Warcraft: Повелитель кланів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Назва «Warcraft: Повелитель кланів»
VolodarKlaniv.jpg

Обкладинка оригінального видання.
Автор Крісті Голден
Назва мовою
оригіналу
Warcraft: Lord of the Clans
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Серія Warcraft
Жанр фентезі
Укр. видавництво Pocket Books
Ориг. видавництво Pocket Books[d]
Виданий 1 жовтня 2001
Сторінки 278
ISBN

0-7434-2690-8

978-0-7434-2690-9
Попередній твір Помста орків
Наступний твір Кров'ю і Честю


«Warcraft: Повелитель кланів» (англ. Warcraft: Lord of the Clans) — американський фентезійний роман 2001 р. письменниці Крісті Голден, відомої своїми новелізаціями т/с Зоряний шлях. Дія роману відбувається у створеному Blizzard Entertainment всесвіті Warcraft. Роман опублікований видавництвом Pocket Books, публікатором новелізації Зоряного шляху.

Спочатку основний сюжет роману повинен був стати основою пригодницької гри Warcraft Adventures: Lord of the Clans, однак її розробка зупинена в 1998 році. Це друга книга всесвіту Warcraft після Warcraft: Помста орків.

Існує аудіокнига Діка Гілла, випущена в лютому 2009 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет книги розгортається навколо історії Тралла — від його народження через рабство гладіатора і до становлення як Вождя орків Орди. Головний лиходій — Еделас Блекмур, керує місцем, де ув'язнені орки, він також колишній власник Тралла. Плани Блекмора повинні були виховати Тралла для командування оркськими арміями, щоб завадити перевитратам Альянсу.

Тралл навчили обробляти свою зброю, він дізнався тактику бою, його вивчили писемності й історії. Крім того, щоб збагатити, Блекмур змушував Тралла брати участь у багатьох турнірах в ролі гладіатора. Розумний орк тікає від тиранії Блекмура за допомогою молодої дівчини Тарети, з якою під час полону встиг подружитися.

Отримавши свободу, Тралл знайшов групу орків, які ховалися від Блекмура, з клану Пісні Війни, на чолі з Громом Пекельний Крик. Побоюючись, що на орків через нього почнеться облава, Тралл відправляється в гори, щоб відшукати клан «Північного вовка» (англ. Frostwolf). В горах йому вдається знайти літнього шамана клану, Дрек'тара. Шаман навчає Тралла звичаям і навичкам племені. Молодий орк знайомиться з колишнім вождем Орди Оргрімом Молотом Рока. Траллу вдається зібрати армію, але в процесі звільнення орків він втрачає свого друга Оргріма, який передає Траллу Молот Рока (англ. Doomhammer) — свою легендарну зброю. Тралл відправляється на штурм фортеці Дарнхольд, в якій влаштувався Еделас Блекмур.

Йому вдається захопити фортецю, щоб звільнити всіх інших захоплених орки та паралельно убивши Блекмура за допомогою магії. Проте кінець трагічний: Тралл прийшов занадто пізно, щоб врятувати Тарету, яка допомогла йому під час його полону. В кінці книги Тралл звертається до Орди, взявши керівництво над нею.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Голден пізніше написала World of Warcraft: Rise of the Horde, приквел до книги «Повелитель кланів», сюжет якого частково розповідається Траллом. У ній він описує ранню історію Дренеїв й Орків, дружбу Дуротана і Думхаммера і демонів, що призвело до знищення Дренеїв.[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://wowwiki.wikia.com/Lord_of_the_Clans Warcraft: Lord of the Clans

Посилання[ред.ред. код]