Космічний телескоп Ненсі Грейс Роман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Візуалізація (модель) телескопа WFIRST

Космічний телескоп Ненсі Грейс Роман (англ. Nancy Grace Roman Space Telescope) — космічна обсерваторія, обрана Національною дослідницькою радою комітету, як пріоритет на найближче десятиліття в галузі астрономії. Раніше мав назву Пошуковий ширококутний Інфрачервоний Телескоп (англ. The Wide Field Infrared Survey Telescope, WFIRST).

Назва[ред. | ред. код]

Раніше космічний апарат називався Wide Field InfraRed Survey Telescope (WFIRST), але тепер він називається на честь американського астронома, однієї з перших жінок-керівників у NASA Ненсі Грейс Роман, яка зробила величезний внесок у вивчення космосу для NASA та всього людства.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Нова космічна обсерваторія буде створена на основі телескопа діаметром 2,4 м, що Національне управління військово-космічної розвідки США передало в користування НАСА. WFIRST буде володіти в 100 разів більшим широким оглядом у порівнянні з телескопом Габбл (англ. Hubble). Іншою його важливою перевагою стане наявність коронографа, завдяки якому яскраве світло зірок не буде заважати спостереженню за планетами, що обертаються навколо них. Головною метою апарату, який буде запущений у середині 2020-х, буде вивчення темної енергії, однак паралельно він зможе відкрити мільйони нових галактик і допомогти вченим вивчити атмосфери екзопланет[1]. Апарат буде перебувати у другій точці Лагранжа у системі Сонце-Земля[2].

Підготовка і запуск[ред. | ред. код]

Запуск телескопа планується здійснити до травня 2027 року, після чого він приєднається до космічного телескопа «Евклід» (англ. Euclid) місії ESA (Європейського космічного агентства) за участю NASA, щоб разом досліджувати загадку «темної енергії» способами, які ніколи раніше не були можливими[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]