Vampire Hunter D

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Vampire Hunter D
Vampire Hunter D cover.jpg
吸血鬼ハンターD
Мисливець на вампірів Ді
Жанр Наукова фантастика, Фентезі, Постапокаліпсис, Вампіри, Драма
Ранобе
Автор Кікуті Хідеюкі
Ілюстратор Амано Йосітака
Видавець ЯпоніяAsahi Sonorama
Інші видавці США Dark Horse Comics
Період випуску січень 1983 — дотепер
Кількість томів 20
Манґа
Hideyuki Kikuchi's Vampire Hunter D
Автор Кікуті Хідеюкі (сюжет)
Татакі Сайко (арт)
Видавець Японія Media Factory
Інші видавці США Digital Manga Publishing
Німеччина Carlsen Comics [1]
Угорщина Fumax
Фінляндія Punainen jattilainen
Литва Obuolys
Іспанія Dolmen Editorial
Період випуску 14 листопада 2007[2] — дотепер
Кількість томів 3
Манґа
Vampire Hunter D: American Wasteland
Автор Джиммі Палміотті
Видавець США Devil's Due Publishing
Період випуску 2009 — дотепер
Кількість томів 6 епізодів
Аніме-фільм
Режисер Асіда Тойо
Продюсер Като Хіросі
Коеда Міцухіса
Наґасакі Юкіо
Сценарист Хірано Ясусі
Студія Ashi Productions
Дата виходу Японія 1985
США 26 березня 1993[3], 17 жовтня 2000[4]
Іспанія 16 травня 2003[4]
Тривалість 80 хв.
Аніме-фільм
Vampire Hunter D: Bloodlust
Режисер Кавадзірі Йосіакі
Продюсер Наґасава Така
Маруяма Масао
Ямамото Матаітіро
Сценарист Кавадзірі Йосіакі
Студія Madhouse
Дата виходу Австралія 25 серпня 2000
Південна Корея 12 жовтня 2000
Гонконг 31 жовтня 2000
Японія 17 квітня 2001
Німеччина 2 серпня 2001
США 28 вересня 2001
Канада 2 грудня 2001
Фінляндія 2003
Іспанія 16 травня 2003[4]
Таїланд 25 листопада 2004[4]
Чехія 2 грудня 2005
Польща 20 червня 2006[4]
Угорщина 6 грудня 2006[4]
Тривалість 102 хв.

Vampire Hunter D (яп. 吸血鬼ハンターD Кункецукі Ханта Ді, «Мисливець на вампірів Ді») — цикл романів, створений японським письменником Кікутою Хідеюкі, з ілюстраціями Амани Йосітаки.

Перший роман з серії був опублікований у січні 1983 року японським видавництвом Asahi Sonorama. На сьогодні[коли?] опубліковано 20 романів.

Романи публікуються англійським видавництвом Digital Manga Publishing. Перший том вийшов 18 травня 2005 року[5]. На сьогодні[коли?] вийшло 11 томів[6].

Кікуті Хідеюкі адаптував серію в манґу Hideyuki Kikuchi's Vampire Hunter D, перший том якої був опублікований 14 листопада 2007 року видавництвом Media Factory[2]. Опубліковано 2 томи манґи. Третій том вийшов 20 травня 2009 року[7]. Також йде підготовка[коли?] до публікації четвертого тому.

Манґа ліцензована англійською мовою кампанією Digital Manga Publishing[8]. Опубліковано два томи, третій з'явиться в травні 2009 року[9].

На основі оригінальної серії, американським видавництвом Devil's Due Publishing, був створений комікс Vampire Hunter D: American Wasteland. Перший том планується випустити в 2009 році[10].

В 1985 році, студією Ashi Productions, був створений повнометражний фільм-екранізація першого тому роману — Vampire Hunter D[11]. Прем'єра фільму англійською мовою відбулася 26 березня 1993 року[3].

25 серпня 2000 року відбулася прем'єра другого фільму за мотивами серії — Vampire Hunter D: Bloodlust, створеного студією Madhouse[12]. Англійською фільм з'явився 28 вересня 2001 року.

Світ[ред. | ред. код]

12090 рік. Десять тисяч років тому закінчилася Остання Війна. Людство опинилося на межі загибелі, і цим скористалася стародавня раса вампірів. Нежить покинула нічні притулки та почала полювання на людей.

Довгі роки нікому було захистити мирних жителів від нічних створінь. Але знайшлися люди, які зробили вбивство вампірів своєю професією. Знищуючи чудовиськ, мисливці не лише очищали землю від зла. Боротьба з нелюдями виявилася дуже вигідним заняттям. Цілі команди переслідували нічних створінь, поки ті не забилися в останні, найзагадковіші та найнедоступніші притулки. Але і звідти вампіри продовжували здійснювали криваві вилазки.

Найкращими мисливцями виявилися напівлюди напіввампіри. Їх називали дампірами. Поєднання найкращих якостей обох рас наділяло дампірів фантастичними властивостями, знаннями та вміннями. Але люди відносилися до напівкровок насторожено та зверталися до них лише в безвихідних ситуаціях. Вампіри ж вважали дампірів зрадниками та перебіжчиками.

