USA Today

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип USA Today з 14 вересня 2012 року
«Ю-ЕС-ЕЙ Тудей»
USA Today 2012logo.svgЛоготип
USA Today building.jpgБудівля редакції USA Today в передмісті Вашингтону.
Тип Щоденна газета
Формат великий

Власник Gannett Company
Редактор Ларрі Крамер
Головний редактор Патті Мічалскі
Заснована 15 вересня 1982
Політична належність двопартійна
Мова англійська
Головний офіс 7950 Jones Branch Drive, Вірджинія, США, 22108
Наклад 1 830 594 (дані на 2010 рік від Boston.com)
ISSN 0734-7456

Веб-сторінка:
usatoday.com

«Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» (англ. «USA Today», укр. «США сьогодні») — перша загальнонаціональна щоденна газета в США. Заснована y столичному Вашингтоні підприємцем Аллена Ньюхартом. Перший номер газети вийшов 15 вересня 1982 року. Перший головний редактор газети — Джон Сайгенталер.

До появи «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» газетний ринок США був сегментований за регіональним принципом: в кожному великому місті першими були місцеві видання. На сторінках своєї газети Ньюхарт всіляко підкреслював єдність нації, намагаючись усунути будь-який регіональний нахил. Паралельно редакційній колонці в газеті йшов розділ, де свою думку могли висловити прихильники протилежної точки зору.

Завдяки дизайну, що запам'ятовується, і новаторській маркетинговій політиці, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» станом на 2008 рік виходила накладом (2250 тис. примірників). Видання вважається перлиною медіаконгломерату Gannett[ru].

Історія[ред.ред. код]

Розвиток «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» почався 29-го лютого 1980 року, коли представники компанії відомої під назвою «Проект НН» зустрілись з головою Ганнет кампані Алленом Ньюхартом, щоб розробити національну газету. 11 червня 1981 року Ганнет надрукували прототипи газети, в яких відображались два варіанта майбутнього макету видання. Примірники розіслали поштою багатьом видатним діячам у галузі журналістики для оцінки та внесення змін. Рада директорів Ганнет схвалила створення національної газети під назвою «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» 5 грудня 1981 року. Аллена Ньюхарта призначили президентом та видавцем газети на додаток до вже обіймаємої ним посади головного виконавчого директора Ганнет.

Ганнет офіційно оголосили про запуск газети 20-го квітня 1982 року. «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» почали видавати 15-го вересня 1982 року в Балтиморі та Вашингтоні, округ Колумбія. Ціна за один примірник становила 25 центів. Після продажу першого випуску Ганнет поступово збільшували наклад газети, та він досяг позначки у 362,879 примірників. До кінця 1982 року Ганнет прогнозували збільшення цієї цифри вдвічі.

Газета мала унікальний на той час дизайн: містила багато кольорових зображень та фотографій. На початковому етапі тільки перші сторінки новин друкувались в палітрі чотирьох кольорів, а дизайн усіх інших сторінок виконували за допомогою плашкових кольорів.

Загальний стиль газети та використання великої кількості графіки (візуального матеріалу) — результат втілення в життя концепції, розробленої Ньюхартом разом з графічними дизайнерами Джорджом Рориком, Семом Уордом, Сьюзі Паркер, Джоном Шерлоком та Веб Брайянт. Аленн Ньюхарт вирішив подавати читачам новини більш стисло, а головний акцент робити на візуальну складову. Критики висміяли цю концепцію, називаючи газету «телевізором, в який ви можете загорнути рибу». Традиційні газети були категорично проти такого методу подачі інформації. Вони вважали, що таким чином газета опускається до рівня своїх найменш інтелектуально обдарованих читачів.[1][2]

Перехід до нового формату та перші міжнародні видання газети[ред.ред. код]

