VICTORY

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

VICTORY (англ. Vehicular Integration of C4ISR/EW InTerOpeRabilitY) — відкрита архітектура бойових транспортних засобів США, що стандартизована на національному рівні.

В основі архітектури VICTORY лежить використання на борту транспортної платформи розгалуженої цифрової мережі передачі даних, до якої підключені усі системи машини через спеціальні інтерфейсні шлюзи [1]. В цьому сенсі дана архітектура має багато спільного з стандартизованою в НАТО архітектурою транспортних засобів NGVA[1]. Однак архітектура VICTORY несумісна з NGVA за типом з'єднань, програмним забезпеченням та ін. параметрами [1]. Це створює певні проблеми взаємосумісності транспортних засобів в НАТО.

Приклади реалізації[ред. | ред. код]

Прикладами реалізації різних версій VICTORY є броньовані військові автомобілі MRAP[2], Oshkosh L-ATV (JLTV[3]).

Комплект рознімань бортової архітектури VICTORY в машині Oshkosh L-ATV

Особливості VICTORY у складі Oshkosh L-ATV[ред. | ред. код]

До складу бортової архітектури Oshkosh L-ATV, зокрема, входять смарт-дисплеї водія та командира, до яких за потреби підключають USB-клавіатуру та флеш-карти[3]. При цьому використовується бортове живлення постійною напругою 12 В та 24 В[3].

До бортової мережі передачі даних підключені також пристрій криптозахисту KGV-72, термінали мережі MANET EPLRS (Enhanced Position Location Reporting System, швидкість передачі даних 2 Мб/с), супутникової навігаційної системи GB-GRAM (Ground-Based GPS Receiver Application Module), багатодіапазонного радіо[3]. Зазначені пристрої мають однакові 6-контактні рознімання[3]. Передбачене автоматичне розгортання усіх антен за командою з пульта[3].

Бортова архітектура Oshkosh L-ATV може мати у своєму складі дистанційно керований бойовий модуль.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Слюсар В.І. Вимоги та технології для вертольотів наступного покоління (Next Generation Rotorcraft, NGR).// Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції "Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ". – 15-17 травня 2019 р. – Львів. – Національна академія Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного. [1]
  2. Ernest Sanchez. Integration of an In-Vehicle Network Utilizing VICTORY Standards on a USMC MRAP-All Terrain Vehicle (M-ATV).//Webinar, 21 March 2017. [2] Архівовано 2017-07-03 у Wayback Machine.
  3. а б в г д е Слюсар В.І. Результати засідання Робочої групи НАТО з навантаження солдата (Embarked Soldier Working Group, ESWG). // Озброєння та військова техніка. -№2(14). – 2017. – С. 90 – 93. [3]

Посилання[ред. | ред. код]