XAMPP

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
XAMPP
XAMPP Windows 10.PNG
Тип дистрибутив
Розробник Apache Friends
Стабільний випуск 5.6.3 (19 листопада, 2014; 5 років тому (2014-11-19))
Версії 7.3.8 (14 серпня 2019)[1] і 7.3.11 (30 жовтня 2019)[2]
Операційна система Cross-platform
Linux
Windows
Solaris
Mac OS X
Ліцензія GNU GPL
www.apachefriends.org/en/xampp.html

CMNS: XAMPP у Вікісховищі

XAMPP — безкоштовна багатоплатформова збірка веб-сервера з відкритим початковим кодом, що містить HTTP-сервер Apache, базу даних MariaDB, MySQL й інтерпретатори скриптів для мов програмування PHP та Perl, а також додаткові бібліотеки, що дозволяють запустити повноцінний веб-сервер.

Етимологія[ред. | ред. код]

XAMPP - це акронім:

 • 'X' (будь-яка з чотирьох операційних систем)
 • 'A'pache
 • 'M'ySQL
 • 'P'HP
 • 'P'erl.

Пакети XAMPP[ред. | ред. код]

Повний пакет містить[3]:


XAMPP працює з усіма 32-х розрядними ОС Microsoft (у Windows 98 працює тільки Apache, не працює MySQL), а також з Linux, Mac OS X і Solaris. Програма вільно розповсюджується згідно з ліцензією GNU General Public License і є безкоштовним, зручним у роботі web-сервером, здатним обслуговувати динамічні сторінки. Кількість завантажених пакетів XAMPP у жовтні 2008 року — 775064 завантажень (33280 Гб). На сьогоднішній день xampp є однією з найкращих збірок веб-сервера, за допомогою цієї збірки ви зможете швидко розгорнути на своєму комп'ютері повноцінний і швидкий веб-сервер.

XAMPP для Linux[ред. | ред. код]

Пакет для Linux протестований на Ubuntu, SuSE, RedHat, Mandriva, Debian і включає: Apache, MySQL, PHP 5 + PHP 4 & PEAR, Perl, ProFTPD, phpMyAdmin, OpenSSL, GD, Freetype2, libjpeg, libpng, gdbm, zlib, expat, Sablotron, libxml, Ming, Webalizer, pdf class, ncurses, mod_perl, FreeTDS, gettext, mcrypt, mhash, eAccelerator, SQLite і IMAP C-Client, FPDF. Спочатку не запускається при кожному запуску системи і тому його потрібно запускати вручну, однак його можна пристосувати до постійного запуску при кожному старті системи.

XAMPP для Mac OS X[ред. | ред. код]

Пакет для Mac OS X включає: Apache, MySQL, PHP & PEAR, SQLite, Perl, ProFTPD, phpMyAdmin, OpenSSL, GD, Freetype2, libjpeg, libpng, zlib, Ming, Webalizer, mod_perl, eAccelerator, phpSQLiteAdmin.

XAMPP для Solaris[ред. | ред. код]

Пакет для Solaris розроблено та протестовано на Solaris 8, протестований на Solaris 9 містить: Apache, MySQL, PHP & PEAR, Perl, ProFTPD, phpMyAdmin, OpenSSL, Freetype2, libjpeg, libpng, zlib, expat, Ming, Webalizer, pdf class.

Дана версія XAMPP також знаходиться на стадії розробки.

Вимоги та особливості[ред. | ред. код]

Для встановлення XAMPP необхідно завантажити всього один файл формату zip, tar або exe, а компоненти програми не вимагають настройки. Програма регулярно оновлюється, для включення до складу новітніх версій Apache / MySQL / PHP та Perl. Також XAMPP йде з безліччю інших модулів, включаючи OpenSSL та phpMyAdmin.

Для користувача інтерфейс програми настільки простий, що її називають «збіркою для ледачих» ( «lazy man's WAMP / LAMP installation»).

Установка XAMPP займає менше часу, ніж установка кожного компонента окремо. Цей web-сервер поширюється в повній, стандартній і мінімальній (відомої як XAMPP Lite) версіях. Всі додаткові модулі також доступні для скачування.

З додаткових можливостей можна відзначити, що сама компанія випускає пакети оновлення, які випускаються у вигляді zip, 7-zip, tar або exe, які дозволяють оновити всі компоненти з однієї версії збірки xampp на новішу.

Встановлення та видалення на Windows[ред. | ред. код]

Найлегший спосіб встановити XAMPP — за допомогою інсталятора. Після установки XAMPP можна знайти в Пуск / Всі програми / XAMPP. Щоб запустити або вимкнути сервери використовується XAMPP Control Panel.

Інший спосіб — установка без інсталятора. Скачайте і розпакуйте один з архівів 7-zip (33Mb) або zip (90Mb) в будь-яку папку. Папка, в якій знаходяться всі розпаковані файли повинна називатися XAMPP. Потім відкрийте цю папку та запустіть файл «setup-xampp.bat». Сервери та служби можна запускати також за допомогою «xampp-control.exe».

При видаленні закрийте всі запущені сервери та служби XAMPP. Після цього просто видаліть папку XAMPP!

Якщо XAMPP був встановлений за допомогою інсталятора, тоді потрібно запустити програму видалення, яка видалить програму і записи в реєстрі, внесені інсталятором.

Використання[ред. | ред. код]

Спочатку XAMPP створювався як інструмент для розробників, дозволяючи веб-дизайнерам та програмістам тестувати свою роботу, не використовуючи Інтернет. Для спрощення роботи деякі можливості та налаштування безпеки відключені за замовчуванням, і в цілому XAMPP рекомендується до використання тільки в дуже дружньому оточенні. Однак XAMPP іноді використовується і у всесвітній павутині. Також програма підтримує створення і керування базами даних MySQL та SQLite.

XAMPP можна використовувати для установки власної копії Вікіпедії на комп'ютер.

Проблеми:

 • Необхідне налаштування MySql для коректної роботи з кодуванням Windows-1251

Вирішення проблеми:

 • В налаштуваннях MySQL у файлі 'my.ini' або my.cnf в секцію '[mysqld] додати рядок 'init_connect =' SET NAMES cp1251'
 • Якщо немає адміністративних прав на сервер MySQL: при кожному зверненні до бази виконати 'SET NAMES cp1251'

Дізнатися поточне значення змінної сервера можна виконавши 'show variables like'% connect %''

У результаті повинно вийти так:

[mysqld] 
default-character-set = cp1251 
init-connect = "set names cp1251" 
skip-character-set-client-handshake 

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://www.apachefriends.org/blog/new_xampp_20190814.html
 2. https://www.apachefriends.org/blog/new_xampp_20191030.html
 3. XAMPP for windows

Посилання[ред. | ред. код]