2-го липня 1984 року газета перейшла від великого чорно-білого формату до кольорових публікацій. Фотографії почали друкувати в усій кольоровій гаммі, а зображення додали в усі чотири розділи газети. Наступного тижня, 10-го липня, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» запустила міжнародне видання, яке було спрямоване на громадян США, що знаходились закордоном. 8-го жовтня 1984 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» вперше розгорнули публікацію свого міжнародного видання через супутник в Сінгапурі. 8-го квітня 1985 року газета вперше опублікувала додатковий розділ на 12 сторінок, що називався «Бейсбол 85». Ця подія передувала сезону Вищої ліги бейсболу 1985 року.[3]  

Під кінець 1985 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» стала другою найбільшою газетою в Сполучених Штатах, досягнувши щоденного тиражу в 1,4 мільйони екземплярів. Загальна читацька аудиторія газети за день в 1987 році (згідно даних Дослідницького бюро Сіммонса) становила 5,5 мільйонів — найбільша з усіх щоденних газет США. 6-го травня «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» почала друкувати своє міжнародне видання у Швейцарії.[4]

Перші чотири роки газета приносила збитки. Загальна сума заборгованостей видання після сплати податків становила 233 мільйони доларів, згідно з даними, опублікованими Ганнет в липні 1987 року. Перші прибутки газета отримала у травні 1987 року, на шість місяців раніше, ніж це прогнозували фінансові аналітики Ганнет.

29-го січня 1988 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» випустили найбільше видання в своїй історії — 78-сторінкове вихідний випуск, що включав в себе секцію про Супер Кубок XXII. Крім того, у виданні було 44.38 сторінок реклами та розійшлось тиражом в 2,114,055 примірників. Цим було встановлено рекорд тиражу щоденної газети («Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» побила свій рекорд вже за дев'ять місяців, коли видання до дня виборів розійшлось тиражом у 2,257,734 примірники).

15-го квітня газета запустила своє третє міжнародне друковане видання у Гонконзі. Міжнародні видання встановлювали рекорди тиражу та продажу реклами в серпні 1988 року, коли багато публікацій присвятили літнім Олімпійським іграм. Було продано понад 60,000 примірників та 100 сторінок реклами.[3]

В липні 1991 року Дослідницьке бюро Сіммонса підрахувало, що денна аудиторія «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» становить близько 6,6 мільйонів читачів. Таким чином, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» стала щоденною газетою США з найбільшою читацькою аудиторією. У вересні 1991 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» запустила четверте міжнародне видання в Лондоні. Його розповсюджували у Великій Британії та на Британських островах. Формат міжнародного видання змінили: починаючи з 1-го квітня 1994 року, випуски почали виходити з понеділка по п'ятницю, а не з вівторка по суботу.

1-го лютого 1995 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» відкрили своє перше редакційне бюро за межами Сполучених Штатів — в Гонконзі. Крім того, в 1996 році були відкриті додаткові редакційні відділи в Лондоні та в Москві.[3]

17-го квітня 1995 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» запустила свій веб-сайт www.usatoday.com як частину USA Today Information Network, щоб забезпечити публікацію новин в режимі реального часу. У 2002 році стартував додатковий сайт USATODAY.com Travel, який надає усю необхідну для подорожей інформацію, а також дає можливость забронювати авіаквитки та номера у готелях.

28 серпня 1995 року у Франкфурті почали видавати п'яте міжнародне видання «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей»; його розповсюджували більшою частиною Європи.[3]

4 жовтня 1999 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» вперше почали розміщувати рекламу на першій сторінці газети.

8-го лютого 2000 року Ганнет запустила USA Today Live, ініціативу з Інтернет-транслювання, розроблену для забезпечення охоплення аудиторії від газети до національного телевізійного мовлення. Крім того, ця програма була спрямована на інтеграцію з веб-сайтом «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей», який відійшов від виключно текстового формату новин та почав додавати відео та аудіо в новинний контент.

Шосту друковану версію міжнародного видання запустили 15-го травня 2000 року в Італії, а вже 10-го липня в Бельгії відкрили міжнародну типографію.[3]

У 2001 році газета створила два додаткових інтерактивних блока. 19-го червня «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» та Gannett Newspapers запустили USA Today Careers Network (зараз Careers.com) — веб-сайт, на якому регулярно публікують локалізовані списки зайнятості. 18-го липня того ж року USA Today News Center був запущений як інтерактивний сервіс телевізійних новин. Цей проект розробили сумісно з On Command Corporation, яка транслювалась на готелі по всім Сполученим Штатам. 

