UUCP

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

UUCP (акронім від англ. Unix-to-Unix CoPy) - команда копіювання файлів між двома комп'ютерами під управлінням операційної системи UNIX, що використовує однойменний протокол. Пізніше з'явилися реалізації цього протоколу під інші операційні системи, в т.ч. MS-DOS, MS Windows, OS/2.

Свою назву uucp веде від імені cp — команди копіювання файлів в UNIX — і фактично є її розширенням, дозволяючи копіювати файли з локальної машини на віддалену і з віддаленої на локальну, в першу чергу, за допомогою модемного з'єднання (пізніше з'явилися реалізації UUCP over TCP; вони були як у вигляді вбудованої в програму функції, так і у вигляді окремого драйвера, емулюючи модемний дзвінок за допомогою створення TCP-сесії). Досить швидко uucp став використовуватися для передачі пошти та новин (телеконференцій).

Технології[ред. | ред. код]

UUCP може використовувати кілька різних типів фізичних з'єднань і протоколів канального рівня, але зазвичай використовується в комутованих з'єднаннях. Перед широко поширеною доступністю доступу до Інтернету комп'ютери були тільки з'єднані невеликими приватними мережами всередині компанії або організації.

Вони також часто обладналися модемами, щоб вони могли були використовуватися віддалено від терміналів текстового режиму через комутовані телефонні лінії. UUCP використовував модеми комп'ютерів, щоб телефонувати до інших комп'ютерів, встановлюючи тимчасові, магістральні лінії між ними. У кожної системи в мережі UUCP є список сусідніх систем з телефонними номерами, іменами для входу в систему, паролями і т. д. Коли робота (передача файлів або запити виконання команд) поставлена ​​в чергу для сусідньої системи, програма uucico зазвичай викликає ту систему, яка знаходиться в роботі. Програма uucico може також періодично опитувати своїх сусідів, щоб перевірити їх роботу, поставлену в чергу на їхньому боці; це дозволяє партіям брати участь в роботі мережі сусідам без можливості набору.

Сьогодні UUCP рідко використовується по каналах комутованого доступу, але іноді використовується по TCP / IP. Число включених систем, з початку 2006 року, працювало між 1500 і 2000 сайтів через 60 підприємств. Довговічність UUCP може бути пов'язана з її низькою вартістю, докладним веденням логів, власної отказоустойчивостью до комутованого доступу та постійно керованої чергою.

Історія[ред. | ред. код]

UUCP був спочатку написаний в AT & T Bell Laboratories Майком Волосіні. До 1978 року його використовували на вісімдесяти двох машинах UNIX в системі Bell, перш за все для поширення програмного забезпечення. Він був випущений у 1979 році як частина Unix версії 7. ​​Вихідний UUCP був переписаний дослідниками AT & T Пітером Ханіменом, Девідом А. Новиці і Брайаном Е. Редманом приблизно в 1983 році. Перезапис згадується як HDB або HoneyDanBer UUCP, яка згодом була поліпшена, виправлені помилки, і перетворена в BNU UUCP («Basic Network Utilities»).

Кожна з цих версій була розподілена як власне програмне забезпечення, яке в 1991 році надихнуло Яна Ленса Тейлора написати нову версію безкоштовного програмного забезпечення з нуля. UUCP Тейлора був випущений під загальнодоступною ліцензією GNU General Public License. UUCP Тейлора закрив діри в системі безпеки, які дозволяли деяким оригінальним мережевим черв'якам віддалено виконувати несподівані команди. UUCP Тейлора також включає функції всіх попередніх версій UUCP, дозволивши йому встановлювати зв'язок з будь-якою іншою версією і навіть використовувати аналогічні формати файлів конфігурації з інших версій.

UUCP був також реалізований для не UNIX-подібних операціонних систем, перш за все для системи MS-DOS. Пакети, такі як UUSLAVE / GNUUCP (Джон Гілмор, Гаррі Пексінос, Тім Позер), UUPC (Дрю Дербішир) і FSUUCP (Крістофер Амблер з IODesign), принесли перший інтернет-підключення до персональних комп'ютерів, розширивши мережу поза взаімосвязяанних університетських систем. FSUUCP лягли в основу багатьох електронних дошок оголошень (BBS), таких як Galacticomm's Major BBS і Mustang Software's Wildcat! BBS, щоб з'єднатися з мережею UUCP і обмінятися електронними поштою і Usenet трафіком. Як приклад, UFGATE (Джон Гельвін, Гаррі Пексінос, Тім Позер) є пакетом, який забезпечує шлюз між мережами, що працюють з Fidonet протоколом UUCP

FSUUCP був єдиною реалізацією Тейлора з розширеним 'i' протоколом, значно поліпшеним в порівнянні зі стандартом 'g' протоколу, використовуваного в більшості реалізацій UUCP.

UUCPNET і відображення[ред. | ред. код]

UUCPNET був ім'ям для сукупності комп'ютерів в мережі, з'єднаних через UUCP. Ця мережа була неофіційною, підтримувалася в дусі взаємовигідного співробітництва між системами, що належали тисячам приватних компаній, університетів і так далі. Часто, особливо в приватному секторі, посилання UUCP були встановлені без офіційного схвалення вищого керівництва компаній. Мережа UUCP постійно змінювалася як були додані нові системи, і канали комутованого доступу, інші були видалені.

