Ю-Ес-Ей тудей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Ю-ЕС-ЕЙ Тудей»
USA Today 2012logo.svg
USA Today building.jpg

Будівля редакції «USA Today» в передмісті Вашингтона.
Країна Flag of the United States.svg США[1]
Тип Щоденна газета
Мова англійська
Політична належність двопартійна
Місце публікації Маклейн[1]
Видавець Gannett Company
Формат великий
Періодичність 1 доба

Засновано 15 вересня 1982
Засновник Ел Ньюхарт
Власник «Gannett Company»
Редактор Ларрі Крамер
Головний редактор Патті Мічалскі
Припинення публікацій 7 січня 1990
Ціна 0,75 $
Головний офіс 7950 Jones Branch Drive, Вірджинія, США, 22108
Наклад

866,791 (понеділок-четвер) 1,003,529 (п'ятниця)

Дані на 2017 рік від usatoday.com
ISSN 0734-7456

usatoday.com
Нагороди
CMNS: Ю-Ес-Ей тудей у Вікісховищі

«Ю-Ес-Ей Тудей» (англ. «USA Today», укр. «США сьогодні») — перша загальнонаціональна щоденна газета в США. Заснована y Вашингтоні підприємцем Алленом Ньюгартом. Перший номер газети вийшов 15 вересня 1982 року. Перший головний редактор газети — Джон Сайгенталер.

До появи «Ю-Ес-Ей Тудей» газетний ринок США був сегментований за регіональним принципом: в кожному великому місті першими були місцеві видання. Але Ньюгарт хотів зробити інакше. Його метою було створення загальнонаціональної газети, яка не буде керуватися принципом «if it bleeds, it leads» («лідирує те, що кровоточить»).

Власники видання кажуть: «„Ю-Ес-Ей Тудей“ настільки ж динамічне, як і сама новина — різнобарвна та орієнтована на людей. Ми намагаємося давати американцям новини, які вони зможуть використовувати як завгодно, де завгодно та коли завгодно».[4]

Завдяки дизайну, що запам'ятовується, і новаторській маркетинговій політиці, «Ю-Ес-Ей Тудей» станом на 2017 рік виходила накладом 1 мільйон примірників.[5] Видання вважається перлиною медіаконгломерату Gannett.

Історія[ред. | ред. код]

Коли видання вперше з'явилося на ринку преси США у 1982 р., навіть американський президент жартував над нею. Та й сама газета була гідна відпущених на її адресу дотепів. Проте вже через п'ять років після заснування видання удостоїлося високої честі. Урочисті заходи з нагоди ювілею «Ю-Ес-Ей Тудей» президент США відвідав особисто.

«Ю-Ес-Ей Тудей» була заснована на гребені так званої медіа хвилі 1980-х рр. Разом з Сі-Ен-Ен (CNN), Сі-Спен (C-Span), Ем-Ті-Ві (MTV), І-Ес-Пі-Ен (ESPN) і Ентертеймент Тунайт (Entertainment Tonight), загальнонаціональна «Ю-Ес-Ей Тудей» почала використовувати супутниковий зв'язок для розповсюдження інформації всією країною, поступово стаючи серйозним конкурентом для традиційної преси.[6]

Розвиток «Ю-Ес-Ей Тудей» почався 29 лютого 1980 року, коли представники компанії відомої під назвою «Проект НН» зустрілись із головою Gannett Company Алленом Ньюгартом, щоб розробити національну газету. На розробку проекту із створення нової газети Ньюгарт планував знайти близько 1 млн доларів. Ці гроші були в Gannett Company, але акціонери не сприйняли ідею голови правління серйозно. У час, коли газетний бізнес і так знаходиться не в найкращому стані, створювати новий тип видання здавалося абсурдним. Рішення про виділення коштів повисло у повітрі, але Ньюгарт не відмовився від мрії.

Для розробки бізнес-плану та формату майбутнього видання Ньюгарт запрошує чотирьох спеціалістів, які таємно працюють в особистому маєтку бізнесмена. Це були молоді — найстаршому було лише 31 — талановиті фахівці в чотирьох областях. Технологією і супутниковим зв'язком займався Ларрі Саккет. Його запросили з паризької «Інтернешнл Херальд Трібюн» (International Herald Tribune), яка вже використовувала в той час супутниковий зв'язок для випуску чотирьох видань на двох континентах. Поширення в національних масштабах взяв на себе Франк Вега. Пол Кессинджер вивчав питання маркетингу, а Тому Керлі — досліджував запити читацької аудиторії.[4]

Єдине, чого не вимагалося від молодих сміливців, так це з'ясовувати, чи буде їх газета приносити прибуток. Головне завдання полягало в тому, щоб визначити, чи є проект технічно здійсненним. Знадобилося півроку таємних досліджень, щоб заявити: так, є. На всі питання, які поставив перед ними Ньюгарт, були дані позитивні відповіді. Gannett Company може видавати і друкувати загальнонаціональну газету; її можна розповсюджувати на всій території США через супутник (хоча доставляти газету з друкарні Gannett Company в 100 тис. роздрібних точок по всій країні кожен день було справою нелегкою); читачі, швидше за все, будуть купувати її, якщо вона буде в кольорі, рекламодавці будуть публікувати в ній свою рекламу.

Задоволений результатами, президент компанії на повній швидкості рушив далі, і всі політичні перешкоди залишилися позаду. Рада директорів Gannett Company схвалила план видання газети, і хоча фінансовий відділ виступив проти, він не зміг зупинити Ньюгарта.

