World of Warcraft: Cataclysm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Warcraft: Cataclysm
World of Warcraft Cataclysm.png
Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Blizzard Entertainment
Попередня гра серії World of Warcraft: Wrath of the Lich King
Наступна гра серії World of Warcraft: Mists of Pandaria
Дата випуску США 7 грудня 2010
Європейський Союз 7 грудня 2010
Південна Корея 9 грудня 2010
КНР 9 грудня 2010
Версія 4.3.4
Жанр(и) MMORPG
Платформа Microsoft Windows, OS X
Режим гри онлайн-гра
Носій DVD, завантаження з Мережі
Сайт us.blizzard.com/en-us/games/cataclysm/
CMNS: World of Warcraft: Cataclysm на Вікісховищі

World of Warcraft: Cataclysm — доповнення до багатокористувацької рольової онлайн-гри (MMORPG) World of Warcraft, наступне після The Burning Crusade і Wrath of the Lich King. Було анонсовано на конференції BlizzCon 21 серпня 2009, але деякі подробиці стали відомі раніше. Вийшло 7 грудня 2010, закінчилося 25 вересня 2012 з виходом нового доповнення під назвою Mists of Pandaria.

Нововведення[ред.ред. код]

Багато локацій в грі зазнали змін у зв'язку з поверненням дракона Смертокрила. Максимальний рівень персонажа зріс із 80-го до 85-го. Список грабельних рас поповнився гоблінами на боці Орди, та воргенами на боці Альянсу Також було додано нові сполучення раси і класу, високорівневі зони, близько 3500 нових квестів і допоміжна навичка — археологія.

В цьому доповненні з'яаилася можливість використання повітряних засобів пересування в усьому Азероті, так само як в Нордсколі і Позамежжі. Низькорівневі підземеля розширилися геройськими версіями — Фортецею Темного Ікла (англ. Shadowfang Keep) і Мертвими Копальнями (англ. Deadmines). Також стало доступне нове поле бою і нова PvP-зона — Тол Барад, схожа на Озеро крижаного панцира в Wrath of the Lich King, як і нові групові та рейдові підземелля.

Низькорівневі квести і локації зазнали переробки. З'явилася можливість розвитку гільдій, було дрдано гільдійські досягнення і нагороди. В оновленні 4.2 був введений атлас підземель, що дозволяє дізнатися все про підземелля або про конкретного боса, а також про нагороди з нього.

В плані графіки відбулося підвищення якості відображення води і світла, підтримка DirectX 11.

З'явилися улюбленці, купивши яких за реальну валюту (10 євро), гравці могли продати їх за ігрові цінності іншим геймерам.В оновленні 4.3 був введений пошук випадкових рейдів, що дозволяє гравцям шукати рейд без помітних проблем.

Сюжет[ред.ред. код]

Головною подією доповнення є повернення дракона-аспекта Смертокрила (англ. Deathwing), раніше переможеного і зниклого. Смертокрил наповнює Азерот елементальними істотами та виривається з-під землі на поверхню, що спричиняє численні катаклізми по всьому світу, як землетруси і повені. Дракон прагне помститися за колишню поразку і знищити Азерот, чому намагаються завадити герої Альянсу і Орди. Їм слід відшукати артефакт Душа Дракона, яким можна подолати чудовисько і припинити руйнування.

Розробка[ред.ред. код]

У лютому 2010 року генеральний директор Blizzard Entertainment, Майкл Морхейм, розповів, що доповнення вийде в цьому ж році. Альфа-тестування почалося 4 травня працівниками Blizzard, членами їх сімей та друзями. Незважаючи на угоду про нерозголошення, через кілька днів в інтернеті з'явилася клієнтська частина гри, а разом з нею і конфіденційна інформація про доповнення на різних інтернет-ресурсах. Відомо, що представники Blizzard просили керівництво деяких з них закрити цю інформацію до тих пір, поки не буде анульовано NDA.

Закрите бета-тестування стартувало 30 червня 2010 року. У ньому були задіяні гравці, які заповнили бета-профіль для тестування гри в своєму акаунті Battle.net, однак взяти участь змогли лише ті з них, кого вибрала компанія Blizzard.

17 серпня було оголошено, що буде випущена колекційна версія. 4 жовтня був випущений прес-реліз, згідно якого стартом продажів було призначено 7 грудня 2010 року. Для попереднього замовлення доповнення стало доступним 28 жовтня.

Завантаження попередньої версії 4.0.0 стало можливе 16 вересня для всіх користувачів. Вона готувала попередню версію гри до подальшого оновленню, а 12 жовтня стала доступною версія 4.0.1 зі зміненою ігровою механікою (відсутність навичок володіння зброєю, зміна багатьох навичок і вмінь і т.д.).

Вступний ролик до гри розробники продемонстрували 17 жовтня. Згодом, 26 жовтня, стало відомо, що протягом певного періоду часу Смертокрил буде випадковим чином вбивати гравців на різних територіях в Азероті.

Перехід до доповнення[ред.ред. код]

З 1 листопада 2010 року на офіційних серверах World of Warcraft почався перехід до доповнення Cataclysm, що позначилося різноманітними подіями у грі.

Так у Штормграді і в Оргріммарі з'явилися посланці культу Сутінкового Молота (англ. The Twilight's Hammer), які віщували прийдешній кінець світу. По всьому світу повідкривалися портали з елементалями, які можна було закрити. Для того, щоб закрити портал, слід було знищити всіх елементалів, що знаходилися навколо. Кожен вбитий елементал зменшував кількість одиниць міцності порталу на 1.

Тралл продовжив працювати над пошуком відповідей на всі ці таємниці. Він відправився в Награнд — землю своїх предків у розколотому світі Позамежжя. Біля легендарного Трону Стихій він зустрівся з іншими мудрими шаманами, в тому числі з поважним дворфом Гаваном Сіре Перо, сподіваючись знайти інформацію, яка зможе допомогти йому врятувати Азерот від руйнування.

Згодом паніка охопила Оргріммар, Штормград, Громову Скелю і Стальгорн. У всіх цих столицях сторожа наказувала містянам негайно готуватися до евакуації через очікуване грандіозне вторгнення елементалів.

Окрім того при нальотах Смертокрила локації Азероту стали змінюватися.

Посилання[ред.ред. код]