Xtra TV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Xtra TV
Тип бізнес
Галузь DTH-провайдер
Засновано 2011
Штаб-квартира Україна Україна: Київ
Ключові особи Мохаммад Захур
Холдингова компанія ISTIL Group (до 2015)
Медіа Група Україна (з 2015)
Сайт xtra.tv/uk/

Xtra TV — міжнародний бренд платного цифрового супутникового телебачення, який стартував у вересні 2011 року і першим запустив на ринку України послугу супутникового телебачення на умовах передплати (pre-paid). Інвестиції у Xtra TV становили $50 мільйонів.[1] Компанія ISTIL заявила що вона не планує отримувати ліцензію Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, пояснюючи це тим що їхній аплінк знаходиться на території Словенії, він не входить в ISTIL Group.[2] Абоненти Xtra TV мають можливість безкоштовного призупинення послуги, наприклад, на період відпустки або відрядження. Сигнал, що несе телеканали, поширюється з супутника Amos 3 та Astra 4A.

Для отримання послуги необхідно придбати карту умовного доступу, яка сумісна з багатьма супутниковими ресиверами (такими як Galaxy Innovations, Openbox, SkyGate, Tiger), що підтримують роботу карт з кодуванням Conax на основі рішення запропонованого компанією Irdeto. Станом на липень 2012 року для України Xtra TV пропонував шість тематичних пакетів[3].

З 1 червня 2012 року до пропонованих Xtra TV пакетів телеканалів було додано «Футбол» та «Футбол+», які були офіційними броадкстерами Євро-2012.[4][5]

17 жовтня 2012 року на урочистій церемонії вручення премій "Media & Sat Leaders 2012", супутникове телебачення Xtra TV було удостоєне призу в номінації "Найкраща платформа платного супутникового телебачення"[6].

23 жовтня 2013 року Xtra TV повторив це досягнення[7].

1 червня 2015 року платформа «Xtra TV» оголосила про часткове припинення діяльності (провайдер ретранслював лише 2 канали: Футбол 1 та Футбол 2). Основною причиною цього є девальвація національної валюти, що впливає на збільшення операційних витрат. У зв'язку з економічною кризою і необхідністю оптимізації існуючих бізнес-процесів, компанія DTH Broadcast Services Limited вирішила вийти з бізнесу DTH і перестати бути постачальником послуг оператора Xtra TV.

Влітку 2015 стало відомо що меіда-конгломерат Ріната Ахметова Медіа Група Україна придбали Xtra TV.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]