Waze

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Waze
Waze logo.png
Тип мобільний застосунок і GPS-приймач
Розробник Google
Стабільний випуск 3.7.3.0 (iOS)
4.0.0.2 (Android)
Версії 4.34.1 (Android) (10 січня 2018) і 4.34.1.0 (iOS) (10 січня 2018)
Репозиторій wiki.waze.com/wiki/index.php/Source_code
Операційна система
Українська є
Ліцензія ПЗ: GNU GPL v2
Карти: Пропрієтарна
waze.com

Waze у Вікісховищі?

Waze — безкоштовний соціальний, навігаційний додаток для мобільних пристроїв, що дозволяє відстежувати ситуацію на дорогах в режимі реального часу, прокладати оптимальні маршрути, дізнаватися про розташування радарів швидкості, камер фіксації проїзду на червоне світло, отримувати інформацію та попереджувати інших користувачів про зміну дорожніх умов, перешкоди, поліцію, спілкуватися з іншими користувачами на карті. Карти в Waze створюються самими користувачами (спільнотою редакторів-волонтерів). В червні 2013 року Google купила Waze за 1,1 млрд доларів[1]. Програма доступна для таких мобільних платформ: Windows Phone, iOS, Android, Windows Mobile, Symbian, BlackBerry і Maemo.

Waze Ltd

Компанія була створена в Ізраїлі в 2008 році Урі Левіним (Uri Levine), інженером-програмістом Ехудом Шабтаем (Ehud Shabtai) і Аміром Шейнаром (Shinar). Початкове назва компанії — Linqmap.

На грудень 2011 року в ній працювало 80 осіб, з них — 70 в Раанані (Ізраїль), і 10 — у Пало-Альто (Каліфорнія)[2][3][4][5].

Waze Carpool

Мільйони водіїв покладаються на Waze щодня, щоб знайти найшвидші, найефективніші маршрути для своїх переїздів, співпрацюючи, щоб перезавантажити трафік. Тепер Waze ще більше зв'язав свою спільноту з платформою Waze Carpool, щоб заощадити витрати на транзит, допомогти один одному та зменшити навантаження на навколишнє середовище. Під час задоволення подібних маршрутів та напрямків, водії та вершники легко розподіляють вартість палива всередині додатка, і кожен користується більш ефективною заміною.

Драйвери: окрім радості допомагати іншому і додаткові гроші на паливо, водії також отримують швидкий час прибуття на роботу завдяки використанню колісної смуги. Як ви витратите цей додатковий час?

Вершники: на відміну від інших сервісних центрів, насолоджуйтеся поїздкою від дверей до дверей, зручною і безперебійною їздою з пікапа до пункту призначення, а також уникаючи довгих прогулянок до залізничної станції або кількох зупинок уздовж маршруту.

Особисте здоров'я: менше часу на трафік дорівнює меншому стресу, щоб почати або закінчити свій день.

Відмінно підходить для спільноти: Carpool полегшує допомогу колегам, коли ви вже їдете (збирається статистика), щоб працювати, і допоможе Waze впоратися з заторами у нашій місцевості.

Відмінно підходить для Землі: завдяки водіям Waze буде менше забруднення під час їзди та менше машин на дорозі.

"Оскільки UCSF побудував спільноту навколо інновацій та навчання, Waze Carpool прагне розширити надійну, дружню спільноту Waze, щоб покращити щоденні комутації. Waze Carpoolers також скористаються найкращими технологіями Waze, включаючи маршрутизацію водіїв на найбільш оптимальному маршруті, що базується на реальних даних про дорожній рух. Ми з радістю бачимо, як наші дві громади об'єднуються через цей пілот", - сказав Джошуа Фрід, керівник відділу розвитку бізнесу Waze Carpool.

Waze Carpool - це не безкоштовна послуга, але перша поїздка буде надаватися безкоштовно. Проїзд коштує $0,54 / милю (дані для США) і може змінюватися залежно від відстані їзди. Ви повинні ввести інформацію своєї кредитної картки в додаток, подібний до програми Uber / Lyft.[6]

Відео презентація - Youtube

Впровадження цієї функції з додатком не анонсується для України (станом на 01.10.2018р.).

Доступно лише для регіонів - США, Ізраїль, Бразилія

Основні функції додатку

Додаток весь час поповнюється корисним функціоналом, що дозволяє водіям краще орієнтуватися на дорозі.

Основний функціонал Waze
Найменування функції Коротке пояснення Корисність
Звіт про Затор Якщо ви потрапили у затор, додаток самостійно запропонує Вам показати його для інших користувачів, які можуть рухатися цією самою дорогою. Якщо цього не відбулося автоматично, вказати доведеться через меню звітів (оранжева кнопка в правому нижньому кутку дисплею). Є можливість вказати силу затору та короткий коментар до події. Інші водії, що користуються додатком знатимуть про затор на ділянці дороги. Алгоритм побудови маршрутів Waze перенаправить користувачів в обхід затору. Якщо об'їзд буде не можливим, додаток сповістить про затримки на маршруті.
Звіт про Аварію Цього неможливо уникнути. ДТП на дорозі трапляються. Для збільшеної пильності інших водіїв слід відмітити цю дорожню подію. Зазвичай ДТП - це ускладнення дорожньої ситуації. Водіям слід врахувати даний маркер як потенційну небезпеку та прийняти відповідні міри.
Звіт про Перекриття Сегмент дороги у додатку можна перекривати у випадку, якщо дорога на деякий час є не транзитною. Уникнення затримок на маршруті пов'язаних із перекриттям дороги. Додаток при навігації автоматично прокладе маршрут попри перекриття вулиці чи дороги місцевості.
Звіт про Погодні умови Інколи погодні умови стають перешкодою для безпечної їзди. Відмітка дозволяє вибрати кілька типів ускладнених погодних умов.

Здобутки для України

Спільнота редакторів карт України

До редакторів карт може долучитися будь-хто, хто їздить разом із Waze. При цьому від користувача не вимагається знань мови програмування.

Новачку-редактору доведеться лише прочитати та ознайомитися із правилами редагування для України, що описані у так званому "Робочому зошиті".

Редактори спілкуються та координуються у програмі Discord. Програма дозволяє наділяти користувачів відповідними ролями згідно виконуваної роботи в редакторі карт, їхнього рівня, статусу.

Станом на 21.10.2018 - 357 учасників спільноти.

Для організації роботи використовується сервіс-органайзер Trello.

Примітки

  1. Waze | CrunchBase Profile
  2. Blum, Brian (19 December 2011). Waze steers you clear of traffic. Israel21c. Процитовано 22 March 2012. 
  3. Hoge, Patrick (18 October 2011). Waze raises $30 million. San Francisco Business Times. Процитовано 22 March 2012. 
  4. Company Overview of Waze Ltd.. Bloomberg Businessweek. Архів оригіналу за 2012-08-19. Процитовано 2012-08-04. 
  5. Singh, Sukasha (16 March 2012). Social network paves the Waze. TechCentral. Mail & Guardian. Процитовано 22 March 2012. 
  6. UCSF Campus Life Services | Transportation. campuslifeservices.ucsf.edu (en). Процитовано 2018-03-06. 

Посилання

  • Waze Map Editor (WME) — Сайт для редагування мапи
  • Waze Carpool — окремий додаток для пошуку пасажирів/водіїв