В результаті цього 11 червня 1981 року Gannett Company друкує два варіанта майбутнього макету видання. Примірники розіслали поштою багатьом видатним діячам у галузі журналістики для оцінки та внесення змін. Рада директорів Gannett Company схвалила створення національної газети під назвою «Ю-Ес-Ей Тудей» 5 грудня 1981 року. Це було перше видання на обкладинці якого була не просто фотографія, а кольорова світлина.

Gannett Company офіційно оголосила про запуск газети 20 квітня 1982 року. «Ю-Ес-Ей Тудей» почали видавати 15 вересня 1982 року в Балтиморі та Вашингтоні, округ Колумбія. Ціна за один примірник становила 25 центів.

Перший номер був розкуплений. У день виходу газети, на прес-конференції, проведеної на алеї у Вашингтоні, поряд із Ньюгартом перебували лідер сенатської більшості Ховард Бейкер, спікер палати громад Тип О'ніл і президент Рональд Рейган. За словами останнього, «Ю-Ес-Ей Тудей» була «доказом того, що вільні громадяни Америки можуть мріяти і втілювати свої мрії в реальність». Таким чином, Ньюгарт, фактично отримавши благословення трьох найбільших політичних фігур, 15 вересня 1982 року почав у Вашингтоні маркетингове розкручування своєї нової газети. Фотографія з'явилася на видних місцях у провідних газетах і професійних журналах і задала тон найбільш дорогої, найбільш енергійної і найбільш успішної кампанії, яка коли-або проводилася американської газетою для нарощування накладу.[7]

Після продажу першого випуску Gannett Company поступово збільшувала наклад газети, та він досяг позначки у 362,879 примірників. До кінця 1982 року Gannett Company прогнозувала збільшення цієї цифри вдвічі.

Газета мала унікальний на той час дизайн: містила багато кольорових зображень та фотографій. На початковому етапі тільки перші сторінки новин друкувались у палітрі чотирьох кольорів, а дизайн усіх інших сторінок виконували за допомогою плашкових кольорів. Крім того, видання мало вигляд зошита, який можна було зібрати з кількох частин («Новини», «Гроші», «Спорт» та «Життя»).

Загальний стиль газети та використання великої кількості графіки (візуального матеріалу) — результат втілення в життя концепції, розробленої Ньюгартом разом із графічними дизайнерами Джорджом Рориком, Семом Уордом, Сьюзі Паркер, Джоном Шерлоком та Веб Брайянт. Аленн Ньюгарт вирішив подавати читачам новини більш стисло (також прибиралися всі складні мовні конструкції), а головний акцент робити на візуальну складову. Критики висміяли цю концепцію, називаючи газету «телевізором, в який ви можете загорнути рибу». Традиційні газети були категорично проти такого методу подачі інформації. Вони вважали, що таким чином газета опускається до рівня своїх найменш інтелектуально обдарованих читачів.[8]

Перехід до нового формату та перші міжнародні видання газети[ред. | ред. код]

2 липня 1984 року газета перейшла від великого чорно-білого формату до кольорових публікацій. Фотографії почали друкувати в усій кольоровій гаммі, а зображення додали в усі чотири розділи газети. Наступного тижня, 10 липня, «Ю-Ес-Ей Тудей» запустила міжнародне видання, яке було спрямоване на громадян США, що знаходились закордоном. 8 жовтня 1984 року «Ю-Ес-Ей Тудей» вперше розгорнули публікацію свого міжнародного видання через супутник у Сінгапурі. Окрім того, завдяки запуску супутника з'являється можливість друкувати на останній сторінці газети прогноз погоди для США. В майбутньому інтерактивна карта погоди буде розміщена й на сайті «Ю-Ес-Ей Тудей» (до речі, цей додаток дає можливість самостійно скласти графік метеорологічних змін). 8 квітня 1985 року газета вперше опублікувала додатковий розділ на 12 сторінок, що називався «Бейсбол 85». Ця подія передувала сезону Вищої ліги бейсболу 1985 року.[8]

Під кінець 1985 року «Ю-Ес-Ей Тудей» стала другою найбільшою газетою в Сполучених Штатах, досягнувши щоденного тиражу в 1,4 мільйони екземплярів. Загальна читацька аудиторія газети за день в 1987 році (згідно даних Дослідницького бюро Сіммонса) становила 5,5 млн — найбільша з усіх щоденних газет США. 6 травня «Ю-Ес-Ей Тудей» почала друкувати своє міжнародне видання у Швейцарії.[8]

Перші чотири роки газета приносила збитки. Загальна сума заборгованостей видання після сплати податків становила 233 мільйони доларів, згідно з даними, опублікованими Gannett Company в липні 1987 року. Перші прибутки газета отримала у травні 1987 року, на шість місяців раніше, ніж це прогнозували фінансові аналітики Gannett Company.

29 січня 1988 року «Ю-Ес-Ей Тудей» випустили найбільше видання в своїй історії — 78-сторінкове вихідний випуск, що включав у себе секцію про Супер Кубок XXII. Крім того, у виданні було 44.38 сторінок реклами та розійшлось тиражом у 2 114 055 примірників. Цим було встановлено рекорд тиражу щоденної газети («Ю-Ес-Ей Тудей» побила свій рекорд вже за дев'ять місяців, коли видання до дня виборів розійшлось тиражом у 2,257,734 примірники).

