Write once, run anywhere

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Напиши один раз — запускай де завгодно» (англ. Write once, run anywhere, WORA), а іноді WORE (англ. write once, run everywhere) — гасло, створене Sun Microsystems для ілюстрації крос-платформних переваг мови Java..[1][2] В ідеалі, це означає, що Java-програма може бути розроблена на будь-якому пристрої, скомпільована в стандартний байт-код і, як очікується, буде працювати на будь-якому іншому пристрої з віртуальною машиною Java (JVM). Установка інтерпретатора JVM або Java на чипи, пристрої або програмні пакети стала стандартною практикою в промисловості.

Платформонезалежність реалізується за рахунок того, що Java — інтерпретована мова. Java-програми зберігаються не у вигляді машинного коду, як .EXE або .COM файли в Windows /MS DOS, а у вигляді байтового (байт-код). Коли запускаєте програму, починає працювати інтерпретатор Java для даної операційної системи (віртуальна машина Java), яка і виконує байтовий код. Віртуальна машина Java (JVM) — це набір певних правил, відповідно до яких той чи інший байткод обробляється в конкретній операційній системі. Для кожної операційної системи (Windows, Solaris, UNIX тощо) існує своя віртуальна машина. Тобто байткод постає у вигляді універсальної мови, яку «зрозуміє» будь-який комп'ютер, якщо на ньому встановлена ​​віртуальна машина Java.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. JavaSoft ships Java 1.0. Sun Microsystems. 1996-01-23. «Java's write-once-run-everywhere capability along with its easy accessibility have propelled the software and Internet communities to embrace it as the de facto standard for writing applications for complex networks» 
  2. Write once, run anywhere?. Computer Weekly. 2002-05-02. Процитовано 2009-07-27.