12-го вересня 2001 року газета встановила новий рекорд з кількості проданих газет за один день. Ця цифра сягнула позначки в 3,638,600 примірників. Номер був присвячений терористичній атаці на торговий центр та Пентагон.

У 2010 році «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» запустила API для того, щоб мати можливість обмінюватись даними з усіма партнерами.

Реструктуризація ньюзруму та зміни у візуальній політиці 2011 року[ред.ред. код]

27 серпня 2010 року у «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» анонсували реструктуризацію ньюзруму, яка передбачала звільнення 130 співробітників. Крім того, керівництво газети зробило заяву, що віднині головна увага приділятиметься не друкованій версії видання, а мультимедійним платформам (USAToday.com, та пов'язаним з ним мобільними додатками). Також було анонсовано запуск нового додатку USA Today Sports.

24 січня 2011 року для збільшення доходів газета представила новий формат, котрий модифікував зовнішній вигляд перших сторінок розділів. Оновлені сторінки включали в себе більший логотип зверху кожної сторінки, створили новий шрифт для перших сторінок розділів, названий Prelo для деяких заголовків центральних матеріалів (замінивши шрифт Gulliver, який використовували з квітня 2000 року). Також оновили функцію «Стрічка новин» — зробили її більшою, наповнили заголовки гіперпосиланнями. Змінили кількість пустого простору на сторінках газети, щоб представити покращений стиль газети.[5][6]

Редизайн 2012 року[ред.ред. код]

14 вересня 2012 року у «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» — перший глобальний редизайн. Цим видання відзначило 30-ту річницю з виходу першого друкованого номеру. Дизайн розробили сумісно з дизайнерами з фірми Wolff Olins. Додали сторінку, присвячену технологіям та подорожам у розділі «Лайф»; збільшили кількість кольорових сторінок, але при цьому зберегли й традиційні елементи газети.[7] Логотип «Глобус», що використовували з початку створення газети, замінили на новий логотип: велике коло того кольору, що відповідає конкретному розділу.

Сайт видання також зазнав значних змін, які були пов'язані з використанням нової системи управління відомої як Presto. Також на сайті запровадили новий дизайн, створений Fantasy Interactive, котрий включав в себе фліпбоард-навігацію для зручного переходу між окремими історіями (він затемняє значу частину головної сторінки та сторінок розділів); інтерактивну відео-рекламу та адаптивний дизайн. Редизайн сайту зробив його більш інтерактивним, запровадив оптимізацію для смартфонів та інших гаджетів, забезпечив зручні блоки реклами, забезпечив Ганнет можливість синдикувати контент «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» на свої локальні проекти та навпаки.[8][9][10]

Розширення та перебудова середини 2010-х[ред.ред. код]

6 жовтня 2013 року Ганнет запустили тестове видання від «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» для розповсюдження у чотирьох своїх газетах The Indianapolis Star, the Rochester Democrat & Chronicle, the Fort Myers-based News-Press and the Appleton, Wisconsin-based Post-Crescent. Запуск вставки підштовхнув газету до реструктуризації своїх операцій. Це дозволило перейти до виробництва «сім днів на тиждень», щоб розміщувати блоки національних та міжнародних новин и корпоративні історії (вони займають близько 10 сторінок в будні дні та по суботах, а в неділю — до 22 сторінок) в пілотному випуску.[11][12]

4 січня 2014 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» придбали веб-сайт з рецензіями на фільми та книги Reviewed.com.

3 вересня 2014 року газета оголосила про звільнення 70 співробітників у зв'язку із реструктуризацією відділа новин та бізнес-операцій.

