Vega (компанія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний телеком-оператор Vega
Тип ПрАТ
Галузь телекомунікації
Засновано 1994
Штаб-квартира Київ
Ключові особи Сергій Скрипніков (генеральний директор)
Послуги фіксована телефонія, ШДІ, інтернет, передача даних, IP-телефонія, відеоспостереження, Оренда 1С, Хостинг 1С, Оренда контакт-центру, Vega TV
Власник(и) Vodafone Україна
Співробітники 600
Холдингова компанія Vodafone
vega.ua

Національний телеком-оператор Vega —пропонує своїм клієнтам комплексні рішення в області широкосмугового доступу до мережі інтернет, телефонного зв'язку, інтернет телефонії, передачі і зберігання даних на віддалених серверах, як в Україні, так і за кордоном.

Vega постійно розширює перелік своїх послуг. У першу чергу, завдяки інноваційним рішенням, що дозволяють отримати максимальні переваги від використання мережі Інтернет – комплекс послуг IP телефонії: SIP транк і Віртуальна АТС, інтерактивне телебачення тощо.

Завдяки розвитку і модернізації власної мережі, компанія пропонує своїм клієнтам високу якість зв'язку, а також підключення до мережі інтернет на швидкості до 1 Гбіт/сек.

Компанія надає вигідні умови співпраці фізичним особам і бізнес-сегменту (від малого бізнесу до найбільших українських корпорацій), а також українським та міжнародним телеком-операторам.

Оперативне управління телекомунікаційною групою Vega здійснює ПрАТ «Фарлеп-Інвест». Генеральний директор компанії – Cергій Скрипніков. Оперативний менеджмент телекомунікаційної групи Vega здійснює компанія ПрАТ «Фарлеп-Інвест», входить до групи компаній Vodafone Україна.[1]

Сьогодні Vega обслуговує близько 420 000 абонентів телефонії та більш ніж 150 000 користувачів послуги доступу до мережі Інтернет https://vega.ua/about_company [джерело?]. Приоритетней напрямок розвитку - розширення інтернет-зон за сучасною технологією GPON.

Історія[ред. | ред. код]

Історія телекомунікаційної групи Vega починається у 1994 році, коли були засновані найбільші компанії, що пізніше увійшли до групи — «Фарлеп» в Одесі та «Оптима Телеком» у Дніпропетровську. Обидві компанії представляли інноваційну для того часу технологію — цифрову телефонію, і з часом завоювали позиції найбільших альтернативних (недержавних) телекомунікаційних операторів у своїх регіонах.

До 2005 року «Фарлеп Інвест Холдинг» поєднував у собі такі активи:

  • Третій за величиною український альтернативний оператор «Фарлеп» (обслуговування 150 000 абонентів);
  • Оператор міжнародного зв'язку Ucomline;
  • Виробник телекомунікаційного устаткування Farlep 2000.

Компанія «Оптима Телеком» до 2005 року мала понад 300 000 абонентів у 13 містах України.

У 2005 році компанії «Фарлеп Інвест Холдинг» і «Оптима Телеком» придбала фінансово-промислова група Сістем Кепітал Менеджмент, використовуючи для консолідації активів холдинг «Фарлеп-Оптима».

З 2005 по 2008 рр. група СКМ придбала й об'єднала низку активів, включаючи компанії «ЦСС», IP Telecom, «Матриця», «Вілком» і багато інших.

Vega з'явилася на ринку телекомунікацій України 15 жовтня 2008 року в результаті об'єднання телекомунікаційних груп «Фарлеп» і «Оптима Телеком», а також компаній «Укомлайн», «ЦСС», IP Telecom, «Матриця», «Вілком» і багатьох інших.

Керівництво[ред. | ред. код]

З вересня 2021 року посаду Генерального директора телекомунікаційної групи Vega обіймає Сергій Скрипніков.

3 червня 2015 року по вересень 2021 року посаду Генерального директора телекомунікаційної групи Vega обіймав Мурат Чинар.

З жовтня 2013 року по червень 2014 року компанію ПрАТ «Фарлеп-Інвест», яка здійснює оперативний менеджмент телекомунікаційної групи Vega, очолював Сергій Шульга.

Діяльність[ред. | ред. код]

Телекомунікаційна група Vega — представник українського фіксованого телефонного зв'язку, широкосмугового доступу до мережі Інтернет та передачі даних.

Телекомунікаційна група Vega має повний набір ліцензій на надання послуг фіксованого зв'язку по всій території України: місцевої, міжміської та міжнародної телефонії.

Телекомунікаційна група Vega побудувала міжнародні точки переходу, включена до найбільших точок обміну трафіком в Україні (UA-IX, Giganet, DTEL-IX) та у Європі (DEC-IX, AMS-IX, PL-IX, NL-IX), а також  має партнерські відносини з багатьма 29  міжнародними та національними операторами та провайдерами.

Ucomline — це бренд, під яким Телекомунікаційна група Vega працює на міжнародному оптовому ринку.

Ucomline використовує власні переходи в магістральні мережі Польщі, а також міжнародні маршрути через Угорщину та Словаччину в напрямку міжнародних точок обміну трафіком. Міжнародні точки присутності, організовані у Франкфурті, Варшаві, дають можливість працювати в партнерстві з провідними міжнародними операторами.

Покриття[ред. | ред. код]

Vega присутня у 159 населених пунктах 22 областей України.


Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]