VortexBox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VortexBox
Стан проекту активний
Модель коду вільне програмне забезпечення
Останній стабільний випуск 2.3/ квітня 9, 2014; 4 роки тому (2014-04-09)
Ринкова ніша музичний сервер, інтернет-радіо
Менеджер пакунків RPM
Тип ядра ядро Linux
Ліцензія переважно GNU GPL
Веб-сайт vortexbox.org

VortexBoxLinux-дистрибутив, заснований на Fedora Linux і призначений для швидкого створення серверів для організації музичного мовлення в мережі, мережевих сховищ музики або для перетворення будь-якого комп'ютера зі звуковою картою в інтернет-радіо. Розмір iso-образу дистрибутива складає 38 Мб (мінімальний образ для установки по мережі).

Як музичний плеєр за замовчуванням в дистрибутиві використовується програма власної розробки VortexBox Player, що являє собою надбудову над mpd (Music Player Daemon). Програма відрізняється підтримкою апаратних інтернет-плеєрів SqueezeBox і Sonos, може працювати зі queezeBox-сумісними серверами, підтримує вивід звуку як на локальну звукову карту, так і на аудіопристрої, підключені через USB і S/PDIF порти.

Управління роботою системи здійснюється через веб-інтерфейс. З можливостей можна відзначити функцію автоматичного копіювання і перекодування даних при вставці в привід аудіо-CD, композиції зберігаються локально у форматах FLAC або MP3 і потім стають доступними для потокового мовлення. При необхідності для музичних файлів автоматично заповнюються ID3-теги і завантажуються зображення обкладинок альбомів (через звернення до музичних онлайн-сервісів).

Підтримується можливість організації роботи файлового сховища музики, доступного по протоколах SMB і NFS. Дистрибутив може виступати як бекенд-сервер для XBMC (XBOX Media Center), AppleTV і великого числа апаратних інтернет-плеєрів. Сирцеві тексти всіх створених в рамках проекту компонентів поширюються в рамках ліцензії GPLv3 і доступні у вигляді пакунків для Fedora Linux.

Посилання[ред. | ред. код]