В жовтні 2014 року «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» вступили в партнерство з  OpenWager Inc., щоб презентувати додаток на платформі Bingo, який називався USA TODAY Bingo Cruise.[13]

3 грудня 2015 року Ганнет офіційно запустили USA Today Network — національну службу цифрового збору інформації, яка забезпечує обмін контентом між «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» та 92 місцевими газетами по всій території Сполучених Штатів, а також об'єднує рекламні послуги на місцевому та національному рівнях.[14][15][16]

Аудиторія[ред.ред. код]

Аудиторія видання досягає:

 • «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» — 3,882 мільйона читачів;
 • USA Today.com — 5,988 мільйона читачів;
 • USA Today Network — 5, 401 мільйона читачів.

Газету читають 68 % чоловіків та 32 % жінок (середній вік — 46 років). З них 71 % людей закінчили коледж та 43 % отримали післяколеджну освіту. 74 % мають власний будинок. Середній дохід — $78,848.

Рід занять: управлінці — 34 %, робітники середньої ланки — 25 %, усього зайняті — 80 %.[17] Через мобільний додаток газету вивчає 42 % читачів, це 32,5 мільйонів людей. Інтернет-версію «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» використовують 53 % аудиторії (40,5 мільйонів людей).[18] Щомісяця до інтернет-версії газети «приходять» близько 49 мільйонів унікальних відвідувачів. Сама газета класифікує свою аудиторію так: 

Продуктивна та цілеспрямована, оптимістична, активна і виключно добре проінформована. Ці люди звертають увагу на думки та поради. Вони активно і впевнено обговорюють бренди в соціальних мережах.[19]

Газету читають 69 % чоловіків та 31 % жінок. По віковому критерію медіа-об'єднання виокремлюють такі групи: робітники бізнесу — 18-34 років (13, 1 мільйон) та 18-49 років (33,9 мільйонів).[20]

У 2014 році American Trends Panel публікає графіку, на якій можна простежити політичну орієнтованість аудиторії «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей». Всього представлено п'ять сегментів ідеологічного спектру з основними даними. Так, за результатами дослідження читачі газети діляться так: 17 % — переконані ліберали, 24 % — переважно ліберали, 32 % — змішаний тип, 19 % — переважно консерватори, 8 % — переконані консерватори.[21]

У 2010 році газеті увійшла до перелік видань з найбільшим тиражем під другим номером. «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» обігнав The Wall Street Journal з цифрою у 2,061,142 примірників, коли у «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» — 1,830,594.[22]

Структура «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей»[ред.ред. код]

Кожен випуск має 4 секції: «Новини», «Гроші», « Спорт» та « Життя».

З березня 1998 випуск «Життя» щоп'ятниці був розділений на дві частини. Одна — розважальної тематики, інша — про подорожі. Перша має назву Weekend, друга — Destignations&Diversions.

Міжнародне видання має дві секції: «Новини» та «Гроші» в одному, «Спорт» та «Життя» в іншому.

На відміну від багатьох щоденних газет, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» не виходить по субботах та неділях, хоча раніше газета з 19 січня 1991 року видавала спеціальні випуски щовихідних.

Газета публікує кожну завершену статтю на першій сторінці секції.

Виключенням є кавер-сторі. Для того щоб їх дочитати, потрібно перегорнути сторінку. Зазвичай, продовження розміщується на наступній сторінці секції.

Кожна секція позначається певним кольором та літерою у верхньому лівому кутку першої сторінки. «Новини» мають синій колір, «Гроші» — зелений, «Спорт» -  червоний, «Життя» — фіолетовий. Помаранчевий використовується для бонус — секцій, тематика яких стосується, переважно, трендів бізнес-подорожей та Олімпійських ігор.

У багатьох відношеннях, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» налаштана «зламати» типовий газетний макет. Яскравим прикладом відхилення від традицій є використання лівої чверті кожної секції для пунктів першої шпальти на історії з внутрішніх сторінок.

Обкладинка показує узагальнене описання заголовків історій, що представлені у всіх чотирьох основних та спеціальних секціях.

