Warcraft III: Reign of Chaos

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warcraft III: Reign of Chaos

Warcraft III cover.jpg
Обкладинка північноамериканської версії

Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Blizzard Entertainment (Північна Америка)
Sierra Entertainment (Європа)
Capcom (Японія)
Soft Club (СНД)
Частина серії Warcraft
Дата випуску NA 3 липня 2002
EU 5 липня 2002
JP 2003
Версія 1.26.0.6401 (24 березня 2011)
Вікові
рейтинги
ESRB: T
OFLC: G8+
Носії 1 CD, цифрова дистрибуція
Платформи Microsoft Windows, Mac OS, Mac OS X
Системні
вимоги
Рекомендовані (Windows):
Процесор 600 MHz, Оперативна пам'ять 256 MB, Відеокарта 32 MB, DirectX 8.1 сумісна звукова карта
Керування Клавіатура та мишка

Warcraft III: Reign of Chaos (укр. Ремесло Війни III: Панування Хаосу) — відеогра жанру стратегія в реальному часі. Гру було випущено компанією Blizzard Entertainment 3 липня 2002 року у США. Це друге продовження серії Warcraft, попередні частини мали назви Warcraft: Orcs & Humans та Warcraft II: Tides of Darkness. Пакет розширення, The Frozen Throne, було випущено 1 липня 2003 року.

В грі є чотири ігрові раси зі своїми унікальними здібностями: Люди і Орки, які раніше з'явилися в Warcraft: Orcs & Humans і Warcraft II: Tides of Darkness. Нічні Ельфи і Нежить, були новими у міфології Warcraft. У розширенні є дві додаткових раси: Дренеї (англ. Draenei) і Наґа(англ. Naga), раса змій та інших змієподібних істот з глибин моря.

Багатокористувацький режим дозволяє грати проти інших людей, через інтернет, а не лише проти комп'ютерних супротивників, як це робиться в ігровому режимі для одного користувача.

У зв'язку з тим, що у грі є сюжетні лінії з попередніх ігор серії Warcraft, історія може бути зрозуміла повністю тільки якщо гравець бачив сюжети і попередніх ігор, хоча, щоб просто грати в ігри цієї серії, не обов'язково слід проходити усі попередні, сюжет кожної частини по-своєму захопливий і має цікаві сюжетні повороти.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий процес Warcraft III: напад на базу противника

Ігровий процес Warcraft III: Reign of Chaos відбувається на прямокутних місцевостях (картах) різного розміру з розміщеними на них елементами ландшафту, оточення. Карти спочатку покриті темрявою, яка розсіюється навколо будівель і юнітів гравця, імітуючи їхнє поле зору. Місця, де юніти були раніше, залишаються видимими, але на них не показуються дії противника. Гравці повинні створювати поселення (бази), добувати ресурси, захищатися від інших гравців, і створювати підрозділи для вивчення карти та виконання поставленого завдання, найчастіше знищення ворожого поселення. Є три типи основних ресурсів: золото, деревина, і їжа. Перші два використовуються для будівництва та створення юнітів, у той час як їжа обмежує максимальну кількість підконтрольних гравцеві одиниць.

Одні будівлі відкривають доступ до інших і дають певні вдосконалення. Деякі з них діють одразу на багатьох юнітів, такі як вдосконалена зброя чи броня.

Крім сторони противника на картах зустрічаються і охоронці золотих рудників та нейтральних будівель — «кріпи» (англ. Creeps). Warcraft III також має цикл зміни дня/ночі. Вночі зменшується видимість і змінюється поведінка деяких істот.

Якщо попередні ігри серії не надавали суттєвих відмінностей між воюючими сторонами, то у Warcraft III сторони мають різні набори споруд, військ і технологій. На додачу до Людей і Орків з'явилися Нічні ельфи та Нежить.

