Unreal Tournament 2003

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Unreal Tournament 2003
Unreal Tournament 2003 boxart.png
Розробник
Видавець Atari, Inc.
Жанр(и) шутер від першої особи
Платформа M box.svg Microsoft Windows
MacOS logo.svg macOS
Tux.svg Linux
Дата випуску

Microsoft Windows
30 вересня 2002
OS X

2003
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Вік. обмеження

ESRB: M (Mature 17+)

PEGI: 16+
Творці
Ігродизайнер(и) Кліфф Блежинськіd
Композитор(и) Kevin Riepld
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 2
Носій 3 CD-ROM
Unreal
Попередня гра Unreal Tournament
Наступна гра Unreal Tournament 2004
Офіційний сайт

Unreal Tournament 2003 (Unreal Tournament II) — відеогра жанру багатокористувацького шутера від першої особи, продовження Unreal Tournament, розроблена спільно компаніями Digital Extremes і Epic Games та випущена в 2002 році.

Розробники дали грі назву з приставкою -2003, щоб підкреслити її спрямованість на кіберспорт, а не сюжетну складову[1].

Фабула[ред. | ред. код]

У 2291 було легалізовано вбивство за двосторонньою згодою, що офіційно дозволило раніше підпільні бої між космічними шахтарями, відомі як просто Турнір. Невеликі видобувні компанії стали проводити дрібні матчі, але Liandri Mining Corporation створила професійну лігу роботів «Corrupt», яка принесла корпорації величезні прибутки. Лідер «Corrupt», Ксан Крігер, швидко досяг статусу чемпіона і утримував його протягом двох років. У 2293 році чоловік на ім'я Малькольм змістив його і став новим чемпіоном. Малькольм став кумиром і об'єктом заздрощів, його намагалися усунути як на бойових аренах, так і політичними інтригами. Liandri спробувала повернути чемпіонський титул, пославши на змагання роботизованого бійця Ксана MK2, але зазнала поразки.

В 2302 році Турнір було вирішено реформувати, змінивши доступні набори зброї та режими. Багато учасників турніру, невдоволені змінами, відмовилися брати участь в новому форматі. В цих умовах Малькольм найняв двох своїх колишніх противників (Брока і Лорена, членів команди «Iron Guard») до власної команди «Thunder Crash». Тим часом Axon Research Corporation, одна з чотирьох великих корпорацій, стала просувати свою генетично вдосконалену команду «Juggernaut» на чолі з жорстоким Горджем.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Нововведення[ред. | ред. код]

Порівняно з Unreal Tournament 1999 року ігровий процес отримав низку змін. Були виключені деякі види зброї і додані нові, як і ігрові режими. З'явилася система адреналіну, що відкриває спеціальні можливості. Всього в грі наявно 37 карт, призначених для гри у різних режимах. Існує підтримка офіційних модифікацій, що називаються мутаторами. В Unreal Tournament 2003 є 15 мутаторів, які, на відміну від попередньої гри, можна комбінувати, якщо вони не є взаємовиключними[2].

Режими гри[ред. | ред. код]

 • Deathmatch — кожен грає сам за себе. Метою є вбити якомога більше інших бійців. У цьому режимі також можна грати дуелі.
 • Командний Deathmatch — учасники поділені на дві команди і змагаються в наборі фрагів.
 • Біг з бомбою (англ. Bombing Run) — гра, подібна на регбі, з бомбою замість м'яча. Метою є донести бомбу, що лежить в центрі карти, до воріт суперника. Вдалий кидок «м'яча» у ворота суперника приносить команді 3 очка, за стрибок у ворота разом з «м'ячем» присуджується 7 очок. «М'яч» можна перекидати іншим бійцям. Поки «м'яч» знаходиться в руках бійця, він не може користуватися зброєю, але отримує регенерацію здоров'я. Якщо боєць буде вбитий, «м'яч» залишається на місці.
 • Захоплення прапора (англ. Capture The Flag) — метою є захоплення прапора, розташованого на ворожій базі, який потрібно донести до своєї. Всередині команди можна розподіляти ролі, такі як захоплення ворожого прапора або охорона власного.
 • Подвійна перевага (англ. Double Domination) — кожна команда повинна зуміти утримати дві контрольні точки (А і Б) протягом 10 секунд.
 • Вторгнення (англ. Invasion) — боєць грає з усіма користувачами на сервері, намагаючись протистояти вторгненню прибульців. Якщо боєць загине, він залишиться як спостерігач, поки команда не очистить карту від нападників чи не програє.
 • Мутант (англ. Mutant) — режим, подібний на Deathmatch, де бійці грають кожен сам за себе, але перший боєць, який вб'є іншого, стає «мутантом». Він отримує необмежені боєприпаси, камуфляж і підвищену швидкість руху. «Мутант» вбиває інших бійців, поки не загине, намагаючись встигнути здійснити якомога більше вбивств. Той, хто вбиває «мутанта», сам стає «мутантом».