Як національна газета, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» не може фокусуватися на погоді лише одного міста. Тому вся задня сторінка секції «Новини» використовується як погодна мапа континентальної частини США, Пуерто-Рико та Віргінських островів, а також для списків температури багатьох міст США та світу. Кольорова карта з прогнозом погоди була створена Джорджем Роріком, дизайнером «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей». Вона була скопійована газетами по всьому світу, змінюючи традиційний стиль.

Книжкові тиражі, огляди та національний графік продажів виходить щочетверга у секціі «Життя». Як і більшість національних газет, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» не містить коміксів.

Рубрика «Across the USA» містить огляд звітів з Assosiated Press — по одному заголовку з кожного штату. Так само в спортивній секції в рубриці «For the record» представлено короткий виклад виграшних чисел попередньої дати закінчення всіх національних лотерей.

Але деякі традиції були збережені. Головна стаття росташовується на верхній правій частині першої сторінки. Коментарі та політичні карикатури займають останні кілька сторінок. Дизайн газети був визначений як нео-вікторіанський.

Стиль[ред.ред. код]

Видання відоме тим, що перетворило новини на історії, які легко читати та розуміти. Газета використовує специфічний спосіб подачі інформації — так званий візуальний сторітелінг:

Завдяки своєму унікальному візуальному сторітелінгу, USA TODAY забезпечує високоякісний та привабливий контент у вигляді друкованих, цифрових, соціальних та відео-платформ.[23]

На противагу сухому стилю ділових газет на кшталт The Wall Street Journal і The New York Times, «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» видавалася з кольоровими фотографіями і великими діаграмами, які широко висвітлювали події спорту і життя відомих людей. Підкреслюючи свою національну спрямованість, видання стало добре відомим за суспільні опитування. Видання розраховане на широку аудиторію, але намагається уникати відвертої бульварності. «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» однією із перших запропонувала аудиторії короткі повідомлення в обрамленні яскравих ілюстрацій та великих фото.

Його динамічний стиль вплинув на стиль місцевих, регіональних та національних газет по всьому світу, завдяки використанню коротких звітів та репортажів, кольорових ілюстрацій, інформаційних графіків та включення історій сфери поп-культури, серед інших характерних особливостей.[24]

Особливим елементом видання є секція думки, де публікуються статті редактора, колонки позаштатних авторів, листи до редакцій та редакційні комікси. Характерна особливість цієї секції — публікація протилежних точок зору. Найчастіше опозиційну точку зору висвітлює автор-гість, зазвичай експерт у тій чи іншій сфері.

На сайті USA Today.com активно використовується відео-контент. Інформаційні відео на сайті подаються в форматі новинних сюжетів. Середня тривалість відеосюжету — 2,5 хвилини.

Сайт[ред.ред. код]

WSTM Mossmen0051.jpg

У  квітні 1995 року був запущений веб-сайт: USA Today Online. Дизайн сайту розроблений компанією «Fantasy  Interactivе».

У 2012 році сайт газети був перероблений. До нього  була включена система управління контентом, відома як Престо (Presto).

Рубрики[ред.ред. код]

 • Новини. Розділи: нація, світ, Вашингтон, вибори 2016 року.
 • Спорт
 • Життя. Розділи: люди, розваги, кіно, музика, телебачення, книги. Окремо на сторінці рубрики «Життя» виносять бестселери, телепрограму, ігри, кросворд.
 • Гроші. Розділи: ринки, бізнес, особисті фінанси, автомобілі, пенсії.
 • Технології. Розділи: новини, відгуки, огляди, азартні ігри.
 • Подорожі. Розділи: рейси, напрями, круїзи, ділові поїздки, угоди, американський досвід.
 • Думки (погляди). Розділи: сьогоднішня дискусія, оглядачі та автори, анімація, голоси, лідери, поліція США
 • Погода
 • Вибори 2016 року
 • Поліція  США

Довідкова інформація[ред.ред. код]

 • редакційна політика «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей»;
 • виправлення і роз'яснення в газеті;
 • прес-центр;
 • медіа-партнери;
 • оголошення;
 • реклама;
 • стажування;
 • мережа розробників.

