USAID

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Агентство США з міжнародного розвитку
(USAID)
Дата заснування 1961
Голова Раджив Шах
Положення Вашингтон
Офіційний сайт usaid.gov

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Адміністратор Агентства та його заступник призначаються президентом за згодою Сенату і діють в координації з Державним Секретарем США.

Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров'я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Опис[ред.ред. код]

З 1961 року Агентство США з міжнародного розвитку є провідною установою Уряду Сполучених Штатів Америки з виконання програм міжнародної економічної та гуманітарної допомоги. Штаб-квартира USAID знаходиться у Вашингтоні, округ Колумбія; Агентство також має регіональні Місії у: Центральній та Південній Африці, Азії та на Близькому Сході, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також у Європі та Євразії.

Акт про створення USAID був підписаний президентом Джоном Кеннеді в листопаді 1961 року. Вперше один з державних інститутів США цілком зосередився на довгостроковій допомозі в економічному і соціальному розвитку інших країн, об'єднавши в собі функції декількох раніше існуючих організацій. [1][2] На фінансування програм цієї організації щорічно виділяється близько 1% федерального бюджету США. USAID має свої представництва в більшості країн світу. Створення Агентства стало результатом роботи по впорядкуванню розрізнених програм американської міжнародної допомоги, в основі яких лежав План Маршалла, за яким США надавала допомогу післявоєнній Європі і який завершився в червні 1951.

Діяльність в Україні[ред.ред. код]

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров'я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]