Worms

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Worms — серія покрокових комп'ютерних ігор жанру артилерія розроблених компанією Team17. Кожний гравець контролює невеличкий (до 8) загін черв'яків розташованих на ландшафті, що може деформуватись під дією різноманітних сил, таких як вибухи під час використання зброї, або інших додаткових елементів ландшафту (ящики з постачанням, бочки з напалмом). Кожний загін черв'яків має битися з іншими загонами, які контролюються іншими гравцями або комп'ютером. Гра виділяється яскравою та смішною мультяшною анімацією та різноманітним арсеналом незвичайної зброї.

Концепція гри була розроблена Енді Девідсоном (англ. Andy Davidson), і була описана ігровою пресою як дещо середнє між іграми Cannon Fodder і Lemmings. Іншими схожими іграми є Scorched Earth, Scorched 3D і Gorilla.

Ігри серії[ред. | ред. код]

Серія ігор Worms складається з різних ігор, які можна категоризувати за різними поколіннями згідно з ігровим двигуном на якому вони основані:

2D варіанти 3D варіанти
Перше покоління Друге покоління Третє покоління

Клони[ред. | ред. код]

До ігор, що базуються на концепції Worms, належать Warmux та Hedgewars (open source, для Linux, Macintosh, Windows), Hogs of War (тривимірний варіант зі свиньми, для PlayStation and PC) та Snails для Pocket PC. В ігри з подібною концепцією Liero, Wurmz! та Gusanos грають не покроково, а в реальному часі. Іншіш подібні ігри: Arcanists (створена Jagex Games Studio, відомою за MMORPG RuneScape), Blast Angle (створена лондонською Neuchatel Ltd. для iPhone і iPad.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Worms Follow Mario Into Space. N-Europe. Архів оригіналу за 2012-02-15. Процитовано 2007-08-31. 

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційні сайти

Джерела[ред. | ред. код]