Webmin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Webmin
Webmin1420.png
Тип Панель управління хостингом
Розробник Jamie Cameron і спільнота Webmin[1].
Стабільний випуск 1.630 (16 травня 2013 рік)
Версії 1.791 (7 березня 2016)
Репозиторій github.com/webmin/webmin
Операційна система Solaris, Linux, FreeBSD, Windows и др.
Написано на Perl
Ліцензія BSD-like licence
webmin.com

Webmin у Вікісховищі?

Webmin — це програмний комплекс, що дозволяє адмініструвати операційну систему через веб-інтерфейс, в більшості випадків, дозволяючи обійтися без використання консолі і запам'ятовування системних команд. Використовуючи будь-який браузер, адміністратор сервера може створювати нові облікові записи користувачів, поштові скриньки, змінювати налаштування служб і сервісів, наприклад: веб-сервера Apache, DNS-сервера BIND, MySQL, PostgreSQL, FTP-сервера ProFTPd, Mail-сервера Postfix, SSH… Проте, у деяких випадках необхідно знання операційної системи і редагування конфігураційних файлів вручну. Крім того, не всі програми можна конфігурувати через інтерфейс Webmin.

Webmin складається з простого веб-сервера і великої кількості скриптів, які власне і здійснюють зв'язок між командами адміністратора через веб-інтерфейс і їх виконанням на рівні операційної системи та прикладних програм. Webmin написаний повністю на мові Perl і не використовує ніяких додаткових нестандартних модулів.Також за допомогою Webmin можна виправляти конфігураційні файли вручну.

Дана панель керування безкоштовно розповсюджується для комерційного і некомерційного використання. Автори цієї програми дозволяють всім охочим не тільки безкоштовно використовувати програму, а й змінювати її на свій розсуд.

Працювати з Webmin досить просто — потрібно запустити браузер, набирати http://ip-адреса:10000/ (за замовчуванням) і Ви потрапите на сторінку адміністрування.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Introduction to Webmin. Official Webmin website. Accessed 11-Feb-2007.

Див. також[ред. | ред. код]

Вільні[ред. | ред. код]

Ajenti, Cube Panel Light, ExtSQL, HyperVM, ISPConfig, Syscp, Virtualmin, VishwaKarma, WEB-CP

Пропрієтарні[ред. | ред. код]

Confixx, cPanel, DirectAdmin, ISPmanager, Plesk, Virtualmin Professional

Посилання[ред. | ред. код]