UCTE

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Блакитним позначені країни-учасники UCTE

Спілка з координації передачі електроенергії (англ. Union for the Co-ordination of Transmission of Electricity, UCTE) — енергетичне об'єднання європейських країн, засноване у 1951. Об'єднання було одним з найбільших енергооб'єднань у світі та відповідало за координацію роботи та розширення європейського об'єднання електромереж, що надавали послуги понад 400 млн споживачів. Членами спілки було 34 фірми з 22 країн.

Синхронно з UCTE працювала виділена частина енергосистеми України — т. зв. «Бурштинський енергоострів» (або просто Бурштинський острів), утворений з Бурштинської ТЕС, Калуської ТЕЦ та і Теребля-Рікської ГЕС і прилеглими електричними мережами.

З 1 липня 2009 року діяльність спілки було інтегровано у ENTSO-E (Європейську мережу системних операторів з передачі електроенергії), що взяла на себе виконання обов'язків 6 європейських об'єднань системних операторів, включаючи UCTE. Саму спілку було ліквідовано 1 липня 2009[1]. В останній рік існування UCTE об'єднувала 29 системних операторів з 24 країн континентальної Європи.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Union for the Coordination of the Transmission of Electricity (UCTE). docstore.entsoe.eu (англійською). ENTSO-E. 2018. Архів оригіналу за 2019-06-13. Процитовано 2019-06-13. 

Посилання[ред. | ред. код]