UEFI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип UEFI

UEFI (англ. Unified Extensible Firmware Interface — інтерфейс розширюваної «прошивки») — інтерфейс між операційною системою і мікропрограмами, які керують низькорівневими функціями комп'ютерного обладнання.

Основне призначення UEFI: коректно ініціалізувати обладнання при увімкненні системи і передати управління завантажувачу операційної системи. UEFI призначений для заміни BIOS — інтерфейсу, який традиційно використовується всіма IBM PC-сумісними персональними комп'ютерами. Перша специфікація UEFI (тоді ще просто «EFI») була розроблена компанією Intel, пізніше від першої назви відмовилися і остання версія стандарту носить назву Unified Extensible Firmware Interface (UEFI). В даний час розробкою UEFI займається Unified EFI Forum.

TianoCore[ред. | ред. код]

TianoCore — це open source реалізаціїя UEFI від Intel[1][2]

CSM[ред. | ред. код]

CSM (англ. Compatibility Support Module) — спеціальний компонент UEFI, що забезпечує зворотну сумісність з традиційними x86-системами, і надає можливість завантаження операційних систем за допомогою класичного методу MBR. У цьому режимі файлові системи на дисках ігноруються, і початкове завантаження починається, як і у BIOS-системах, з boot-сектору (перший сектор на диску). Такий режим завантаження, як правило, називається BIOS-MBR, незалежно від того, чи здійснюється він традиційним BIOS, чи UEFI. Деякі BIOS-реалізації дають можливість завантаження і з дисків, розбитих за стандартом GPT; така схема зазвичай називається BIOS-GPT.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. TianoCore - coreboot. Процитовано 2016-12-10. 
  2. Офіційний сайт tianocore. Процитовано 2016-12-10. 

Посилання[ред. | ред. код]