15 квітня газета запустила своє третє міжнародне друковане видання у Гонконзі. Міжнародні видання встановлювали рекорди тиражу та продажу реклами в серпні 1988 року, коли багато публікацій присвятили літнім Олімпійським іграм. Було продано понад 60,000 примірників та 100 сторінок реклами.[8]

В липні 1991 року Дослідницьке бюро Сіммонса підрахувало, що денна аудиторія «Ю-Ес-Ей Тудей» становить близько 6,6 млн читачів. Таким чином, «Ю-Ес-Ей Тудей» стала щоденною газетою США з найбільшою читацькою аудиторією. У вересні 1991 року «Ю-Ес-Ей Тудей» запустила четверте міжнародне видання в Лондоні. Його розповсюджували у Великій Британії та на Британських островах. Формат міжнародного видання змінили: починаючи з 1 квітня 1994 року, випуски почали виходити з понеділка по п'ятницю, а не з вівторка по суботу.

1 лютого 1995 року «Ю-Ес-Ей Тудей» відкрили своє перше редакційне бюро за межами Сполучених Штатів — в Гонконзі. Крім того, в 1996 році були відкриті додаткові редакційні відділи в Лондоні та в Москві.[8] На даний момент придбати видання можна й в Україні, а саме — в Києві, за доступною ціною (приблизно 17 гривень).

17 квітня 1995 року «Ю-Ес-Ей Тудей» запустила свій вебсайт www.usatoday.com як частину USA Today Information Network, щоб забезпечити публікацію новин у режимі реального часу. Медіа-платформа пропонує користувачам високоякісний і привабливий контент, який можна використовувати для друкованих, цифрових, соціальних та відеоплатформ. Щодня сайт збирає більше 3 млн переглядів. До речі, медіаносій пропонує аудиторії розповсюдження новин електронною поштою: це може бути «Книги», «Автомобілі», «Спеціальні пропозиції».[4] У 2002 році стартував додатковий сайт USATODAY.com Travel, який надає усю необхідну для подорожей інформацію, а також дає можливість забронювати авіаквитки та номера у готелях.

28 серпня 1995 року у Франкфурті почали видавати п'яте міжнародне видання «Ю-Ес-Ей Тудей»; його розповсюджували більшою частиною Європи.[8]

4 жовтня 1999 року «Ю-Ес-Ей Тудей» вперше почали розміщувати рекламу на першій сторінці газети.

8 лютого 2000 року Gannett Company запустила USA Today Live, ініціативу з Інтернет-транслювання, розроблену для забезпечення охоплення аудиторії від газети до національного телевізійного мовлення. Крім того, ця програма була спрямована на інтеграцію з вебсайтом «Ю-Ес-Ей Тудей», який відійшов від виключно текстового формату новин та почав додавати відео та аудіо в новинний контент.

Шосту друковану версію міжнародного видання запустили 15 травня 2000 року в Італії, а вже 10 липня в Бельгії відкрили міжнародну типографію.[8]

У 2001 році газета створила два додаткових інтерактивних блока. 19 червня «Ю-Ес-Ей Тудей» та Gannett Newspapers запустили USA Today Careers Network (зараз Careers.com) — вебсайт, на якому регулярно публікують локалізовані списки зайнятості. 18 липня того ж року USA Today News Center був запущений як інтерактивний сервіс телевізійних новин. Цей проект розробили сумісно з On Command Corporation, яка транслювалась на готелі по всім Сполученим Штатам.

12 вересня 2001 року газета встановила новий рекорд із кількості проданих газет за один день. Ця цифра сягнула позначки в 3,638,600 примірників. Номер був присвячений терористичній атаці на торговий центр та Пентагон.

У 2010 році «Ю-Ес-Ей Тудей» запустила API для того, щоб мати можливість обмінюватись даними з усіма партнерами.

Реструктуризація ньюзруму та зміни у візуальній політиці 2011 року[ред. | ред. код]

27 серпня 2010 року у «Ю-Ес-Ей Тудей» анонсували реструктуризацію ньюзруму, яка передбачала звільнення 130 співробітників. Крім того, керівництво газети зробило заяву, що віднині головна увага приділятиметься не друкованій версії видання, а мультимедійним платформам (USAToday.com, та пов'язаним із ним мобільними додатками). Також було анонсовано запуск нового додатку USA Today Sports. Зараз це джерело надає можливість робити ставки, грати в тоталізатор та отримувати детальну інформацію про спортсменів.

24 січня 2011 року для збільшення доходів газета представила новий формат, котрий модифікував зовнішній вигляд перших сторінок розділів. Оновлені сторінки містили більший логотип зверху кожної сторінки, створили новий шрифт для перших сторінок розділів, названий Prelo для деяких заголовків центральних матеріалів (замінивши шрифт Gulliver, який використовували з квітня 2000 року). Також оновили функцію «Стрічка новин» — зробили її більшою, наповнили заголовки гіперпосиланнями. Змінили кількість пустого простору на сторінках газети, щоб представити покращений стиль газети.[9][10]

Читачі полюбляють дивитися телевізор і звикли споживати стислі динамічні новини. Саме тому кожна перша шпальта кожної секції «Ю-Ес-Ей Тудей» міє новиннєву стрічку — «Ньюзлайн» (Newsline): стисло, одним реченням газета повідомляє про головні матеріали випуску. Відповідно до тематики секцій стрічки поділяються на «Грошову стрічку» (Moneyline), «Спортивну стрічку» (Sportsline) та «Життєву стрічку» (Lifeline).

Редизайн 2012 року[ред. | ред. код]

14 вересня 2012 року у «Ю-Ес-Ей Тудей» — перший глобальний редизайн. Цим видання відзначило 30-ту річницю з виходу першого друкованого номера. Дизайн розробили сумісно з дизайнерами з фірми Wolff Olins. Додали сторінку, присвячену технологіям та подорожам у розділі «Лайф»; збільшили кількість кольорових сторінок, але при цьому зберегли й традиційні елементи газети.[11] Логотип «Глобус», що використовували з початку створення газети, замінили на новий логотип: велике коло того кольору, що відповідає конкретному розділу.