Персонажі[ред. | ред. код]

Ді — напівлюдина-напіввампір, який заробляє собі на життя полюванням на вампірів. Хоча найчастіше він б'ється з вампірами не заради грошей, а ради принципу.

Його батьком є сам граф Дракула.

Завжди одягнений у все чорне, носить довгий плащ та широкополий капелюх. Як зброю використовує свій особливий, дуже довгий та неймовірно гострий меч, який носить за спиною. Ді шляхом довгих тренувань подавив в собі вампірські схильності, проте, інколи вони все ж дають про себе знати, тому він воліє жити наодинці.

Проживши вже досить багато років на самоті, він став украй неговірким.

На лівій руці у Ді живе паразит, який харчується енергією ворогів. Володіючи магією, паразит часто допомагає Ді в його боротьбі з вампірами.

Сейю:

Романи[ред. | ред. код]

Обкладинка першого тому

Мисливець на вампірів Ді — серія романів, створена японським письменником Кікутою Хідеюкі, з ілюстраціями Амани Йосітаки.

Перший роман із серії була опублікована в січні 1983 року японським видавництвом Asahi Sonorama[13]. З жовтня 2007 року романи публікуються видавництвом Asahi Shimbun Publishing. На сьогодні[коли?] опубліковано 20 романів.

На честь 10-ї річниці серії з листопада 1992 по лютий 1993 року видавництвом Asahi Sonorama було перевидано перші сім романів. В це видання отримало нові ілюстрації Амани Йосітаки та нові обкладинки.

З грудня 2007 по січень 2008 року серія була перевидана видавництвом Asahi Shimbun Publishing під лейбом Sonorama Selection label.

Ді, мисливець на вампірів публікується англійською видавництвом Digital Manga Publishing. Головний перекладач — Кевін Леахі. Перший том вийшов 18 травня 2005 року[5]. На сьогодні вийшло 11 томів[6]. У 2009 році планується випустити ще три романи.

Список романів[ред. | ред. код]

Vampire Hunter D[ред. | ред. код]

«Мисливець на вампірів Ді»
Автор Кікуті Хідеюкі
Мова японська
Жанр vampire literatured
Видавництво Японія Asahi Sonorama
США DH Press
Видано Японія січень 1983[13]
США 11 травня 2005[5]
ISBN Японія ISBN 978-1595820129
США ISBN 1-59582-012-4

Доріс Ланг, сирота, дочка мисливця на перевертнів, наймає дампіра — мисливця на вампірів Ді, для того, щоб він охороняв її від графа Магнуса Лі. Але вампір, який контролює цю область лише одна з її проблем.

Дочка графа — Ламіка та його помічник Гару бажають побачити Доріс мертвою, аби не допустити її вступу у «сім'ю» вампірів. Греко Роман, син шерифу села Рансільва, також має на Доріс власні плани. Рей-Гінсей, який так само працює на графа та керує загоном живих мерців, також активно заважає Ді виконувати свою роботу.

Цей роман був екранізований у повнометражному фільмі Vampire Hunter D у 1985 році.

Raiser of Gales[ред. | ред. код]

«Повсталий з бурі»
Автор Кікуті Хідеюкі
Мова японська
Жанр vampire literatured
Видавництво Японія Asahi Sonorama
США DH Press
Видано
ISBN Японія ISBN 9784022655110
США ISBN 9781569707876

Довга, важка зима, яка сталася через неполадки з кліматичними установками, ізолювала від решти світу село Цепешей.

Біля села знаходився дивний пагорб, який у свій час використовувався як фортеця вампірів. Десять років тому четверо дітей зникли під час гри недалеко від цього пагорба, і з'явилися знову лише через місяць.

В 12.090 році (в той же рік, що і в першій книзі), нова біда прийшла в село — в селі з'явились вампіри. Щоб упіймати вампірів, сільські жителі найняли Ді, який зрозумів, що всі підозри падають на тих дітей.

D — Demon Deathchase[ред. | ред. код]

D — Tale of the Dead Town[ред. | ред. код]

The Stuff of Dreams D[ред. | ред. код]

D — Pilgrimage of the Sacred and the Profane[ред. | ред. код]

D — Mysterious Journey to the North Sea[ред. | ред. код]

D — The Rose Princess[ред. | ред. код]

D — Pale Fallen Angels[ред. | ред. код]

D — Twin-Shadowed Knight[ред. | ред. код]

D — Dark Road[ред. | ред. код]

D — Star Squad of the Evil Overlord[ред. | ред. код]

D — Fortress of the Elder God[ред. | ред. код]

D — Highway of the Enchanted Troops[ред. | ред. код]

D — Account of the Demon Battle[ред. | ред. код]

D — Record of the Blood Battle[ред. | ред. код]

D — White Devil Mountain[ред. | ред. код]

D — Iriya the Berserker[ред. | ред. код]

D — Throng of Heretics[ред. | ред. код]

D — Immortal Island[ред. | ред. код]

Інші романи[ред. | ред. код]

D — Dark Nocturne[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Vampire Hunter D[ред. | ред. код]

Постер фільму Vampire Hunter D

В 1985 році, студією Ashi Productions, був створений повнометражний фільм-екранізація першого роману — Vampire Hunter D[11]. Прем'єра фільму англійською мовою відбулася 26 березня 1993 року[3].