Телепередачі[ред.ред. код]

У 1987 році Ганнетт і продюсер Грант Тинкер почали розробляти серію тележурналів для першого запуску синдикації (прим. Телевізійна синдикація — це  продаж права показу одних і тих самих телевізійних передач відразу декільком мовникам)[25]

У результаті виник «„Ю-ЕС-ЕЙ Тудей“: Телешоу», який пізніше перейменували у «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей». Він дебютував 12 вересня 1988 р. У серії включень приймали участь кореспонденти:

 • Еді Магнуса
 • Робін Янг
 • Бойд Метсон
 • Кеннет Уокер
 • Дейл Харімот
 • Енн Ебернаті
 • Білл Маккати
 • Бет Руйяк

Шоу поділялось на блоки[ред.ред. код]

 • Новини
 • Гроші
 • Спорт
 • Життя

Програма отримала низькі рейтинги та негативні відгуки критиків.  В листопаді 1989 року, після одного з  половиною сезонів, телевізійна версія «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» була скасована. Останній вихід в ефір відбувся 7-го січня 1990 року.

Про Україну[ред.ред. код]

Журнал «Foreign Policy» повідомляє, американська газета «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» опублікувала на першій сторінці випуску (від 10 лютого 2015 р.) карту України без Криму.

«У той час як Захід відмовляється визнавати приєднання Криму до Росії, це зробила одна з найбільших газет», — відзначає журнал.

Основні конкуренти «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» — «Wall Street Journal» і «New York Times» — опублікували карту України з Кримом.[26]

Скандали[ред.ред. код]

Пішов у відставку головний редактор (2004)[ред.ред. код]

Головний редактор американської газети «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» подала у відставку через скандал навколо кореспондента Джека Келлі. Журналіст був звинувачений в фальсифікації фактів і плагіаті. Джека Келлі негайно звільнили. До списку його гріхів потрапили: вигадане інтерв'ю з дочкою іракського генерала, вигадані репортажі з Росії, Ізраїлю, Куби, куди він навіть не їздив.

За даними «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей», комісія (з трьох старших редакторів і шести співробітників) більше місяця ретельно перевіряла 720 статей і репортажів, які Келлі написав у період з 1993 по 2003 роки.

Келлі вважався «зіркою» газети, але в січні був змушений покинути її після того, як з'явилися перші повідомлення про фальсифікації. Комісія встановила, що приблизно 100 матеріалів були написані з  порушенням журналістських канонів і професійної етики.

Звіривши статті та репортажі з фінансовими звітами про відрядження, роздруківками телефонних переговорів, інформацією з жорсткого диска службового комп'ютера, комісія прийшла до висновку, що журналіст сфабрикував цілий ряд гучних репортажів з «гарячих точок», які свого часу дозволили йому створити собі імідж «безстрашного» репортера.[27]

Газета закликала американців не голосувати за Трампа (2016)[ред.ред. код]

Газета «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» вперше за свою 34-річну історію закликала своїх читачів не голосувати за одного з кандидатів у президенти США. Редакція одного з найбільших періодичних видань країни впевнена, що Дональд Трамп не підходить на посаду президента.

У редакційній колонці під яскравим заголовком «Не голосуйте за Трампа» зазначаються причини екстраординарного для «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» рішення. Редакція підкреслила, що виступає саме проти Дональда Трампа, а не за кандидата від демократів Хілларі Клінтон.[28]

У масовій культурі[ред.ред. код]

Протягом років газета була спародійована у багатьох медіа.

Кіно[ред.ред. код]

Телебачення[ред.ред. код]

 • Вавилон-5 — газета з таким самим логотипом, але під назвою Всесвіт сьогодні з'являється у кількох епізодах. Газета друкується на стенді.
 • Сімпсони — головний герой мультсеріалу Гомер у п'ятому епізоді третього сезону читає газету US of A Today. На першій сторінці розміщено заголовок «Улюблений олівець Америки — № 2 це № 1». Також Гомер каже наступне: «Це єдина газета в країні, яка не боїться говорити правду: це просто відмінно».
 • Bender's Big Score — газета «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей» від 8 листопада 2000 року має заголовки «Буш переміг» та «Неприємний робот все ще на волі».