Сайт видання також зазнав значних змін, які були пов'язані з використанням нової системи управління, відомої як Presto. Також на сайті запровадили новий дизайн, створений Fantasy Interactive, котрий містив фліпбоард-навігацію для зручного переходу між окремими історіями (він затемняє значу частину головної сторінки та сторінок розділів); інтерактивну відео-рекламу та адаптивний дизайн. Редизайн сайту зробив його більш інтерактивним, запровадив оптимізацію для смартфонів та інших гаджетів, забезпечив зручні блоки реклами, забезпечив Gannett Company можливість синдикувати контент «Ю-Ес-Ей Тудей» на свої локальні проекти та навпаки.[12][13]

Розширення та перебудова середини 2010-х[ред. | ред. код]

6 жовтня 2013 року Ганнет запустили тестове видання від «Ю-Ес-Ей Тудей» для розповсюдження у чотирьох своїх газетах The Indianapolis Star, the Rochester Democrat & Chronicle, the Fort Myers-based News-Press and the Appleton, Wisconsin-based Post-Crescent. Запуск вставки підштовхнув газету до реструктуризації своїх операцій. Це дозволило перейти до виробництва «сім днів на тиждень», щоб розміщувати блоки національних та міжнародних новин и корпоративні історії (вони займають близько 10 сторінок у будні дні та по суботах, а в неділю — до 22 сторінок) в пілотному випуску.[14][15]

4 січня 2014 року «Ю-Ес-Ей Тудей» придбали вебсайт із рецензіями на фільми та книги Reviewed.com.

3 вересня 2014 року газета оголосила про звільнення 70 співробітників у зв'язку із реструктуризацією відділа новин та бізнес-операцій.

В жовтні 2014 року «Ю-Ес-Ей Тудей» вступили в партнерство з OpenWager Inc., щоб презентувати додаток на платформі Bingo, який називався USA TODAY Bingo Cruise.[16]

3 грудня 2015 року Ганнет офіційно запустили USA Today Network — національну службу цифрового збору інформації, яка забезпечує обмін контентом між «Ю-Ес-Ей Тудей» та 92 місцевими газетами по всій території Сполучених Штатів, а також об'єднує рекламні послуги на місцевому та національному рівнях.[14][15]

Аудиторія[ред. | ред. код]

Аудиторія видання досягає:

 • «Ю-Ес-Ей Тудей» — 3,882 млн читачів;
 • USA Today.com — 3,3 млн читачів;
 • USA Today Network — 5, 401 млн читачів.

Аудиторію складають: управлінці — 34 %, робітники середньої ланки — 25 %, усього зайняті — 80 %.[8] Через мобільний додаток газету вивчає 42 % читачів, це 32,5 млн людей. Інтернет-версію «Ю-Ес-Ей Тудей» використовують 53 % аудиторії (40,5 млн людей).[8] Щомісяця до інтернет-версії газети «приходять» близько 49 млн унікальних відвідувачів. Сама газета класифікує свою аудиторію так:

Продуктивна та цілеспрямована, оптимістична, активна і виключно добре проінформована. Ці люди звертають увагу на думки та поради. Вони активно і впевнено обговорюють бренди в соціальних мережах.[8]

Газету читають 68 % чоловіків та 32 % жінок (середній вік — 46 років). По віковому критерію медіа-об'єднання виокремлюють такі групи: робітники бізнесу — 18—34 років (13,1 мільйон) та 18—49 років (33,9 млн).[8]

У 2014 році American Trends Panel публікає графіку, на якій можна простежити політичну орієнтованість аудиторії «Ю-Ес-Ей Тудей». Всього представлено п'ять сегментів ідеологічного спектру з основними даними. Так, за результатами дослідження читачі газети діляться так: 17 % — переконані ліберали, 24 % — переважно ліберали, 32 % — змішаний тип, 9 % — переважно консерватори, 8 % — переконані консерватории.[8]

У 2010 році газеті увійшла до перелік видань із найбільшим тиражем під другим номером. «Ю-Ес-Ей Тудей» обігнав The Wall Street Journal з цифрою у 2,061,142 примірників, коли у «Ю-Ес-Ей Тудей» — 1,830,594.[8]

Структура «Ю-Ес-Ей Тудей»[ред. | ред. код]

Макет газети складався з чотирьох секцій, які являли собою окремі зошити. Першим йшов «Головний блок», який власне і розповідав про події з різних кутків Сполучених Штатів. У кольоровому вирішенні розділ оформлювався у блакитному тоні, який відповідав логотипу газети і відповідав загальній стилістиці газети, що втілює так звану «журналістику надії». Цей термін, запропонований Ньюгартом, можна проілюструвати відомою метафорою про склянку води: «Для песиміста склянка наполовину порожня, для оптиміста — наполовину заповнена». Журналісти «Ю-Ес-Ей Тудей» повинні підтримувати думку про наполовину заповнену склянку. Вже у першому номері від 15 вересня 1982 р., який відкривався інформацією про авіакатастрофу, заголовок проголосив: «Диво: 327 вижили, загинули 55».[17]

З березня 1998 випуск «Життя» щоп'ятниці був розділений на дві частини. Одна — розважальної тематики, інша — про подорожі. Перша має назву Weekend, друга — Destignations&Diversions.

Міжнародне видання має дві секції: «Новини» та «Гроші» в одному, «Спорт» та «Життя» в іншому.

