новинами по дротовій мережі мовлення.

Днем народження телеканалу вважається 1 липня 1977 року — день відкриття телевізійного кореспондентського пункту Полтавського облтелерадіокомітету, який готував матеріали місцевої тематики для Українського телебачення.

Роботу на власному телевізійному каналі ОДТРК розпочала в 1991 році.

Телеканал[ред. | ред. код]

«UA: Полтава» працює в ефірі за ліцензіями Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення України на регіональному телеканалі «Лтава» щодня 14 годин на добу.

В основу програмної концепції телеканалу «Лтава» покладені задоволення інформаційних інтересів телеглядачів у суспільно-політичній, економічній, соціальній, культурно-мистецькій сферах; пропаганда і підтримка національних культурних цінностей, духовних надбань українського народу. В основі програм інформаційного, суспільно-політичного, культурологічного, соціального і дитячого мовлення — місцева проблематика: новини, факти, події, тенденції, особистості регіону. Важливе місце займають програми державницького спрямування, інформування населення про діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Телеканал орієнтований на роботу в прямому ефірі з можливістю зворотного зв'язку з телеглядачами, на власне виробництво, створення циклів просвітницьких, пізнавальних телепрограм.

Найпопулярніші телепрограми — «Полтавські телевізійні новини», «Телетижневик», «До вас запитання», ток-шоу «Відверто про…», пізнавально-розважальні «Зустріч для вас», «Четверті півні», народознавча «Обереги», музична молодіжна «Квадрат Успіху».

«UA: Полтава» — єдина в Україні державна регіональна телерадіокомпанія, яка має дитячу студію телебачення. В студії «Разом» навчаються і прилучаються до телерадіожурналістики майже 100 дітей, які беруть безпосередню участь у створенні десятка телевізійних проектів.

Студія радіомовлення[ред. | ред. код]

Загальний обсяг обласного радіомовлення на першому Національному каналі (дротове радіо) становить 928 годин на рік.

Протягом місяця виходить понад 55 програм різної тематики, у тому числі, інформаційна програма «Панорама», авторські програми «Відкрий конверт», «Агропром», «Соціальний вісник», «Добридень, лікарю», «Коли говорять музи». Важливий напрямок — програми для дітей «Курочка Ряба», «Яблуко Ньютона», «Класний журнал».

FM-радіо[ред. | ред. код]

2 листопада 1995 року вперше вийшла в ефір радіостанція Полтавської ОДТРК «Ваша хвиля» — перша ефірна радіостанція на Полтавщині і друга державна в Україні інформаційно-музичного спрямування.

Радіожурналісти готують і видають в ефір близько 40-а програм на тиждень, що становить 95 % ефірного часу. В інформаційних програмах «Ваша хвиля» оперативно інформує радіослухачів області про найважливіші суспільно-політичні події в Україні та за її межами, в області. Передає офіційні повідомлення, репортажі, інфорації, виступи та інтерв'ю на економічні, соціальні, культурні та інші події. Художні програми пропагують найкращі надбання митців світу, України, Полтавщини, колективів художньої самодіяльності, знайомлять з новими творами сучасних композиторів, художників, ансамблів.

Партнери, нагороди[ред. | ред. код]

«UA: Полтава» активно співпрацює з міжнародними телерадіокомпаніями. Це канал «Культура», УТР Всесвітньої служби телебачення і радіомовлення України, BBC, «Німецька хвиля» та інші. Плідна співпраця дає можливість на регіональному каналі передавати найсвіжіші новини з усієї України і світу.

Журналісти «UA: Полтава» неодноразово отримували високі оцінки на професійних конкурсах та фестивалях. Протягом останніх років творчий колектив «Лтави» отримав понад 30 почесних відзнак за перемоги на всеукраїнських і міжнародних конкурсах телерадіопрограм «Калинові острови», «Україна єдина», «Молоде телебачення», «Мій рідний край», «Кришталеві джерела», «Золоте курча», «Перемогли разом», «Професіонал ефіру України» та інших.

ОДТРК «UA: Полтава» здобула титул «Найкраща регіональна телерадіокомпанія року» на Міжнародному фестивалі журналістики «Віра. Надія. Любов».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]