X-Com: UFO Defense

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
X-COM: UFO Defense
Розробник Mythos Games
Видавець MicroProse
Дистриб'ютор Hasbro Interactive[d]
Продюсер Stuart Whyte[d]
Композитор John Broomhall[d]
Частина серії X-COM
Наступна гра серії X-COM: Terror from the Deep
Дата випуску 31 грудня, 1993
Жанр(и) Покрокова тактика
Платформа Microsoft Windows, DOS, Amiga і PlayStation
Режим гри одиночна гра
Носій гнучкий диск і Steam
Керування клавіатура, миша
Роздільність VGA 320 x 200 пікселів
Сайт web.archive.org/web/19961221154727/http://www.microprose.com/gamesdesign/gamespage/backproducts/backproductpages/xcomtufopsx.html

X-COM: UFO DefenseЄвропі і Австралії випущено під назвою UFO: Enemy Unknown) — відеогра, створена Джуліаном Голлопом і видана компанією Microprose Software. Перша гра із серії X-COM.

Передісторія сюжету[ред.ред. код]

Наприкінці 1990-х років надзвичайно зросла активність нерозпізнаних летючих об'єктів навколо Землі. Потроху стало ясно, що їхні наміри зовсім не мирні. З цього приводу лідери ряду країн світу домовились відкрити таємну міжнародну організацію для боротьби з чужопланетною загрозою, фінансувати її та сприяти її діяльності. Гравець виступає у ролі керівника цієї новозаснованої організації, яка отримала назву X-COM.

Сюжет та перебіг гри[ред.ред. код]

Гра починається 1 січня 1999 року, з того, що гравець вибирає розташування для своєї першої бази. Після цього він має перед собою на екрані карту світу, на якій показані бази і літаки X-COM, НЛО, чужі бази тощо. У цій частині гри можна керувати своїми літаками: призначати для них цілі патрулювання або ж намагатись перехопити виявлені НЛО. Все це відбувається в реальному часі. При переході на екран бази плин ігрового часу зупиняється і у гравця з'являється можливість керувати багатьма аспектами діяльності організації: тут можна закуповувати нове устаткування, літаки, зброю та боєприпаси для них, наймати вояків, купувати стрілецьку зброю, набої тощо. Можна будувати нові бази або розширювати вже наявні, додаючи до них нові будівлі, як то додаткові радари, житлові приміщення для персоналу, ангари для літаків, склади або захисні споруди. Також на базах розміщуються зайняті роботою на організацію науковці та інженери. Науковці можуть досліджувати нові технології та здобуті предмети чужопланетного походження або полонених чужопланетян. Інженери на основі цих знань та використовуючи досліджені чужопланетні технології виготовляють нові недоступні іншим чином речі.

Коли десантний літак X-COM дістається місця, куди впало пошкоджене винищувачами НЛО, або просто місця приземлення НЛО, гра переходить до тактичної частини. Тут гравець командує діями загону солдатів проти чужих сил. Поле бою представлено на екрані в ізометричній проекції, гра відбувається покроково. В ході битви можуть бути захоплені різноманітні предмети чужопланетного походження, якими на базі займуться науковці та які можуть таким чином стати джерелом для нових відкриттів.

Популярність[ред.ред. код]

Завдяки багатьом чинникам, таким як зручний тактичний інтерфейс, комбінація тактичних і стратегічних елементів, можливість досліджувати та створювати нову зброю й інші елементи, X-COM: UFO Defense стала надзвичайно популярною серед любителів стратегічних ігор. Також свою роль відіграла вдало створена у грі атмосфера неспокою та навіть жаху: солдати дуже вразливі і легко гинуть від ворожого вогню, використання лінії зору, перехватів і стрільби «у відповідь» на ході супротивника створює багато можливостей для засідок та інших несподіванок, що робить гру дуже динамічною та захопливою.

Надзвичайна популярність X-Com: UFO Defense призвела до появи цілої серії ігор, базованих на історії X-COM.


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.