Крім того, у Warcraft III з'явилися нові потужні одиниці — герої. За знищені ворожі юніти герої отримують очки досвіду, які дозволяють розвиватися за рівнями (максимальний 10), збільшуючи свої параметри, а також отримати нові варіанти заклинань. Деякі здібності героїв розповсюджуються на навколишніх юнітів. Такі здібності називаються аурами[1].

Гра підтримує чит-коди, що дають змогу, наприклад, моментально отримати додаткові ресурси або інші переваги. Їх список опублікований на веб-сайті classic.battle.net[2].

Багатокористувацький режим[ред.ред. код]

В багатокористувацькому режимі, на відміну від кампанії, єдиною ціллю є просто знищити противника. Warcraft III стала другою в серії Warcraft, яка підтримує гру через Інтернет на сервері Battle.net для авторизованих власників ліцензійних копій гри. Battle.net використовує поділ світу на зони, що умовно відповідають всесвітові Warcraft: Північну Америку (Азерот), Південну Америку (Лордерон), Азію (Калімдор) і Європу (Нортренд).

Гра сама вибирає сервер, однак при бажанні можна вибрати будь-який. Всі ігри поділяються на рейтингові та користувацькі. В рейтингових передбачена система автоматичного пошуку противників, відповідно до рівня гравця або команди гравців. Рівень гравця/команди підраховується за кількістю набраних очок в попередніх іграх та може як підвиситися (максимум — 50-й), так і понизитися. Команду утворюють мінімум 2 гравці, максимум її може складати 4.

Користувацькі ігри не впливають на рейтинг і відбуваються без підрахунків статистики, яка на що-небудь впливає. Гравець може змагатися як проти комп'ютера, так і проти інших гравців[3]. Warcraft III дозволяє записувати реплеї гри, які потім можна завантажити і переглянути іншим гравцям[4].

Кампанії[ред.ред. код]

Режим кампанії Warcraft III поділений на п'ять кампаній: 2 за Орків[5], 1 за Людей, 1 за Нежить та 1 за Нічних ельфів. Кожна кампанія розділена на глави. Впродовж гри за кожну расу, гравець зберігає контроль над одним або кількома героями, які повільно набирают досвід і розвиваються за рівнями. Накопичений досвід переноситься у наступні місії, дозволяючи герою рости протягом всієї кампанії.

Сюжет[ред.ред. код]

Вихід Орди (англ. Exodus of the Horde) — навчальна кампанія, що складається з двох місій — в першій гравець ознайомлюється з управлінню армією та інтерфейсом гри, у другій — управлінням базою. В демо-версії гри і доповненні The Frozen Throne є три додаткові місії, що продовжують цю кампанію.

Героєм гравця виступає молодий вождь орків Тралл (англ. Thrall). Тралл бачить дивні сни, наслані пророком, якого скоро зустрічає і насправді. Пророк говорить, що Тралл повинен повести орчу Орду через море до земель Калімдора, єдиного місця, де він зможе протистояти демонам Палаючого Легіону (англ. Burning Legion), що повертаються в світ. Тралл відчуває, що пророк каже правду і починає готувати війська до подорожі. Орки захоплюють людські кораблі і звільняють з ув'язнення бойового побратима Тралла, Грома Пекельного Крика (англ. Grom Hellscream), після чого вирушають на захід, в Калімдор.