На відміну від багатьох щоденних газет, «Ю-Ес-Ей Тудей» не виходить по субботах та неділях, хоча раніше газета з 19 січня 1991 року видавала спеціальні випуски щовихідних.

Газета публікує кожну завершену статтю на першій сторінці секції.

Виключенням є кавер-сторі — головний матеріал у журналі, винесений на першу сторінку. Зазвичай газети не використовують цей прийом, розміщуючи на першій шпальті виноску з декілька важливих публікацій із перенесенням основного тексту всередину номера. При цьому головний матеріал (в газеті він називається «фітче» — feature) не має прямої вказівки на те, що саме він є стрижнем випуску, а читач орієнтується здебільшого за обсягом та місцем публікації — той текст, що займає найвигіднішу позицію і є головним. Творці редакційної формули «Ю-Ес-Ей Тудей» вирішили використати саме «кавер сторі». Вона розташовується одразу під логотипом газети або секції («кавер сторі» і логотип є в кожному блоці, отже секцію можна розглядати як газету в газеті) і має відповідну позначку.

Кожна секція позначається певним кольором та літерою у верхньому лівому кутку першої сторінки. «Новини» мають синій колір, «Гроші» — зелений, «Спорт» — червоний, «Життя» — пурпуровий. Варто зауважити, що кольори обрані не навмання: синій асоціюється з чимось спокійним; зелений — доларовими купюрами; червоний — динамікою, рухом; фіолетовий — різноманіттям та непередбачуваністю. Помаранчевий використовується для бонус — секцій, тематика яких стосується, переважно, трендів бізнес-подорожей та Олімпійських ігор.[18]

У багатьох відношеннях, «Ю-Ес-Ей Тудей» налаштана «зламати» типовий газетний макет. Яскравим прикладом відхилення від традицій є використання лівої чверті кожної секції для пунктів першої шпальти на історії з внутрішніх сторінок.

Обкладинка показує узагальнене описання заголовків історій, що представлені у всіх чотирьох основних та спеціальних секціях.

Як національна газета, «Ю-Ес-Ей Тудей» не може фокусуватися на погоді лише одного міста. Тому вся задня сторінка секції «Новини» використовується як погодна мапа континентальної частини США, Пуерто-Рико та Віргінських островів, а також для списків температури багатьох міст США та світу. Кольорова карта з прогнозом погоди була створена Джорджем Роріком, дизайнером «Ю-Ес-Ей Тудей». Вона була скопійована газетами по всьому світу, змінюючи традиційний стиль.

Книжкові тиражі, огляди та національний графік продажів виходить щочетверга у секціі «Життя». Як і більшість національних газет, «Ю-Ес-Ей Тудей» не містить коміксів.

Рубрика «Across the USA» містить огляд звітів з Assosiated Press — по одному заголовку з кожного штату. Так само в спортивній секції в рубриці «For the record» представлено короткий виклад виграшних чисел попередньої дати закінчення всіх національних лотерей.

Але деякі традиції були збережені. Головна стаття розташовується на верхній правій частині першої сторінки. Коментарі та політичні карикатури займають останні кілька сторінок. Дизайн газети був визначений як нео-вікторіанський.

Стиль[ред. | ред. код]

Видання відоме тим, що перетворило новини на історії, які легко читати та розуміти. Газета використовує специфічний спосіб подачі інформації — так званий візуальний сторітелінг:

Завдяки своєму унікальному візуальному сторітелінгу, USA TODAY забезпечує високоякісний та привабливий контент у вигляді друкованих, цифрових, соціальних та відео-платформ.[4]

На противагу сухому стилю ділових газет на кшталт The Wall Street Journal і The New York Times, «Ю-Ес-Ей Тудей» видавалася з кольоровими фотографіями і великими діаграмами, які широко висвітлювали події спорту і життя відомих людей. Підкреслюючи свою національну спрямованість, видання стало добре відомим за суспільні опитування. Видання розраховане на широку аудиторію, але намагається уникати відвертої бульварності. «Ю-Ес-Ей Тудей» однією із перших запропонувала аудиторії короткі повідомлення в обрамленні яскравих ілюстрацій та великих фото.

Особливим елементом видання є секція думки, де публікуються статті редактора, колонки позаштатних авторів, листи до редакцій та редакційні комікси. Характерна особливість цієї секції — публікація протилежних точок зору. Найчастіше опозиційну точку зору висвітлює автор-гість, зазвичай експерт у тій чи іншій сфері.

Для журналістів «Ю-Ес-Ей Тудей» навіть розроблена інструкція, в якій їх переконують: «Значення має кожен матеріал, кожне слово. В тексті має відчуватися рух. Це досягається за допомогою пунктуації. Двокрапки, крапки з комою, крапки і тире можуть замінювати деякі слова».

Газета намагається створювати тексти, зрозумілі пересічним американцям. Багато подій залишається за кадром, бо вони вважаються нецікавими для аудиторії. «Ми не збираємося силою заштовхувати шматок у горло того, хто його не хоче», — так відповів Ньюгарт, коли його запитали, чому «Ю-Ес-Ей Тудей» не пише про актуальні проблеми, наприклад про дефіцит бюджету.[19]

З чиєї-то легкої руки «Ю-Ес-Ей Тудей» почали називати McPaper — за аналогією з ресторанами швидкого харчування McDonald's. Мовляв, ніякої їжі для розуму, свого роду фаст-фуд від журналістики. Цей ярлик переслідує видання і донині.

На сайті USA Today.com активно використовується відео-контент. Інформаційні відео на сайті подаються в форматі новинних сюжетів. Середня тривалість відеосюжету — 2,5 хвилини.

