World of Warcraft: Cataclysm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
World of Warcraft: Cataclysm
World of Warcraft Cataclysm.png
Загальне
Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Blizzard Entertainment
Жанр(и) MMORPG
Платформа M box.svg Microsoft Windows
MacOS logo.svg MacOS
Технічне
Ліцензія пропрієтарне програмне забезпечення
Дата випуску 7 грудня 2010
Версія 4.3.4
Режим гри багатокористувацька гра
Керування клавіатура, миша
Warcraft
Попередня гра World of Warcraft: Wrath of the Lich King
Наступна гра World of Warcraft: Mists of Pandaria
Офіційний сайт
CMNS: World of Warcraft: Cataclysm на Вікісховищі

World of Warcraft: Cataclysm — доповнення до багатокористувацької рольової онлайн-гри (MMORPG) World of Warcraft, наступне після The Burning Crusade і Wrath of the Lich King. Було анонсовано на конференції BlizzCon 21 серпня 2009, але деякі подробиці стали відомі раніше. Вийшло 7 грудня 2010, закінчилося 25 вересня 2012 з виходом нового доповнення під назвою Mists of Pandaria.

Нововведення[ред. | ред. код]

Багато локацій в грі зазнали змін у зв'язку з поверненням дракона Смертекрила. Максимальний рівень персонажа зріс із 80-го до 85-го. Список ігрових рас поповнився гоблінами на боці Орди, та ворґенами на боці Альянсу. Також було додано нові сполучення раси і класу, високорівневі зони, близько 3500 нових квестів і допоміжна побічна професія — археологія.

В цьому доповненні з'явилася можливість використання повітряних засобів пересування усім Азеротом, так само як в Нордсколі і Позамежжі. Низькорівневі підземелля розширилися геройськими версіями — фортеця Темного Ікла (англ. Shadowfang Keep) і Мертві копальні (англ. Deadmines). Також стало доступне нове поле бою і нова PvP-зона — Тол-Барад (англ. Tol Barad), схожа на Зимохват (англ. Wintergrasp) в Wrath of the Lich King, як і нові групові та рейдові підземелля.

Низькорівневі квести і локації зазнали переробки. З'явилася можливість розвитку гільдій, додано гільдійські досягнення і нагороди. В оновленні 4.2 був введений атлас підземель, що дозволяє дізнатися все про підземелля або про конкретного боса, а також про нагороди, що випадають з нього.

В плані графіки відбулося підвищення якості відображення води та світла, підтримка DirectX 11.

З'явилися улюбленці, купивши яких за реальну валюту (10 євро), гравці могли продати їх за ігрові цінності іншим ґеймерам. В оновленні 4.3 був введений пошук випадкових рейдів, що дозволяє гравцям шукати рейд без помітних проблем.

Сюжет[ред. | ред. код]

Головною подією доповнення є повернення дракона-аспекта Смертекрила (англ. Deathwing), раніше переможеного героями. Смертекрил наповнює Азерот елементальними істотами та виривається з-під землі на поверхню, що спричиняє численні катаклізми по всьому світу, як землетруси і повені. Дракон прагне помститися за колишню поразку і знищити Азерот, чому намагаються завадити герої Альянсу і Орди. Їм слід відшукати артефакт Душу Дракона, яким можна подолати чудовисько і припинити руйнування планети.

Розробка[ред. | ред. код]

У лютому 2010 року генеральний директор Blizzard Entertainment, Майкл Моргейм, розповів, що доповнення вийде в цьому ж році. Альфа-тестування почалося 4 травня працівниками Blizzard, членами їх сімей та друзями. Незважаючи на угоду про нерозголошення, через кілька днів в інтернеті з'явилася клієнтська частина гри, а разом з нею і конфіденційна інформація про доповнення на різних інтернет-ресурсах. Відомо, що представники Blizzard просили керівництво деяких з них закрити цю інформацію до тих пір, поки не буде анульовано NDA.

Закрите бета-тестування стартувало 30 червня 2010 року. У ньому були задіяні гравці, які заповнили бета-профіль для тестування гри в своєму акаунті Battle.net, однак взяти участь змогли лише ті з них, кого вибрала компанія Blizzard.

17 серпня було оголошено, що буде випущена колекційна версія. 4 жовтня був випущений прес-реліз, згідно якого стартом продажів було призначено 7 грудня 2010 року. Для попереднього замовлення доповнення стало доступним 28 жовтня.

Завантаження попередньої версії 4.0.0 стало можливе 16 вересня для всіх користувачів. Вона готувала попередню версію гри до подальшого оновлення, а 12 жовтня стала доступною версія 4.0.1 зі зміненою ігровою механікою (відсутність навичок володіння зброєю, зміна багатьох навичок і вмінь і т. д.).

Вступний ролик до гри розробники продемонстрували 17 жовтня. Згодом, 26 жовтня, стало відомо, що протягом певного періоду часу Смертекрил буде випадковим чином вбивати гравців на різних територіях Азероту.

Перехід до доповнення[ред. | ред. код]

З 1 листопада 2010 року на офіційних серверах World of Warcraft почався перехід до доповнення Cataclysm, що позначилося різноманітними подіями у грі.

Так, у містах Штормград (англ. Stormwind) та Орґріммар з'явилися посланці культу Сутінкового Молота (англ. The Twilight's Hammer), які віщували прийдешній кінець світу. Всім світом відкрилися портали з елементалями, які треба було закрити. Для того, щоб закрити портал, слід було знищити всіх елементалів, що знаходилися навколо. Кожен вбитий елементаль зменшував кількість одиниць міцності порталу на 1.

Тралл продовжив працювати над пошуком відповідей на всі ці таємниці. Він відправився в Наґранд — землю своїх предків у розколотому світі Позамежжя. Біля легендарного Трону Стихій він зустрівся з іншими мудрими шаманами, в тому числі з поважним дворфом Ґаваном Сивоперим (англ. Gavan Grayfeather), сподіваючись знайти інформацію, що зможе допомогти йому врятувати Азерот від руйнування.

Згодом паніка охопила Орґріммар, Штормград, Громовий Бескид (англ. Thunder Bluff) і Стальгарт (англ. Ironforge). У всіх цих столицях вартові наказували містянам негайно готуватися до евакуації через очікуване грандіозне вторгнення елементалів.

Окрім того при нальотах Смертекрила локації Азероту стали змінюватися.

Посилання[ред. | ред. код]