United Buddy Bears

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Товариш-ведмідь

United Buddy Bears (фр. Les Oursons Unis) — міжнародна художня виставка, створена художниками з понад 140 країн, що проходила на 4-х континентах і була представлена перед мільйонною публікою. Експонатами цих виставок стали скульптури Бадді бер (англ. Buddy Bear — товариш-ведмідь) — це скульптури ведмедя в натуральну величину з фібергласу з індивідуальною розмальовкою. Бадді бер уособлює ідею, яка з кінця 1990 років вже була з успіхом реалізована в інших великих містах. Все почалося в 1998 році з коров'ячої культури («Kuh-Kultur»).

Бадді бер був створений Євою і Клаусом Герліцами в тісній співпраці з австрійським митцем і скульптором Романом Штроблем. Близько 350 ведмедів були розмальовані й виставлені на вулицях і площах Берліна як Мистецтво в суспільному просторі.

У 2002 році було реалізовано масштабнішу наступну ідею. Це так зване Коло United Buddy Bears (Коло об'єднаних товаришів-ведмедів). Організатори сподіваються на те, що завдяки образу миролюбно співіснуючих ведмедів вони зможуть своєрідно пропагувати толерантність і взаєморозуміння між народами, культурами та релігіями. І завдяки аукціонам та іншим доброчинним акціям зібрати пожертви для ЮНІСЕФ і багатьох інших організацій допомоги дітям.

United Buddy Bears[ред. | ред. код]

Картина виставки у Берліні

Коло цих об'єднаних товаришів-ведмедів налічує вже майже 150 скульптур, кожна з яких представляє одну з визнаних ООН країн і була створена митцем з відповідної країни. Як правило, ведмеді розташовані великим колом, це коло організатори називають також «мистецтвом толерантності». Вхід вільний, наприклад, шкільні класи можуть відвідувати виставки в першій половині дня.

Проект, що єднає народи, вперше було показано влітку 2002 року на Паризькій площі в Берліні. Серед інших знаменитих гостей першу виставку відвідали зокрема Федеральний президент Німеччини Йоганнес Рау та посол ЮНІСЕФ, відомий актор Пітер Устинов.

У 2003 році проект було ще раз показано в Берліні, відкриття виставки провів Пітер Устинов, який раніше доклав значних зусиль для того, щоб в колі товаришів-ведмедів був представлений і Ірак.

Світове турне[ред. | ред. код]

У 2004 році почалося світове турне виставки. В тому році її можна було відвідати в Кіцбюелі (Австрія), в Гонконгу (під патронажем Джекі Чана) і в Стамбулі. У 2005 році виставка переїхала до Токіо (відкриття виставки було проведено Федеральним президентом Німеччини Горстом Кьолером і прем'єр-міністром Японії Коїдзумі Дзюнітіро), а восени — до Сеулу. Там вперше поряд один з одним миролюбно лапа до лапи стояли ведмеді з Південної і Північної Кореї, створені митцями з цих країн.

Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер ще в 2003 році сказав про United Buddy Bears, що вони є видатним твором мистецтва і водночас символом культурного багатства нашого єдиного світу, яке завдяки миролюбному співробітництву стане чимось більшим ніж просто сумою складових частин. Новий міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр у своєму привітальному виступі назвав виставку «послом Берліна і відкритої для світу Німеччини».

Буенос-Айрес 2009
Куала-Лумпур 2011

Після виставки на початку 2006 року в Сіднеї (поряд з Оперою) під час Чемпіонату світу з футболу відбулася оновлена презентація в Берліні на історичній площі Бебельплац. Акторка і спеціальний посол ООН Міа Фарроу відвідала виставку у Всесвітній день біженця, щоб привернути увагу до важкого становища біженців у всьому світі.

Після виставки в Берліні коло знову вирушило в світове турне, і його можна було відвідати на початку осені 2006 року на площі Карлсплац у Відні; там виставка проводилась під патронажем акторки і посла ЮНІСЕФ Крістіани Гьорбігер.

Навесні 2007 року виставка була показана в Каїрі, там вона була відкрита першою леді Єгипту Сюзанною Мубарак на березі Нілу поблизу нового оперного палацу. Влітку вже давно запланована виставка під патронажем міністра іноземних справ Ізраїлю пані Ціпі Лівні була проведена в Єрусалимі на площі Сафра. Там миролюбно, рука в руку стояли 132 країни, зокрема Ізраїль між Іраном та Іраком. Поряд з іншими арабськими країнами в 2007 році на цій виставці, що єднає народи, була представлена Палестина.

Навесні 2008 року виставка дісталася до Варшави. На Замковій площі її разом відкрили три бургомістри міст — Варшави (Ганна Гронкевич-Вальц), Берліна (Клаус Воверайт) і Парижа (віце-бургомістр Анн Ідальго).

Влітку 2008 року об'єднані товариші-ведмеді гостювали в Штутгарті на площі Шлоссплац, відкриття виставки провів обер-бургомістр міста Вольфганг Шустер. Восени 2008 року в Пхен´яні[1] пройшла визначна виставка «Юнайтед Бадди Беарс». Вона стала першою виставкою в Північній Кореї з вільним доступом для кожного. Подальші яскраві виставки відбулися слідом 2009-го: Буенос-Айрес[2], Монтевідео.

На черзі багато інших великих міст, зокрема Пекін, Вашингтон і Прага.

Допомога нужденним дітям[ред. | ред. код]

Для ініціаторів проекту United Buddy Bears важливо, щоб товариші-ведмеді не лише змушували думати. Дії в рамках проекту вже нерозривно пов'язані з допомогою нужденним дітям. Завдяки пожертвам і продажу скульптур на аукціонах для ЮНІСЕФ і місцевих організацій допомоги дітям вже зібрано понад 2,3 мільйонів євро.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]