Uponor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Uponor
Тип бізнес і підприємство
Форма власності акціонерне товариство[d]
Засновано 1982
Штаб-квартира Вантаа
Сайт uponor.com

Uponor у Вікісховищі?

Uponor — це публічне акціонерне товариство зі сторічною історією. Головний офіс компанії розташований у місті Вантаа, Фінляндія. Uponor є провідним світовим постачальником рішень і систем транспортування гігієнічної питної води, енергоефективних систем опалення та охолодження, а також надійних інфраструктурних рішень. Компанія працює в численних секторах будівництва: від житлового та комерційного будівництва до промислового й інфраструктурного. Продукція Uponor постачається в понад 100 країн. Вона забезпечує постачання безпечної питної води, а також енергоефективне опалення та охолодження. Мета компанії Uponor — створювати екологічно безпечні рішення й підвищувати якість життя людей[1].

Компанія Uponor є провідним міжнародним виробником енергоефективних, безпечних і надійних рішень для водопостачання та внутрішнього мікроклімату приміщень для житлового та комерційного будівництва.

Її місія — прагнути поліпшити умови життя людей за допомогою енергозберігальних та універсальних рішень, при максимально дбайливому ставленні до навколишнього середовища. Передові технології Uponor і їх якість, підтверджена багаторічною історією, цінуються у всьому світі. Не випадково, компанія Uponor стала постачальником № 1 для ЖКГ скандинавських країн.

В Україні компанія Uponor працює з 2007 року. Спочатку було створено Представництво Uponor S.p.z.oo в Києві. В 2010 — Створено представництво Uponor GmbH в Києві.

За часи існування була створена партнерська мережа, що обслуговує всі великі міста країни[якої?].

Сьогодні компанія Uponor пропонує Вам свої самі новітні технології для створення ідеального мікроклімату у Вашому заміському будинку або котеджі. Наша гарантія — інноваційність, енергоефективність, екологічність і довгий термін експлуатації систем (понад 50 років).

Історія[ред. | ред. код]

Основу сучасної компанії Uponor заклали європейські винахідники минулого, яких можна прослідкувати аж до 1620 року.

Компанію створено в 1918 році, а в 1965 році було виготовлено першу пластикову трубу.

За наступні десятиріччя компанія розвивалася, створювала інноваційні продукти, відкривала нові ринки, а також приєднувала інші компанії в рамках стратегії розвитку. Завдяки цьому ми стали передовим світовим постачальником сантехнічних рішень, систем клімат-контролю в приміщеннях та інфраструктурних рішень.

1620 — Йохан де ля Ґарді (Johan de la Gardie) засновує компанію Wirsbo Bruks AB.

1918 — Аукусті Аско-Авоніус (Aukusti Asko-Avonius) заснував теслярську майстерню в Лахті, Фінляндія.

1938 — Арві Таммівурі (Arvi Tammivuori), син Аско-Авоніуса (Asko-Avonius), заснував Upo Oy і розпочав виробництво чавунної продукції й побутових приладів.

1964 — У Настолі, Фінляндія, було відкрито першу фабрику пластикових труб Upo-Muovi.

1972 — Компанія Wirsbo у Швеції першою у світі розпочала виробництво труб зі зшитого пластику (PEX).

1982 — Засновники Asko та Neste створили компанію Oy Uponor Ab.

1988 — Uponor придбала німецьку компанію Hewing і шведську компанію Wirsbo Asko Oy і розпочала виробництво пластикових труб для гарячої води. Акції Wirsbo Asko Oy розміщено на Фондовій біржі Хельсінкі.

1990 — Wirsbo відкриває завод у Епл-Веллі, Міннесота, США.

1997 — До 1999 року процент акцій, придбаних у німецької компанії Unicor GmbH, зріс із 40 до 100 %.

1999 — 31 грудня 1999 року Uponor об'єдналася зі своєю батьківською компанією Asko Oyj, назву якої було змінено на Uponor Oyj.

2006 — Один бренд і одна об'єднана компанія Uponor.

2006—2013 — Відчуження муніципальних підприємств за межами країн Північної Європи. Розширення асортименту продукції системами охолодження. Успішний початок діяльності у сфері страхування монтажних проектів і придбання Uponor Infra завдяки злиттю з KWH Pipe 1 липня 2013 р.

Сьогодення[ред. | ред. код]

Uponor — провідний постачальник систем опалення та охолодження, систем постачання питної води та інфраструктурних рішень. Одна з наших найважливіших цілей — сприяти інноваціям, щоб невпинно підвищувати якість життя людей: з покоління в покоління.

Компанія співпрацює з дилерами, монтажниками, проектувальниками, архітекторами, будівельниками й інвесторами[Значимість факту?].

Примітки[ред. | ред. код]