Проект Відображення UUCP був добровольцем, в основному робилися успішні зусилля, щоб побудувати карту з'єднань між машинами, які були відкритими поштовими реле і встановлюють кероване простір імен. Кожен системний адміністратор надаватиме, по електронній пошті, список систем, до яких він буде підключатися, разом з ранжируванням для кожного такого з'єднання. Ці дані представлені на карті, були оброблені автоматичною програмою, яка об'єднала їх в один набір файлів, що описують всі зв'язки в мережі. Ці файли були тоді опубліковані щомісяця в групі новин, присвяченій цієї мети. Файли карт UUCP могли тоді використовуватися програмним забезпеченням, таким як «pathalias», щоб обчислити шлях оптимального маршруту від однієї машини до іншої для пошти і автоматично надати цей маршрут. Карти UUCP також перераховують контактну інформацію для сайтів, і так робили сайти, які прагнуть приєднатися до UUCPNET простим способом, щоб знайти можливих сусідів.

З'єднання з Інтернетом[ред. | ред. код]

Багато вузлів UUCP, особливо в університетах, були також з'єднані з інтернетом в його перші роки і поштовими шлюзами між інтернетом були розроблені, заснована на SMTP пошта і пошта UUCP. Користувач в системі з сполуками UUCP міг, таким чином, обмінюватися поштою з інтернет-користувачами, а інтернет-посилання могли використовуватися, щоб обійти значно повільні частини мережі UUCP. «Зона UUCP» була визначена в просторі імен інтернет-домену, щоб спростити ці інтерфейси.

Дистанційні команди[ред. | ред. код]

Uux — віддалене виконання команди по UUCP. Команда uux використовується, щоб виконати команду в віддаленій системі або виконати команду в локальній системі, використовуючи файли від віддалених систем.

Синтаксис[ред. | ред. код]

Для зазначення місця файлу на віддаленій машині в uucp використовується синтаксис виду машина! Файл, де машина- ім'я одного з відомих в комплекті з комп'ютером хост ів, а файл- ім'я файлу, можливо, з абсолютним або відносним шляхом до нього.

Таким чином, виклик uucpв найпростішому вигляді для копіювання файлу example.tar.gzз локальної машини на віддалену, що має ім'я remote, буде мати вигляд :

uucp example.tar.gz remote!example.tar.gz

uucpтакож дозволяє виконувати транзитну передачу файлів. Наприклад, для копіювання файлу example.tar.gzз віддаленої машини remote2через машину remote1на локальну, виклик набуде вигляду: uucp remote1! remote2! example.tar.gz example.tar.gz

Застосування[ред. | ред. код]

Широке застосування протокол uucp отримав для передачі електронної пошти і новин Usenet в період, що передував широкому поширенню TCP/IP.

У цей час були створені численні клони uucpдля операційних систем DOS і OS/2, найбільш відомі з яких Kendra UUPC/Extended[1] і UUPC Андрія Чернова.

У Росії протокол uucp використовувався в мережі Релком для обміну електронною поштою. Адреса користувача був в звичному для користувачів Internet форматі «юзер@хост.домен», і користувачі uucp могли обмінюватися поштою з користувачами Internet.

В даний час[коли?] можна рекомендувати uucpдля регіонів, де прокладка виділених ліній і організація постійних з'єднань утруднена, а телефонний зв'язок ще є. Крім того, UUPC Андрія Чернова нормально працює під DOS на дуже слабких машинах, починаючи від PC-XT (640 КБ оперативної пам'яті, 20 МБ HDD). У сукупності ці два чинники дозволяють надати доступ до електронної пошти для людей, вихід в Інтернет яким скрутний.

Відмова від UUCP[ред. | ред. код]

Використання UUCP почало зменшуватися з появою інтернет-провайдерів, що пропонують недорогі послуги SLIP і PPP. Проект відображення UUCP було офіційно закрито в кінці 2000 року.

Протокол UUCP був тепер головним чином замінений заснованим на TCP/IP інтернет-протоколом SMTP для пошти і NNTP для новин Usenet.

У липні 2012 року голландський інтернет-провайдер XS4ALL[en] закрив свою службу UUCP, стверджуючи, що він був «ймовірно, одним з останніх провайдерів в світі, який все ще пропонував цю службу»; у нього було тільки 13 користувачів в той час (однак, до завершення роботи, він відмовлявся від запитів нових користувачів протягом кількох років).

Останнє використання і спадщина[ред. | ред. код]

Одна виживає функція UUCP — формат файлу чату, в основному успадкований від програмного забезпечення Expect.

UUCP використовувався на дорогих каналах спеціального призначення (наприклад, морські супутникові лінії) після його зникнення, і все ще використовується.

В середині 2000-х років UUCP по TCP / IP (часто в зашифрованому вигляді, використовуючи протокол SSH) був запропонований для використання, коли комп'ютер не має ніяких фіксованих IP-адрес, але все ще готовий запустити стандартний агент передачі пошти (MTA) як Sendmail або Postfix.

Bang path все ще використовуються в мережі Usenet, хоча і не для маршрутизації; вони використовуються, щоб записати вузли, через які повідомлення передалося, а не до прямого, куди воно піде потім. «Bang path» також використовується в якості вираження для будь-якого явно зазначеного шляху маршрутизації між мережевими вузлами. Це використання не обов'язково обмежена UUCP, маршрутизацією IP, поштовим обміном повідомленнями або Usenet.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]