Сайт[ред. | ред. код]

У  квітні 1995 року був запущений вебсайт: USA Today Online. Дизайн сайту розроблений компанією «Fantasy  Interactivе».

У 2012 році сайт газети був перероблений. До нього  була включена система управління контентом, відома як Престо (Presto).

Рубрики[ред. | ред. код]

 • Новини. Розділи: нація, світ, Вашингтон, вибори 2016 року.
 • Спорт
 • Життя. Розділи: люди, розваги, кіно, музика, телебачення, книги. Окремо на сторінці рубрики «Життя» виносять бестселери, телепрограму, ігри, кросворд.
 • Гроші. Розділи: ринки, бізнес, особисті фінанси, автомобілі, пенсії.
 • Технології. Розділи: новини, відгуки, огляди, азартні ігри.
 • Подорожі. Розділи: рейси, напрями, круїзи, ділові поїздки, угоди, американський досвід.
 • Думки (погляди). Розділи: сьогоднішня дискусія, оглядачі та автори, анімація, голоси, лідери, поліція США
 • Погода
 • Вибори 2016 року
 • Поліція США

Довідкова інформація[ред. | ред. код]

 • Редакційна політика «Ю-Ес-Ей Тудей»
 • Виправлення і роз'яснення в газеті
 • Прес-центр
 • Медіа-партнери
 • Оголошення
 • Реклама
 • Стажування
 • Мережа розробників

Щодо структури сайту, то в ній наявні не 4, а 7 тематичних розділів. Окрім вже згадуваних «Новини» (News), «Гроші» (Money), «Спорт» (Sports), «Життя» (Life), є також рубрики «Технології» (Tech), «Подорож» (Travel) та «Думки» (Opinion).

Кожна з секцій має власну структуру, орієнтовану на зручне користування, швидкий пошук та привабливий дизайн. Розділ «Новини» (News) висвітлює увесь спектр політичних новин, світові події, теми, що торкається охорони здоров'я, безпеки життя, незвичні дивні події. Також у розділі працює блог, де читачі обмінюються думками, ведуть дискусії тощо. Наповнення блогу складає 1,5 млн сторінок щомісячно.[8]

Розділ «Гроші» (Money) надає оперативну ексклюзивну інформацію фінансової та ділової галузей. Відбувається щохвилинне оновлення котирування акцій. Окрім традиційної ділової тематики публікуються матеріали на теми пенсійних фондів, персональних фінансів, а також рубрика «Автомобілі». Аудиторія розділу складає 5 млн унікальних відвідувачів на місяць.

Розділ «Спорт» (Sports) має найбільшу аудиторію — близько 5 млн користувачів на місяць. Інформація представлена у більше, ніж 20 різноманітних рубриках. окрім традиційної інформації про спортивні події, usatoday.com надає можливість оцінити ту чи іншу подію, спортивну особистість, ситуацію тощо. В секції працює декілька блогів, постійно проводяться опитування читачів. Високоякісні ілюстрації є ще одним приводом навідатися на сторінки.

Розділ «Життя» (Life) знайомить користувачів із новинками у світі поп-культури. Кореспонденти «Ю-Ес-Ей Тудей» відвідують усі визначні події у світі шоу та моди, надаючи можливість читачам не лише прочитати про чергове вручення «Греммі», а й подивитися відеосюжет із місця події.

Розділ «Технології» (Tech) акцентує уваги на новинки в світі технологій, пропонуючи читачам повідомляти про власні винаходити задля знаходження спонсорів та інвесторів. На сайті всебічно висвітлюються технологічні заходи, як-от Міжнародна виставка споживчої електроніки (CES), Виставка Асоціації стільникової телекомунікаційної індустрії (CTIA Wireless), Виставка-шоу індустрії відеоігор (E3) тощо. У розділі також представлені поради фахівців та користувачі щодо різних гаджетів та технологій, регулярні огляди від CNET (вебсайту, присвяченого комп'ютерним технологіям).

Розділ «Подорож» (Travel) надається інформація як туристам так і бізнес-мандрівникам. На сторінці надається інформація про розклад аеропортів, круїзи, готелі тощо. Працює також інтерактивна мапа, на якій модна прокласти власний маршрут. Блоги мандрівників рясніють від різноманітних порад та оглядів. Особливої гордістю для usatoday.com є фотогалерея сторінки.

На відміну від друкованої версії газети, усі коментарі винесено в електронному варіанті в окремий розділ «Думки» (Opinion). Саме там розташовані тексти колумністів, експертів, коментаторів тощо.

У онлайн режимі для відвідувачів працює сервіс «Погода» (Weather), який надає детальні інфографічні дані про погоду не тільки США, але й провідних міст світу.

Телепередачі[ред. | ред. код]

У 1987 році Gannett Company і продюсер Грант Тинкер почали розробляти серію тележурналів для першого запуску синдикації (прим. Телевізійна синдикація — це продаж права показу одних і тих самих телевізійних передач відразу декільком мовникам).[20]

У результаті виник «„Ю-Ес-Ей Тудей“: Телешоу», який пізніше перейменували у «Ю-Ес-Ей Тудей». Він дебютував 12 вересня 1988 р. У серії включень брали участь кореспонденти:

Шоу поділялось на блоки[ред. | ред. код]

 • Новини
 • Гроші
 • Спорт
 • Життя

Програма отримала низькі рейтинги та негативні відгуки критиків. В листопаді 1989 року, після одного з половиною сезонів, телевізійна версія «Ю-Ес-Ей Тудей» була скасована. Останній вихід в ефір відбувся 7 січня 1990 року.

