Windows 1.0x

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Windows logo and wordmark - 1985.svg
Windows 1.0 з запущеними програмами

Windows 1.01 випущена 20 листопада 1985 року, була першою спробою Microsoft реалізувати багатозадачне операційне середовище для IBM PC з графічним інтерфейсом.

Системні вимоги :

  • Відеоадаптер CGA/Hercules/EGA
  • 256 КБ ОЗП
  • 2 дисководи гнучких дисків або жорсткий диск

Можливості[ред. | ред. код]

На відміну від подальших версій, Windows 1.0 надавала лише обмежену підтримку багатозадачності для існуючих програм MS-DOS, концентруючись в основному на створенні парадигми середовища для виконання та взаємодії прикладних програм, а також стабільного API для майбутніх Windows-програм.

Windows 1.0 часто вважають «оболонкою» для ОС MS-DOS (це визначення часто застосовується і до пізніших Windows). Насправді, Windows 1.0 запускалася з MS-DOS, її програми могли викликати функції MS-DOS, а програми з графічним інтерфейсом запускалися з тих же виконуваних EXE — файлів, що і звичайні програми MS-DOS. Однак виконувані файли Windows мали інший формат (NE- англ. new executable), який міг оброблятися тільки Windows і який, наприклад, дозволяв довантажувати код і дані за запитом. Застосунки повинні були керувати пам'яттю тільки за допомогою власної системи управління розподілом пам'яті Windows, яка дозволяла використовувати віртуальну пам'ять.

Визначення Windows 1.0 як «оболонки для DOS» виходить з того факту, що вона була створена лише як графічне середовище для роботи програм, а не як повнофункціональна ОС. Проте Windows 1.0 включала власні драйвери для відеокарт, мишей, клавіатур , принтерів і послідовних портів. Передбачалося, що прикладні програми будуть викликати лише API, побудовані на основі цих драйверів. Враховуючи, що підтримка графіки і периферійних пристроїв в MS-DOS вкрай обмежена, застосункам доводилося звертатися безпосередньо до апаратного забезпечення (або, в деяких випадках, до BIOS), щоб виконати необхідні дії. Таким чином, Windows 1.0 була не просто оболонкою для MS-DOS, а доповнювала і частково замінювала можливості, які не були представлені в MS-DOS. Рівень заміщення MS-DOS підвищувався в наступних версіях Windows.

Посилання[ред. | ред. код]