OVA-реліз[ред. | ред. код]

Сюжет[ред. | ред. код]

12090 рік. В результаті Останньої Війни, яка закінчилася 10 тисяч років тому, людство опинилося на краю загибелі. Владу захопили вампіри, які тероризували людство. Через щедру винагороди за їх голови з'явився клас найманців, мисливців на вампірів, які неабияк зменшили їх чисельність. Нечисленні вампіри, сховалися в недоступних притулках, звідки продовжували здійснювати криваві напади на людські оселення.

Доріс Ланг, дочка мисливця на перевертнів, сама стала мисливцем на монстрів. Одного дня під час полювання на неї нападає голова місцевого клану вампірів — граф Магнус Лі. Він випив її крові, але залишив в живих, і Доріс, розуміючи, що граф за нею повернеться, наймає таємничого мисливця на вампірів, відомого як Ді. Вона ще не знає, що Ді — дампір, напівлюдина, напіввампір, чужий як для людей, так і для вампірів.

Vampire Hunter D: Bloodlust[ред. | ред. код]

Постер фільму Vampire Hunter D: Bloodlust

25 серпня 2000 року відбулася прем'єра другого фільму за мотивами серії — Vampire Hunter D: Bloodlust, створеного студією Madhouse[12]. Англійською фільм з'явився 28 вересня 2001 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

XIII тисячоліття нашої ери. Довгий час Землею правили не люди, а вампіри, але їх час добігає кінця.

Разом з вампіром Мейером з будинку втекла дівчина Шарлота. Вони люблять один одного, тому Мейер не хоче пити її кров, а просто бажає бути разом з нею та втекти за край світу заради любові. Родичі Шарлоти прагнуть повернути її і для цього наймають мисливця на вампірів — Ді. Не довіряючи Ді, вони наймають ще групу професійних мисливців «Брати Маркус», яка складається з Боргова, андроїда Нолта, Кайла, істоти незрозумілої природи Грова та дівчини Лейли, яка приєдналася до них після смерті своїх батьків. Між мисливцями зачинається конкурентна гонка.

Мейер прагне найскоріше дістатися до замку графині Кармілли, вампірки, яку не зміг вбити навіть батько Ді — граф Дракула. Річ у тому, що в її замку знаходиться космічний корабель, на якому Мейер та Шарлоті сподіваються відправитися у легендарне місто вампірів — Місто Зірок.

Вбивши прибічників Мейера, мисливці добираються до Замку Безумства. Проте через чари, наслані хазяйкою Замку, практично всі герої гинуть. Ді відпускає Мейера з трупом своєї коханої в Місто Зірок. Родичам дівчини Ді та Лейла повідомлять, що вона померла, і в доказ пред'являть її кільце.

Манґа[ред. | ред. код]

Hideyuki Kikuchi's Vampire Hunter D[ред. | ред. код]

Кікуті Хідеюкі адаптував серію в манґу Hideyuki Kikuchi's Vampire Hunter D, перший том якої був опублікований 14 листопада 2007 року видавництвом Media Factory[2]. На сьогодні опубліковано 2 тома манґи. Третій том вийде 20 травня 2009 року[7]. Також йде підготовка до публікації четвертого тому.

Манґа ліцензована англійською мовою кампанією Digital Manga Publishing[8]. Опубліковано два тома, третій з'явиться в травні 2009 року[9].

Список томів[ред. | ред. код]

Vampire Hunter D: American Wasteland[ред. | ред. код]

На основі оригінальної серії, американським видавництвом Devil's Due Publishing, був сворений комікс Vampire Hunter D: American Wasteland. Перший том планується випустити в 2009 році[10].

Музика[ред. | ред. код]

Інші продукти[ред. | ред. код]

Відеогра[ред. | ред. код]

Радіопостановка[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Willkommen bei Carlsen
 2. а б в Перший том манги на сайті Amazon. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 3. а б в Сторінка фільму на сайті IMDB. IMDB. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 4. а б в г д е DVD-реліз
 5. а б в Перший том англійського перекладу роману. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 6. а б Одинадятий том англійського перекладу роману. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 7. а б Офіційний сайт Vampire Hunter D. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 8. а б Перший том англійського перекладу манґи. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27.  Помилка цитування: Некоректний теґ <ref>; назва «MangaVol1En» визначена кілька разів з різним вмістом
 9. а б Digital Manga Gives Release Windows for Delayed Titles. ANN. 
 10. а б Devil's Due Adds Vampire Hunter D. ICv2. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 11. а б Сторінка фільму на сайті ANN. ANN. 
 12. а б Сторінка фільму на сайті IMDB. IMDB. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-02-27. 
 13. а б Перший том. Asahi Shimbun Publishing. 
 14. Другий том роману. Asahi Shimbun Publishing. 
 15. Другий том англійського перекладу роману. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 2013-07-03. Процитовано 2009-03-06. 

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційні сайти
Енциклопедії
Інше