World of Warcraft: Battle for Azeroth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
World of Warcraft: Battle for Azeroth
Розробник США Blizzard Entertainment
Видавець США Blizzard Entertainment
Дистриб'ютор Battle.net
Жанр(и) MMORPG
Платформа  Microsoft Windows
 macOS
Ліцензія пропрієтарне програмне забезпечення
Дата анонсу 3 листопада 2017
Дата випуску 14 серпня 2018
Режим гри  Багатокористувацька гра
Мова англійська, португальська, іспанська, французька, німецька, італійська, російська, китайська, корейська
Вік. обмеження ESRB: TTeens
PEGI: 12PEGI 12
Творці
Продюсер Рей Кобо
Шані Едвардс
Режисер(и) Іон Гаджікостас
Алекс Афрасіябі
Кріс Робінсон
Ігродизайнер(и) Метт Ґосс
Джеремі Фісел
Стів Бурк
Технічні деталі
Носій цифрова дистрибуція
World of Warcraft
Попередня гра World of Warcraft: Legion
2016
Наступна гра World of Warcraft: Shadowlands
2020
Офіційний сайт

World of Warcraft: Battle for Azeroth (укр. Світ Воєнного ремесла: Битва за Азерот сьоме доповнення до комп'ютерної гри World of Warcraft, анонсоване 3 листопада 2017 року на BlizzCon, вийшло 14 серпня 2018 року[1]. Battle for Azeroth присвячене повномасштабній війні між Альянсом і Ордою. Доповнення підвищило максимальний рівень персонажів до 120-го, додало континенти Кул-Тірас і Зандалар, а також ввело союзні раси.

Нововведення

[ред. | ред. код]

Ліміт рівня персонажа піднявся до 120-го. У новому доповненні немає поділу серверів на PvP і PvE: тепер гравець може сам вибирати свій стиль гри незалежно від сервера. Включати та виключати PvP-режим можна тільки у столицях (Штормовій для Альянсу, Орґріммар для Орди)[2]. Розширені опції створення уже присутніх рас. Тепер гравці можуть вибрати пряму поставу для орків і колір очей для ельфів крові.

Додані нові анімації заклять у чорнокнижників (анімації інших магів були вже змінені у доповненні Legion) і деяких класів ближнього бою. Планують чергові зміни класових спеціалізацій, проте багато основних механік перекочували у Battle for Azeroth з Legion. Розробники продовжують працювати над створенням унікального стилю бою для кожної спеціалізації[3]. Технологія масштабування, вперше застосована у Legion, збережена у Battle for Azeroth для локацій Кул-Тіраса і Зандалара. Масштабування також було застосоване у зонах попередніх доповнень при прокачці персонажів низького рівня[4].

Підземелля та рейди

[ред. | ред. код]

На старті Battle for Azeroth стали доступні 10 нових підземель, 8 з яких розділені між фракціями та недоступні гравцям інших фракцій аж до 120-го рівня.

Значні зміни стосуються рейдів. На відміну від попередніх доповнень, у Battle for Azeroth немає рейдових комплектів і пов'язаних з ними бонусів. За словами розробників, ця система вичерпала себе у сучасному WoW. Частину функцій скасованих рейдових комплектів взяв на себе спеціальний артефакт — Серце Азерот[5]. На початку доповнення були додані нові рейди і світові боси.[6]

Серце Азероту

[ред. | ред. код]

Система артефактів з Legion отримала розвиток у вигляді артефактного медальйона Серце Азероту, який необхідно покращувати протягом всього доповнення з допомогою ресурсу під назвою азерит. Прокачування медальйона за допомогою азерита також покращує 4 слоти спорядження персонажа[7]. Багато здібностей артефактів попереднього доповнення залишилися у героїв у вигляді пасивних здібностей[3].

Нові режими

[ред. | ред. код]

У Battle for Azeroth додані 2 нові гральні режими — острівні експедиції та воєнні фронти.

У режимі експедицій гравцям потрібно відвідати та дослідити численні острови Великого моря у пошуках скарбів. На островах гравцям необхідно добувати азерит, потрібний для покращення артефакту Серце Азероту. Експедиції розраховані на швидке проходження і мають 4 режими складності, у тому числі й PvP-режим.[8] У цьому режимі впроваджений новий штучний інтелект неігрових персонажів. Їхня поведінка непередбачувана і наближена до поведінки гравців. Вони володіють унікальними характерами та різною тактикою, яка бере до уваги слабкості гравця у процесі бою.

Режим фронтових боїв є одним з ключових особливостей Battle for Azeroth. Цей режим являє собою PvE-бої між фракціями, в якому групі з 20 гравців потрібно захопити базу ворога, убивши лідера протилежної фракції. Прообразом фронтів є Warcraft III та інші стратегії серії Warcraft. Як і у стратегії в реальному часі, гравцям необхідно будувати базу і наймати солдатів для бою, причому комп'ютерний противник буде займатися тим же. На відміну від стратегій, гравці будуть особисто брати участь в бою, а не спостерігати за ним.[6]

Союзні раси

[ред. | ред. код]