Кара Лордерону (англ. The Scourge of Lordaeron) — кампанія Альянсу. Пророк прибуває до людей з тою самою звісткою — вони повинні вирушити в Калімдор, але його проганяють. Тим часом землями королівства Лордерон (англ. Lordaeron) шириться чума і загрожують орки. Молодий принц Артас Менетіл (англ. Arthas Menethil) разом з паладином Утером Світлоносним (англ. Uther the Lightbringer) йдуть боронити свої володіння від орків. Артас зустрічається з чарівницею Джайною (англ. Jaina), з якою йде розслідувати поширення чуми і стикаються з Нежиттю. Біля села Харглен Артас і Джайна зустрічають некроманта Кел'Тузеда (англ. Kel'Thuzad), який і поширює магічну чуму через зерно. Артас вбиває некроманта. Після смерті Кел'Тузеда Артас виявляє, що отруєне зерно вже розвезли іншими селами. Він прямує в місто Стратхольм, і, побачивши, що чума перетворює мешканців на зомбі, вирішує стерти місто з лиця землі. Утер і Джайна відмовляються воювати разом з ним та вбивати мирних жителів. Артас знаходить демона Мал'Ганіса (англ. Mal'Ganis), що стоїть за цим всім. Принц женеться за ним в Нортренд через море. Тим часом пророк наказує Джайні плисти на захід. Зустрівшись з вождем гномів Мурадіном Бронзобородим (англ. Muradin Bronzebeard), Артас знищує табір Нежиті, але Мал'Ганіса там не було. Тим часом прибуває посол з Лордерона, який передає наказ короля повернуться додому. Оскільки шлях до кораблів тепер відрізаний ворогами, частина військ Артаса беруться прорубувати дорогу через ліс. Але Артас наказує спалити кораблі, щоб ніхто не покинув його до знищення Мал'Ганіса, поклавши провину на найманців. Війська опиняються в оточенні, Артас і Мурадін заради перемоги знаходять меч Фростморн (англ. Frostmourne). Однак, меч проклятий, що все ж не зупиняє Артаса. Принц здобуває перемогу і вбиває Мал'Ганіса, після чого йде додому за нагородою, та проклятий меч робить його безумцем. Повернувшись в Лордерон, він вбиває свого батька та обіцяє знищити Лордерон, створивши на руїнах новий порядок, де правитиме Нежить.

Шлях проклятих (англ. Path of the Damned) — кампанія Нежиті. Артас, ставши Лицарем Смерті, отримує завдання від повелителя жаху Тікондруса відродити Культ Проклятих і воскресити Кел'Тузеда. Той, хоч і мервий, дає пораду принцові. Артас відправляється в місто Сільвергард, руйнуючи ельфійську оборону, оскільки лише силою розташованого там Сонячного Джерела можна відродити некроманта. Під час наступу на ельфійські землі Артас зустрічає ельфійську армію під проводом Сільвани Вітрокрилої, але знищує її, а Сільвану перетворює в баньші-рабиню.

Кел'Тузед перероджується в ліча і наодинці розповідає Артасу про Палаючий Легіон і його план захоплення світу. Нежить тільки знищувала найсильніших ворогів демонів. Тепер потрібно знайти в землях орків ворота, крізь які демони увійдуть в цей світ. Дійшовши туди, Артас і Кел'Тузед прикликають демона Архімонда (англ. Archimonde), який дає завдання знайти чаклунський фоліант, аби він міг вийти з воріт. Та книгу охороняють маги на чолі з Антонідусом (англ. Antonidas). Нежить вбиває Антанідуса і відбирає фоліант. Поки Кел'Тузед проводить потрібний ритуал, Артас охороняє його. Архімонд прибуває та знищує місто магів. Артас думає, що Нежить тепер непотрібна, Кел'Тузед же обіцяє, що все відбувається за планом Короля Мертвих і Артас ще зіграє свою роль в подальшому.

Вторгнення на Калімдор (англ. The Invasion of Kalimdor) — кампанія Орди. Орки на чолі з Траллом прибувають до берегів Калімдора, але губляться через бурю. Вождь іде збирати війська. Вінзустрічає вождя мінотаврів, Керна Кривавого Рога, якому надокучають кентаври. Тралл допомагає йому захистити село від кентаврів і захищає від них караван. Керн за це розповідає Траллу про оракула, який розповість майбутнє, і де його шукати. По дорозі він зустрічає Грома Пекельного Крика, який натрапив на загін людей. Розвідники доносять, що люди зайняли весь шлях і Тралл наймає дирижаблі гоблінів, щоб дістатися до оракула. Демони ж дізнаються, що орки вже в Калімдорі, та планують їх використати.

