UzDaewooAuto

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
UzDaewooAuto
Тип Акціонерне товариство
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь машинобудування
Спеціалізація автомобілебудування
Наступник(и)
(спадкоємці)
GM Uzbekistand
Засновано 1994 рік
Закриття (ліквідація) 2015
Штаб-квартира Узбекистан Узбекистан, Асака
Продукція автомобілі
Сайт uzdaewoo.ru

«Уздеуавто, УзДеу Авто» (узб. O'z-DeuAvto) — компанія з виробництва (раніше) і мережа з продажу легкових автомобілів і надмалих мікроавтобусів марки «УзДеу» в Узбекистані, спільне підприємство державної Узбецької автомобільної компанії «Узавтосаноат» («UzAvtoSanoat») з південнокорейською компанією Daewoo (раніше).

Виробництво компанії діяло в місті Асака на створеному «з нуля», найбільшому в пострадянській Центральній Азії автозаводі проектною потужністю 250 тисяч одиниць на рік, де потім автомобілі стали вироблятися іншою компанією — СП GM Узбекистан, заснованою в 2008 році «Узавтосаноат» і американським концерном General Motors, Daewoo з яким поєдналися в альянсі після банкрутства 2002 року. Бренд і мережа продажів зберегли назву «УзДеу».

Компанія була заснована в 1992 році і почала виробництво на знову спорудженому автозаводі 19 липня 1996. У грудні 2008 року був випущений мільйонний автомобіль «УзДеу». Продукція компанії повністю задовольнила попит на автомобілі цих класів в Узбекистані і широко поширилася по експорту в сусідні країни СНД, у тому числі в Росію та в Україну.

За проектом автозавод повинен був вийти на проектну потужність в 2002 році. Однак, до теперішнього часу проектний рівень виробництва автомобілів не досягнутий. Наприклад, у 2006 році було вироблено близько 160 тисяч одиниць, в 2011 році — близько 175 тисяч. Однією з багатьох причин стало банкрутство південнокорейського партнера. Також виявилися значні економічні прорахунки за обсягами реалізації продукції заводу, що стало наслідком низької купівельної спроможності населення — обсяги внутрішнього попиту в країні не досягли запланованого рівня. При цьому експорт в сусідні країни СНД впав, зважаючи на конкурентноспроможний масовий імпорт, і на створення в Росії та в Україні нових автоскладальних заводів, у тому числі тієї ж Daewoo з тими ж моделями.

Історія[ред. | ред. код]

У 1994 році результатом утворення спільного узбецько-корейського підприємства Uz-Daewoo Auto Ко стало будівництво автомобільного заводу в Узбекистані. Засновниками СП Uz-Daewoo Auto Ко виступили асоціація «Узавтосаноат» і корпорація Daewoo.

Вже в липні 1996 року в Асаці відбулася церемонія відкриття заводу, який почав виробляти популярні моделі якісних і доступних за ціною автомобілів.

Перший час з конвеєра заводу сходила техніка, зібрана, в основному, з імпортних комплектуючих. Пізніше виробництво деталей було локалізовано, що призвело до зниження вартості автомобілів.

У травні 1998 року асоціація «Узавтосаноат» вступила до престижної Міжнародної організації виробників автотранспорту (OICA) і стала її тридцять третім повноправним членом.

У 2002 р. компанія General Motors придбала контрольний пакет акцій автомобільної корпорації Daewoo Motor. Потім на її базі створила компанію GM Daewoo Автомобільна і технології (GM DAT).

У 2003 році завод успішно пройшов сертифікацію за новою версією ISO 9001:2000. Підтримувати відповідність міжнародним стандартам допомагають регулярні аудити — як внутрішні, що проводяться спеціально підготовленими співробітниками "Уздеуавто", так і наглядові аудити BVQI. На автозаводі працюють п'ять фахівців, які отримали сертифікати провідних аудиторів ISO 9001:2000 від BVQI. Вони не тільки беруть участь у внутрішніх аудитах, а і виступають як аудитори від BVQI в інших компаніях.

У 2005 р. «Уздеуавто» викупило частку корейської компанії, яка, як відомо, збанкрутувала. «Уздеуавто» вирішила отримати і бренди збанкрутілого партнера — Nexia, Matiz, Damas, під якими випускала відповідно седани, малолітражки і міні-вени. У травні 2007 р. уряд Узбекистану підписав з GM DAT стратегічну угоду про співпрацю, що передбачає модернізацію Nexia і Matiz, подальшу локалізацію виробництва, і навіть можливість виробництва на "УзДеу авто" нових моделей. А в березні 2008 року створено нове спільне підприємство «GM Узбекистан».

Узбецький завод став знаменитий своєю відмінною технічною оснащеністю. З метою досягнення максимальної ефективності виробництва тут застосовується багатоярусний принцип компонування технологічних ліній.

Практично весь персонал пройшов повноцінне стажування за своєю спеціальністю в компанії Daewoo і в інших автомобільних компаніях світу. Це дозволило оптимізувати робочий процес і постійно підтримувати рівень якості готової продукції.

Загальна вартість заводу склала $ 650 млн. на початок утворення, а потужність випуску — 250 тисяч автомобілів на рік. На заводі виробляються автомобілі марки Nexia, Captiva, Epica, Lacetti, Damas, Matiz і Spark.

Такі віхи історії компанії, яка впродовж кількох років залишається в списку десяти найбільш продаваних брендів в РФ, і не тільки, не здає свої позиції, але і продовжує розширювати ринки збуту.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]