Однією з головних особливостей Battle for Azeroth стало те, що додалися союзні раси — етнічні різновиди уже присутніх 13 ігрових рас. На цей час відомо про 10 союзних рас, причім 4 з них тісно пов'язані з попереднім доповненням Legion: для Альянсу — осяяні дренеї та ельфи Безодні, для Орди — народженні ніччю і таурени Крутогір'я. У Battle for Azeroth бік Альянсу зайняли дворфи з клану Чорного Заліза і люди Кул-Тіраса, а бік Орди — орки маґ'гари й зандаларські тролі[9]. В оновленні 8.3 на допомогу Альянсу прийдуть механогноми, на допомогу Орді — вульпери[10].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Історія нового доповнення починається невдовзі після закінчення подій Legion. Ціною неймовірних жертв народам Азероту вдалось зупинити найбільше вторгнення Палаючого Легіону й отримати перемогу на Аргусі. Проте Альянс і Орда не були готові забути минулі образи, внаслідок чого розгоряється нова війна за ресурси й вплив, яка охоплює весь світ. Ворогуючі сторони прагнуть заволодіти азеритом — ресурсом, що з'явився на поверхні світу невдовзі після війни з Легіоном[6][11].

На самому початку нової війни, на ймення Війна шипів, між фракціями відбулися події, які призвели до спалення світового дерева Тельдрасил і нової битви за Лордерон. За підсумками цих боїв Орда посіла домінантне положення в Калімдорі, а Альянс зміцнив свої позиції у Східних королівствах. Для продовження конфлікту обидвом сторонам потрібен могутній флот.

Пошуки нових союзників і флоту привели ворогуючі фракції до раніше ізольованих теренів Великого моря: Альянс знайшов допомогу у Кул-Тірасі — могутньої морської держави, батьківщини Джейни Праудмур. Водночас Орда заключила союз з древньою імперією Зандалара, прабатьківщиною всіх тролів[12].

Розробка

[ред. | ред. код]

Доповнення Battle for Azeroth було анонсовано 3 листопада 2017 року на BlizzCon. Крайнім строком виходу доповнення було призначене 21 вересня 2018 року, пізніше була оголошена дата виходу — 14 серпня 2018 року. 17 січня 2018 року на ігрових серверах було запущене оновлення 7.3.5, яке стало сюжетним епілогом Legion і ввело деякі особливості Battle for Azeroth — зокрема, масштабування низькорівневих локацій. 30 січня 2018 року стало доступне передзамовлення доповнення, яке надавало гравцям ранній доступ до розблокування перших 4-х союзних рас і миттєве підвищення рівня персонажа до 110-го[1][4][9][11].

26 січня на тестові ігрові світи було встановлено оновлення 8.0, а у лютому почалося закрите альфа-тестування Battle for Azeroth, де тестерам був відкритий доступ до деяких локацій і підземель Кул-Тіраса і Зандалара, а також можливість випробувати механіки й оновлені анімації класів[13]. 24 квітня почалося бета-тестування Battle for Azeroth[14]. 18 липня 2018 року вийшло оновлення, що передує виходу Battle for Azeroth, яке вводить нову механіку, яке запускає події, що випереджують сюжет нового доповнення[15][16].

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. а б World of Warcraft: Battle for Azeroth is the MMO’s next expansion (англ.). Polygon. 3 листопада 2017. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 2. В World of Warcraft исчезнет разделение серверов на PvP и PvE (рос.). Игромания. 5 листопада 2017. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 3. а б За чашкой кофе с разработчиками: обзор классов в Battle for Azeroth (рос.). Blizzard Entertainment, Inc. 25 січня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 4. а б World of Warcraft получит патч 7.3.5 (рос.). Игромания. 15 січня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 5. В Битве за Азерот не будет рейдовых комплектов (рос.). MMOBoom. 16 листопада 2017. Архів оригіналу за 23 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 6. а б в Philip Kollar (3 листопада 2017). Battle for Azeroth: World of Warcraft returns to its roots (англ.). Polygon. Архів оригіналу за 4 листопада 2017. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 7. Battle for Azeroth: Azerite and the Heart of Azeroth (англ.). Wowhead. 5 листопада 2017. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 8. BlizzCon 2017 Battle for Azeroth Island Expeditions (англ.). Wowhead. 4 листопада 2017. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 9. а б В World of Warcraft начался приём предварительных заказов на Battle for Azeroth (рос.). Игромания. 31 січня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 10. Обзор новых союзных рас — вульперы и механогномы. Blizzard Entertainment. 7 жовтня 2019. Архів оригіналу за 8 жовтня 2019. Процитовано 8 жовтня 2019.
 11. а б Официальный сайт дополнения BfA. Архів оригіналу за 4 листопада 2017. Процитовано 25 грудня 2019.
 12. В World of Warcraft начнётся «Битва за Азерот» (рос.). Игромания. 3 листопада 2017. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 13. World of Warcraft: Battle for Azeroth - Началось закрытое альфа тестирование (рос.). PlayGround.ru. 7 лютого 2018. Архів оригіналу за 11 лютого 2018. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 14. Battle for Azeroth’s beta has started (англ.). PCGamesN. 25 квітня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 15. The WoW: Battle for Azeroth alpha client is now available - datamining begins (англ.). PCGamesN. 26 січня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
 16. ОБНОВЛЕНИЕ, ПРЕДШЕСТВУЮЩЕЕ BFA, УЖЕ В ИГРЕ! (рос.). Blizzard Entertainment. 17 липня 2018. Архів оригіналу за 14 грудня 2019. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)

Посилання

[ред. | ред. код]