Webmin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Webmin
Тип Панель управління хостингом
Розробник Jamie Cameron і спільнота Webmin[1].
Стабільний випуск 2.000 (23 серпня 2022 рік)
Операційна система Solaris, Linux, FreeBSD, Windows и др.
Мова програмування Perl
Ліцензія BSD-like licence
Репозиторій github.com/webmin/webmin
Вебсайт webmin.com

Webmin — це програмний комплекс, що дозволяє адмініструвати операційну систему через вебінтерфейс, в більшості випадків, дозволяючи обійтися без використання консолі і запам'ятовування системних команд. Використовуючи будь-який браузер, адміністратор сервера може створювати нові облікові записи користувачів, поштові скриньки, змінювати налаштування служб і сервісів, наприклад: вебсервера Apache, DNS-сервера BIND, MySQL, PostgreSQL, FTP-сервера ProFTPd, Mail-сервера Postfix, SSH… Проте, у деяких випадках необхідно знання операційної системи і редагування конфігураційних файлів вручну. Крім того, не всі програми можна конфігурувати через інтерфейс Webmin.

Webmin складається з простого вебсервера і великої кількості скриптів, які власне і здійснюють зв'язок між командами адміністратора через вебінтерфейс і їх виконанням на рівні операційної системи та прикладних програм. Webmin написаний повністю на мові Perl і не використовує ніяких додаткових нестандартних модулів.Також за допомогою Webmin можна виправляти конфігураційні файли вручну.

Дана панель керування безкоштовно розповсюджується для комерційного і некомерційного використання. Автори цієї програми дозволяють всім охочим не тільки безкоштовно використовувати програму, а й змінювати її на свій розсуд.

Працювати з Webmin досить просто — потрібно запустити браузер, набирати http://ip-адреса:10000/ (за замовчуванням) і Ви потрапите на сторінку адміністрування.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Introduction to Webmin. Official Webmin website. Accessed 11-Feb-2007.

Див. також

[ред. | ред. код]

Вільні

[ред. | ред. код]

Ajenti, Cube Panel Light, ExtSQL, HyperVM, ISPConfig, Syscp, Virtualmin, VishwaKarma, WEB-CP

Пропрієтарні

[ред. | ред. код]

Confixx, cPanel, DirectAdmin, ISPmanager, Plesk, Virtualmin Professional

Посилання

[ред. | ред. код]