Whitby Gothic Weekend

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Відвідувачі Whitby Gothic Weekend, 2007 рік

Whitby Gothic Weekend (Вітбі Го́тик Вікенд, іноді використовується абревіатура WGW) — фестиваль представників готичної субкультури, що проводиться двічі на рік у місті Вітбі (Північний Йоркшир, Велика Британія). Вважається одним з найпрестижніших і найкраще організованих готичних фестивалів у світі[1].

Історія створення фестивалю[ред.ред. код]

Фестиваль був вперше організований у 1994 році Джо Гемпширом, який вирішив зібрати разом своїх друзів по листуванню. Вітбі він обрав місцем зустрічі через «зв'язок» міста з Дракулою[2]. Згодом захід став традиційним, почав залучати значно більшу аудиторію і став проводитися вже двічі на рік — у квітні і жовтні.

Незважаючи на свою назву (weekend перекладається як «вихідні»), фестиваль може тривати чотири-п'ять днів. Крім виступів готичних гуртів, проводяться різні вечірки і розпродажі. У неділю влаштовується традиційний благодійний футбольний матч між командами готів і місцевих журналістів з газети Whitby Gazette; також організовуються змагання з гольфу і жартівливі конкурси[3]. Фестиваль позиціюється як престижний і в чомусь навіть консервативний, від його відвідувачів чекають «витонченості і смаку» в одязі й поведінці[4].

Захід відвідують в основному британські готи, але також він приваблює іноземних представників субкультури[5] загальною чисельністю близько двох тисяч[6]. Фестиваль приносить істотний прибуток Вітбі, а його проведення стало поштовхом до розвитку в місті приватного бізнесу (переважно готельного і ресторанного). Жовтневий фестиваль 2007 року був організований у пам'ять про Софі Ланкастер, убитої вуличними хуліганами за свою приналежність до готичної субкультури; на зібрані кошти в місті був встановлений пам'ятник дівчині[7].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Andy Bennett & Richard A. Peterson. Music scenes: local, translocal and virtual. — Vanderbilt University Press, 2004. — P.139
  2. Історія фестивалю на офіційному сайті
  3. Стаття про WGW в журналі Dominion
  4. Ladouceur. — P.287
  5. Paul Hodkinson. Goth: identity, style and subculture. — Berg Publishing, 2002. — P.145
  6. Micah L. Issitt. Goths: A Guide to an American Subculture. — ABC-CLIO, 2011. — P.11
  7. Стаття про встановлення пам'ятника у Whitby Gazette (англ.)

Література[ред.ред. код]

  • Ladouceur, Liisa. Whitby Gothic Weekend // Encyclopedia Gothica. — ECW Press, 2011. — P. 287. — ISBN 9781770410244.

Посилання[ред.ред. код]