Тралл наказує Грому будувати табір, а сам вирушає на пошуки оракула. Гром береться рубати ліс для будівництва, однак, це пробуджує стародавнього напівбога нічних ельфів, Кенаріуса (англ. Cenarius), який у відповідь знищує більшу частину табору. Демон Маннорох (англ. Mannoroth) приходить в цей ліс, який давно не міг завоювати, і наповнює водойму своєю кров'ю. Орки, відчувши силу, пробують воду і стають набагато сильнішими та кровожерливішими, завдяки чому вбивають Кенаріуса. До них виходить Маннорох і повідомляє, що орки тепер під його владою.

Тралл і Керн тим часом прибули до оракула, але на заваді стають люди. Орки, заручившись підтримкою віверн, справляються з людьми і потрапляють в печеру, де зустрічаються з оракулом. Ним виявляється пророк зі снів Тралла — Медів (англ. Medivh). Він пояснює, що привів вцілілих людей і орків сюди. Тралл на це запитує, що означає "вцілілих" і пророк повідомляє про захоплення Лордерону Палаючим Легіоном та поневоення розуму Грома Пекельного Крика разом з усім його кланом. Тепер демони йдуть в Калімдор. Єдиний спосіб здолати ворога — об'єднати всі раси Азерота проти демонів. Тралл і Джайна погоджуються з цим, укладаючи союз. Щоб звільнити Грома, доводиться битися з його кланом. Коли розум Грома прояснюється, він вирушає з Траллом на бій проти Маннороха помститися йому. Демона перемагають, прокляття спадає з клану Грома, але сам Гром при цьому гине.

Кінець вічності (англ. Eternity's End) — кампанія Нічних Ельфів. Ельфи остерігаються об'єднання орків з людьми, але натомість зазнають атаки Нежиті та демонів. Верховна жриця Місяця Тіренд (англ. Tyrande) бачить вихід в тому, щоб розбудити друїдів. Зробити це можна тільки священним рогом, на пошуки якого і вирушає Тіренд. Першим вона пробуджує верховного друїда та її коханого Малфуріона Лють Бурі (англ. Malfurion Stormrage), в компанії якого визволяє з печер його брата Іллідана (англ. Illidan), ув'язненого там за злочини. Іллідан вирішує довести всім, що, попри побоювання, не становить небезпеки. В лісі він стикається з Артасом, який розповідає, що демони володіють черепом Гул'дана, який поширює розтління землями Нічних ельфів. Володареві Артаса вигідна поразка Палаючого Легіону, а Іллідан звільнить ліси. Іллідан розшукує череп та відбиває його в ворогів, але вирішує не знищувати, а заволодіти силою артефакта. Він перетворюється в чудовисько, зате вбиває Тікондруса — праву руку верховного демона Архімонда. За це його осуджують інші Нічні ельфи і відправляють у вигнання. Архімонд та його армія наближається, люди, орки та ельфи збираються біля Світового Дерева, яке дає ельфам владу над природою і безсмертя. Ельфи вирішують, що прийшов час "віддати борг" дереву та влаштовують там пастку для ворогів, поки сили Альянсу і Орди стримують атаки демонів. Розгромивши війська людей, орків і ельфів Архімонд пробивається до Світового дерева, щоб ввібрати в себе його силу, але піддається атаці з боку Духів дерева, які знищують його і Палаючий Легіон, випалюючи все навколо. Дерево з часом відновлюється, а ельфи, які тепер стали смертними, люди, і орки, уклавши союз, починають нове життя в Калімдорі. Пророк спостерігає за цим, промовляючи, що світ тепер врятований, а історії боротьби зі злом стануть легендами.

Редактор карт[ред.ред. код]

World Editor — Головний редактор створення своїх карт, роликів і.т.д.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


{{{alt}}} Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.