Музика[ред.ред. код]

 • До альбому «Що я роблю» (2004) кантрі співака Алана Джексона входить пісня «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей».

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Відвідувачам готелю Hilton під двері приносять свіжий випуск «Ю-ЕС-ЕЙ Тудей».
 • Роб Кріллі

Примітки[ред.ред. код]

 1. USA Today Is Turning 30, in Danger of ‘Marking 30’ – Editor & Publisher. www.editorandpublisher.com. Процитовано 2016-12-04. 
 2. Media, García. USA TODAY turns 30-Part 2---A newspaper that influenced all of us → García Media. www.garciamedia.com. Процитовано 2016-12-04. 
 3. а б в г д Timeline | USAToday. static.usatoday.com. Процитовано 2016-12-04. 
 4. Timeline | USAToday. static.usatoday.com. Процитовано 2016-12-04. 
 5. More about that USA Today design update | Charles Apple. www.charlesapple.com. Процитовано 2016-12-04. 
 6. Notice anything different about today’s USA Today? | Charles Apple. www.charlesapple.com. Процитовано 2016-12-04. 
 7. Hagey, Keach (2012-09-13). USA Today Redesigns Paper, Website. Wall Street Journal. ISSN 0099-9660. Процитовано 2016-12-04. 
 8. Media, García. USA TODAY turns 30-Part 5-It → García Media. www.garciamedia.com. Процитовано 2016-12-04. 
 9. Case Study: Gannett’s monumental task — A content management system for all. Poynter (en-US). 2014-07-03. Процитовано 2016-12-04. 
 10. Media, García. It's a new website rethink for USA TODAY, too → García Media. www.garciamedia.com. Процитовано 2016-12-04. 
 11. Gannett to distribute USA TODAY edition to 35 papers. USA TODAY. Процитовано 2016-12-04. 
 12. Placing a bet on USA Today. Columbia Journalism Review. Процитовано 2016-12-04. 
 13. News - OpenWager and USA TODAY Partner to Launch New Bingo App | Bingo Reviewer. www.bingoreviewer.co.uk. Процитовано 2016-12-04. 
 14. http://www.gannett.com/news/press-releases/2015/12/3/gannett-unites-largest-local-national-media-network-under-usa-today-network/. www.gannett.com. Процитовано 2016-12-04. 
 15. Gannett introduces USA TODAY NETWORK, uniting local, national properties. USA TODAY. Процитовано 2016-12-04. 
 16. Gannett rebrands its local papers as USA TODAY Network. Poynter (en-US). 2015-12-03. Процитовано 2016-12-04. 
 17. USA TODAY Media Kit. usatoday30.usatoday.com. Процитовано 2016-11-28. 
 18. http://marketing.usatoday.com/advertise.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 19. Advertise. marketing.usatoday.com. Процитовано 2016-11-27. 
 20. USA TODAY Sports Media Group. marketing.usatoday.com. Процитовано 2016-11-27. 
 21. Where Usa Today’s Audience Fits on the Political Spectrum. Pew Research Center's Journalism Project. 2014-10-21. Процитовано 2016-11-27. 
 22. Circulation numbers for the 25 largest newspapers. Boston.com. Процитовано 2016-12-04. 
 23. USA TODAY: Latest World and US News - USATODAY.com. USA TODAY. Процитовано 2016-12-05. 
 24. USA Today | Wikiwand. Wikiwand. Процитовано 2016-12-05. 
 25. Телевизионная синдикация. Википедия (ru). 2015-04-18. Процитовано 2016-11-27. 
 26. Korrespondent.net. Газета USA Today опубликовала карту Украины без Крыма. Процитовано 2016-11-27. 
 27. Korrespondent.net. Скандал в США: ушел в отставку главный редактор крупнейшей газеты. Процитовано 2016-11-28. 
 28. Американские СМИ выступили против Трампа. www.2000.ua. Процитовано 2016-11-28. 

Посилання[ред.ред. код]