Зброя[ред. | ред. код]

 • Щитова гармата (англ. Shield Gun) — стандартна зброя ближнього бою, здатна вбити хвилею плазми противника з одного удару. Альтернативний режим створює на певний час захисне поле, яке відбиває постріли енергетичних видів зброї і знижує забійну силу деяких інших.
 • Штурмова рушниця (англ. Assault Rifle) — стандартна зброя. Основний режим стрільби як у пістолета-кулемета з попередньої гри, в альтернативному стріляє гранатами з підствольного гранатомета. При респавні дається 100 патронів і 4 гранати.
 • Бio-гвинтівка (англ. GES Bio-Rifle) — стріляє зеленою токсичною рідиною, згустки якої вибухають при контакті з противником або самі через 2 секунди після пострілу. В альтернативному режимі випускає великий згусток, який при прямому влученні призводить до смерті супротивника.
 • Шокова рушниця (англ. ASMD Shock Rifle) — в основному режимі стрільби стріляє тонким променем. В альтернативному — сферою під назвою «шокове ядро». Якщо вистрілити в шокове ядро променем, то воно вибухне, завдаючи великої шкоди в радіусі кількох метрів.
 • Ланкова гармата (англ. Link Gun) — в основному режимі стрільби стріляє врозсип енергетичними згустками. У альтернативний режимі — безперервним променем. Декілька бійців, озброєних Ланковою гарматою, можуть утворити між собою зв'язок (ланку), при цьому забійна сила гармати в обох режимах зростає.
 • Кулемет (англ. Minigun) — стріляє кулеметною чергою, перед пострілом розкручуючи стволи. В альтернативному режимі падає скорострільність, але підвищується точність.
 • Осколкова гармата (англ. Flak Cannon) — в основному режимі стріляє осколками металу, які рикошетять від стін. При близькому контакті і точному пострілі вбиває миттєво. В альтернативному режимі вистрілює снарядами, які розлітаються на осколки при попаданні в ціль або який-небудь предмет.
 • Ракетомет (англ. Rocket Launcher) — в основному режимі стріляє одиночними ракетами. В альтернативному режимі є можливість накопичити до трьох ракет для одночасного пострілу. Якщо якийсь час утримувати приціл на супротивнику, включиться режим самонаведення.
 • Блискавкова рушниця (англ. Lightning Gun) — в основному режимі стріляє блискавкою, при влучанні в голову миттєво вбиває. В альтернативному режимі активовується оптичний приціл.
 • Іонний маркер (англ. Ion Painter) — викликає постріл з орбітальної іонної гармати за вказівником. Удар може бути завдано лише просто неба. В альтернативному режимі активовується оптичний приціл.
 • Спокутувач (англ. The Redeemer) — стріляє ракетами, котрі летять по прямій і завдають ушкоджень на великій площі. В альтернативному режимі ракета керована і її можна підірвати в будь-який момент.
 • Транслокатор (англ. Translocator) — персональний телепорт. Кнопка основного пострілу випускає модуль-приймач (яких є 5), який летить по параболі. Кнопка альтернативного пострілу — перекидає бійця в точку знаходження приймача.

Бонуси[ред. | ред. код]

 • Адреналін — невеликі капсули, що містять 3 одиниці адреналіну. Також адреналін нараховується за вбивства і виконання дій, як захоплення ворожого прапора. Коли значення адреналіну доходить до 100, бійцеві відкриваються нові можливості:
  • Швидкість — збільшує швидкість пересування бійця.
  • Невидимість — робить бійця невидимим.
  • Підсилення — дає регенерацію здоров'я.
  • Берсерк — збільшує ушкодження, що завдаються противнику.
 • Аптечки — відновлюють, залежно від розміру, від 5 до 100 одиниць здоров'я. В сукупності ними не можна відновити більше, ніж 199 одиниць.
 • Броня — додає 50 чи 100 одиниць до захисту, залежно від типу.
 • Подвійні ушкодження — підвищує вдвічі рівень ушкоджень, завдаваних противникам[3].

Оцінки і відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
GameSpot8.8/10[5]
IGN9/10[6]
PC Magazine4/5 зірок[7]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic86/100[4]

Гра отримала схвальні відгуки критиків, набравши 86/100 балів на агрегаторі Metacritic. Оглядач IGN поставив Unreal Tournament 2003 9/10, в підсумку сказавши: «Дещо переозброєна або з деякими упущеними режимами, включаючи неприємне коментування та вокальну складову, і яка сильно залежить від візуального враження, але іноді зі знайомими картами, гра провалюється в досягненні досконалості, якої прагне, і тепер вирішила бути просто хорошою»[6].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Центр внимания > В центре внимания. www.igromania.ru. Процитовано 2016-02-18. 
 2. IGN Russia: Вселенная Unreal
 3. Unreal Tournament 2003 Review на Gamespot
 4. Unreal Tournament 2003 Review. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 10 October 2014. 
 5. Osborne, Scott (4 October 2002). Unreal Tournament 2003 Review. While it's not all that it could have been, Unreal Tournament 2003 does deliver tons of bloody, in-your-face combat in some beautifully designed arenas. GameSpot. CBS Interactive. Процитовано 10 October 2014. 
 6. а б Sulic, Ivan (27 September 2002). Unreal Tournament 2003 Review. IGN. Процитовано 10 October 2014. 
 7. Brown, Rich (2002). Unreal Tournament 2003 Review. Процитовано 10 October 2014. 

Джерела[ред. | ред. код]