Про Україну[ред. | ред. код]

Журнал «Foreign Policy» повідомляє, американська газета «Ю-Ес-Ей Тудей» опублікувала на першій сторінці випуску (від 10 лютого 2015 р.) карту України без Криму.

«У той час як Захід відмовляється визнавати приєднання Криму до Росії, це зробила одна з найбільших газет», — відзначає журнал.

Основні конкуренти «Ю-Ес-Ей Тудей» — «Wall Street Journal» і «New York Times» — опублікували карту України з Кримом.

Скандали[ред. | ред. код]

Пішов у відставку головний редактор (2004)[ред. | ред. код]

Головний редактор американської газети «Ю-Ес-Ей Тудей» подала у відставку через скандал навколо кореспондента Джека Келлі. Журналіст був звинувачений у фальсифікації фактів і плагіаті. Джека Келлі негайно звільнили. До списку його гріхів потрапили: вигадане інтерв'ю з дочкою іракського генерала, вигадані репортажі з Росії, Ізраїлю, Куби, куди він навіть не їздив.

За даними «Ю-Ес-Ей Тудей», комісія (з трьох старших редакторів і шести співробітників) більше місяця ретельно перевіряла 720 статей і репортажів, які Келлі написав у період з 1993 по 2003 роки.

Келлі вважався «зіркою» газети, але в січні був змушений покинути її після того, як з'явилися перші повідомлення про фальсифікації. Комісія встановила, що приблизно 100 матеріалів були написані з порушенням журналістських канонів і професійної етики.

Звіривши статті та репортажі з фінансовими звітами про відрядження, роздруківками телефонних переговорів, інформацією з жорсткого диска службового комп'ютера, комісія прийшла до висновку, що журналіст сфабрикував цілий ряд гучних репортажів з «гарячих точок», які свого часу дозволили йому створити собі імідж «безстрашного» репортера.

Газета закликала американців не голосувати за Трампа (2016)[ред. | ред. код]

Газета «Ю-Ес-Ей Тудей» вперше за свою 34-річну історію закликала своїх читачів не голосувати за одного з кандидатів у президенти США. Редакція одного з найбільших періодичних видань країни впевнена, що Дональд Трамп не підходить на посаду президента.

У редакційній колонці під яскравим заголовком «Не голосуйте за Трампа» зазначаються причини екстраординарного для «Ю-Ес-Ей Тудей» рішення. Редакція підкреслила, що виступає саме проти Дональда Трампа, а не за кандидата від демократів Гілларі Клінтон.

У масовій культурі[ред. | ред. код]

Протягом років газета була спародійована у багатьох медіа.

Кіно[ред. | ред. код]

Телебачення[ред. | ред. код]

 • Вавилон-5 — газета з таким самим логотипом, але під назвою Всесвіт сьогодні з'являється у кількох епізодах. Газета друкується на стенді.
 • Сімпсони — головний герой мультсеріалу Гомер у п'ятому епізоді третього сезону читає газету US of A Today. На першій сторінці розміщено заголовок «Улюблений олівець Америки — № 2 це № 1». Також Гомер каже наступне: «Це єдина газета в країні, яка не боїться говорити правду: це просто відмінно».
 • Bender's Big Score — газета «Ю-Ес-Ей Тудей» від 8 листопада 2000 року має заголовки «Буш переміг» та «Неприємний робот все ще на волі».

Музика[ред. | ред. код]

 • До альбому «Що я роблю» (2004) кантрі співака Алана Джексона входить пісня «Ю-Ес-Ей Тудей».

Крос-медіа[ред. | ред. код]

За 30 років існування видання «Ю-Ес-Ей Тудей» досягло 4-го рівня крос-медіа. За визначенням Геррі Хейса, crossmedia 4.0 — нелінійний розподіл контенту між багатьма платформами, створення умов такої собі гри, коли учасник живе «всередині», обираючи власний шлях розвитку історії. Автор крос-медійного проекту повинен «жити» в історії разом зі своєю аудиторією — вступати в дискурс, відповідати на коментарі[21]

Сучасна структура «Ю-Ес-Ей Тудей» будується за принципом конвергенції. Видання поєднує різні види комунікації (тексти, ілюстрації, аудіо та відеоконтекст, блог-комунікацію, форум-сервіси). Виходячи з того, що медіа не надає даних про окремі структури редакції газети і інтернет-платформи, а повідомляє про загальний склад працівників ЗМІ, можна припустити, що організована діяльність за принципом крос-медійної редакції. Журналісти займаються не лише традиційною вербальною діяльністю, але готують аудіо та відео продукти, беруть участь в онлайн конференціях, аналізують вебкасти та готовлять подкаст-файли.

Окрім власне продукції «Ю-Ес-Ей Тудей» функціонують також партнерські структури, які не тільки розширюють бренд, але формують нові інформаційні ніші, які мають неабияку перспективу розвитку в аналоговому та інтернет-просторі. До їх складу входять:

