WinJS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
WinJS
Тип бібліотека програм
Розробник Microsoft Open Technologies
Стабільний випуск 3.0 (18 вересня 2014; 1522 дні тому)
Репозиторій github.com/winjs/winjs
Операційна система крос-платформовий
Написано на JavaScript
Стан розробки активний
Ліцензія Apache License
github.com/winjs/winjs

WinJS — набір інструментів від компанії Microsoft, націлений на створення універсальних програм з використанням технологій HTML/JavaScript/CSS. Створені за допомогою WinJS застосунки можуть функціонувати не тільки в середовищі Windows, але і на інших платформах і під управлінням звичайних веб-браузерів, в тому числі підтримуються Internet Explorer, Chrome і браузери для Windows Phone, Apple iOS і Android.

WinJS надає набір елементів інтерфейсу користувача, масштабованих для різних екранних роздільностей, які підтримують управління як за допомогою клавіатури/миші і сенсорних екранів, так і з використанням пристроїв для людей з обмеженими можливостями. Для генерації CSS використовується інструментарій LESS.

Значимість проекту WinJS насамперед у зсуві стратегії Microsoft у бік розробки крос-платформових універсальних застосунків, не прив'язаних до Windows. Випуск WinJS 2.0 включений в штатну постачання Windows 8.1. На базі WinJS побудовано кілька створених Microsoft застосунків для Windows 8.

Сирцевий код WinJS відкритий Microsoft у квітні 2014 під ліцензією Apache.[1][2]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]