Volkswagen Karmann Ghia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Volkswagen Karmann Ghia (Typ 14)

Volkswagen Karmann Ghia — спортивний автомобіль німецької компанії Volkswagen, що продавався в кузові купе 2+2 (1955-1974) та кабріолет (1957-1974) і створений на платформі «Жука». Karmann Ghia мав внутрішнє призначення Typ 14.

Volkswagen в 1961 році, представив нове купе з кутастим кузовом (Typ 34), створеним на платформі Typ 3.

Історія[ред.ред. код]

В кінці 1940-х років керівництво Volkswagen дійшло висновку про необхідність створення більш престижного автомобіля, ніж кабріолети, які будувалися кузовними ательє Hebmuller і Karmann. Тому в 1950 році останньому ательє був доручений проект оригінального автомобіля на шасі «Жука». Доктор Вільгельм Карманн таємно залучив до роботи італійське ательє Carrozeria Ghia Coachbuilding, фахівці якого всупереч завданням побудували не родстер, а двохдверне купе. У червні 1955 року для представників преси відбулася презентація новинки, тоді ж машина отримала власну назву Volkswagen Karmann-Ghia. Офіційний світовий дебют пройшов на Франкфуртському автосалоні у вересні 1955 року.

Кузов задньомоторного купе Volkswagen Karmann-Ghia фактично був монолітним: на складальному підприємстві Karmann в німецькому Оснабрюці спочатку не було кузовних штампів, і елементи зварювали вручну, а потім кожен шов оброблявся і згладжуються свинцем. Якість купе вважалося одним з найкращих у світі, але вартість Karmann-Ghia перевершувала ціну стандартного «Жука» приблизно в 1,5 рази. Цікаво, що купе експортувалися і в країни з лівостороннім рухом, тому існували й автомобілі з правим розташуванням керма.

Volkswagen Karmann-Ghia також існував в кузові кабріолет, а базова версія виготовлялася до 1974 року в Німеччині і до 1975 року в Бразилії. Сумарний тираж недорогого і стильного купе склав близько 487 000 примірників.

Volkswagen Karmann Ghia (Typ 34)

Typ 34 Karmann Ghia[ред.ред. код]

У вересні 1961 року Volkswagen представив VW 1500 Karmann Ghia, або Typ 34, створене на платформі Typ 3 з двигуном 1500 см3 і дизайном італійського інженера Sergio Sartorelli.

До появи VW-Porsche 914, що його замінив, Type 34 був найдорожчим і найрозкішніним з легкових автомобілів VW виготовлених в 1960-х роках - Type 34 коштують стільки, скільки два Жуки на багатьох ринках. Порівняно висока ціна позначилася на невисокому збуті, всього виготовлено 42 505 автомобілі (плюс 17 прототипів кабріолета).

Посилання[ред.ред. код]