 • «Ю-Ес-Ей Уїкенд» (USA WEEKEND) — тижневий газета-журнал. Її завдання — задовольняти інформаційні запити читачів у вихідні, коли не видається «Ю-Ес-Ей Тудей». Видання розповсюджується само по собі, а також поширюється разом із більш ніж 800 американськими газетами. Це здебільшого розважальне медіа, яке полюбляють мешканці США. Вважається кожне п'яте господарство країни читає це видання. Загальний наклад на кінець 2012 р. склав 22,25 млн примірників.[22] Видання існує у друкованому вигляді. Оформивши передплату, можна отримувати його на електронну пошту.
 • Тижнева електронна газета «Спортс Уїклі» (Sports Weekly) нагадує звичайні паперові видання, але у псевдо поліграфічному (цифровому) вигляді. Читач має можливість продивлятися заголовки, перегортати сторінки, але видання надає додаткову інформацію. Натискаючи на текст, фото, інфографічний елемент тощо, модна збільшити зображення, взнати додаткові відомості про автора та подію.
 • Електронний ресурс «Ю-Ес-Ей Тудей. Освіта» (USA Today. Educational). Освітні програми «Ю-Ес-Ей Тудей» працюють з 1983 р., і сьогодні в США нема аналогів у цій галузі. У програмах, орієнтованих на підвищення грамотності населення, беруть участь понад 400 коледжів країни. Студенти вчать сприймати газетну інформацію, аналізувати її та роботи власні висновки. В межах освітньої програми існує декілька напрямків: звичайна паперова та електронна газети «Ю-Ес-Ей Тудей», навички аналітичного читання, погляд у майбутнє (читання професійних та технічних текстів), лінгвістичний курс англійської мови (3 рівня), курс із розуміння текстів, курс інтенсивного читання влітку, «Навчальний табір читання» (інтенсивний 6-тижневий курс читання), «Культурна мозаїка» (курс міжкультурної комунікації, орієнтований на вивчення ментальних особливостей афро-американців, латиноамериканців, американських індіанців, європейських, азійсько-тихоокеанських американців), графічні курси «Ю-Ес-Ей Тудей», вибір кар'єри у середній школі (курс для самовизначення учнів, який допомагає обрати майбутню професію), вибір кар'єри у виші, програма грантів, «Журналістський шлях „Ю-Ес-Ей Тудей“» (програма викладає фундаментальні програми журналістики). На ресурсів наявна також низка електронних уроків за різними темами, побудованих на основі публікацій газети.[23]
 • Інтернет-ресурс, присвячених пошуку роботи «Кар'єрбілдер» (Careerbuilder).

Соціальні мережі[ред. | ред. код]

 • YouTube: канал пропонує зануритися в віртуальну реальність, переглянути кумедні сюжети. Підписка: 389 тисяч.
 • Facebook: інформація оновлюється кожні півгодини, в матеріалах йде мова про головні події за добу. Підписка: 8,5 млн.
 • Twitter: пропонує ознайомитися з останніми новинами та найбільш цікавими історіями з життя суспільства. Інформація оновлюється приблизно кожні 20 хвилин. Підписка: 3,5 млн.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • Відвідувачам готелю Hilton під двері приносять свіжий випуск «Ю-Ес-Ей Тудей».
 • Роб Кріллі

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г http://www.usnpl.com/addr/aaddressresult.php?id=3207
 2. а б The ISSN portalParis: ISSN International Centre, 2005. — ISSN 0734-7456
 3. https://mediabiasfactcheck.com/washington-post/
 4. а б в г https://www.usatoday.com
 5. http://marketing.usatoday.com
 6. Colton, D. USA Today: McPaper Grows Up [Електронний ресурс] / David Colton. — Режим доступу: http://www.washingtonian.com/articles/people/usa-today-mcpaper-grows-up
 7. Facebook: USA Today [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.facebook.com/usatoday.
 8. а б в г д е ж и к л м н п р http://marketing.usatoday.com
 9. «More about that USA Today design update». CharlesApple.com. American Copy Editors Society. January 25, 2011. Retrieved December 27, 2011.
 10. Jump up^ «Notice anything different about today's USA Today?». CharlesApple.com. American Copy Editors Society. January 24, 2011.
 11. Keach Hagey (September 13, 2012). «USA Today Redesigns Paper, Website».The Wall Street Journal. News Corporation. Retrieved September 13, 2012.
 12. «Case Study: Gannett's monumental task — A content management system for all».Poynter.org. The Poynter Institute. July 7, 2014. Retrieved August 29, 2014.
 13. Jump up^ Mario R. García (September 17, 2012). «It's a new website rethink for USA TODAY, too». García Media.
 14. а б «Gannett to distribute USA TODAY edition to 35 papers». USA Today. Gannett Company. December 11, 2013.
 15. а б Jump up^ David Cay Johnston (December 11, 2013). «Placing a bet on USA Today». Columbia Journalism Review.
 16. «OpenWager and USA TODAY Partner to Launch New Bingo App». BingoReviewer. October 2, 2014.
 17. Usa Today. 15.09.1982 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/423117_10150579577705667_1737661180_n.jpg[недоступне посилання з червня 2019].
 18. «Gannett Stations Clean Up Their Graphics». TVNewsCheck. NewsCheck Media. Retrieved January 16, 2013.
 19. Мифаева, Ю. Газетный фаст-фуд. USA Today хочет отучить американцев от чтения серьезных газет [Электронный ресурс]. / Юлия Мифаева. // Компания. — 25.11.2002. — Режим доступа: http://ko.ru/articles/5762 Архівовано 5 жовтень 2017 у Wayback Machine..
 20. «And Now, Folks… Here's Tomorrow's News New Show, New Concept — A Newspaper on TV». The Boston Globe. The New York Times Company. December 15, 1987. Retrieved September 14, 2012 — via HighBeam Research.
 21. http://elib.bsu.by/bitstream/123456789/119109/1/Sinorub_Vizual_konf_2015-16.pdf
 22. USA Weekend Magazine. Medi Kit. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://business.usaweekend.com/circulation Архівовано 27 листопад 2013 у Wayback Machine..
 23. USA Today. Educational [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://usatodayeducation.com/k12/about-usa-today-education#.UQQaI_KGNQI Архівовано 9 листопад 2016 у Wayback Machine.

Посилання[ред. | ред. код]