Yamaha V-Max

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Yamaha V-Max

Круїзер, що виробляється компанією Yamaha з 1985 року, відомий завдяки своєму потужному двигуну V4 і оригінальному дизайну. У 2008 році, назву V-Max було замінено на VMAX.

Історія[ред.ред. код]

Для розробки дизайну мотоцикла був запрошений англійський дизайнер Джон Рід. Взявши за основу Yamaha Venture Royale, Рід створив потужний круізер. [1]

Відразу після випуску першої моделі в 1985 році, V-Max здобув визнання критиків і був названий "Мотоцикл року" за версією Cycle Guide. Незважаючи на продажу не тільки в Японії, але і за кордоном, V-Max випускався з незначними модифікаціями поріявняно з першою випущеною моделлю. Швидкий розгін мотоцикла не можна було не відзначити, проте також не можна було не помітити недостатню маневреність і вельми м'яку підвіску. [2] [3] [4]

Незважаючи на невеликі зміни моделі в 1993 році, коли був збільшений діаметр вилки для мінімізації вобблінга на великих швидкостях, були встановлені чотирьох-поршневі гальмівні супорти та інші модифікації, що підвищують керованість і безпеку мотоцикла, модель 2008 року виглядала також як і оригінал 1985 року. [5] До 2008 року продажі мотоцикла Yamaha V-Max здійснювалися дочірнім підрозділом Yamaha Star Motorcycles.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Клапани і поршень в розрізі двигуна V-Max.

В цілому, V-Max 2300 мм довжиною, 795 мм шириною, і 1160 мм заввишки. Двигун модифікована версія V4 від Yamaha Venture, були встановлені 4 клапана на циліндр, система розподілу DOHC. Згодом збільшена ступінь стиснення до 10,5:1 і додана система V-Boost.

V-Boost[ред.ред. код]

Система V-Boost, при роботі двигуна починаючи з 5750 об/хв, у впускному колекторі відкриває заслінки між 1 і 2, 3 і 4 циліндрами. Заслінки відкриваються поступово, відповідно до швидкості обертання двигуна. Повне відкриття заслінок досягається на 8000 об/хв. Система зчитує значення швидкості обертання двигуна і передає розрахункові значення на сервопривід. Сервопривід за допомогою троса регулює положення заслінок. Система подачі суміші V-Boost дозволяє отримати 10% приріст максимальної потужності двигуна. [6]

VMAX[ред.ред. код]

У 2005 році, на 39 Токійському автосалоні, Yamaha продемонструвала нову концептуальну модель V-Max. Було представлено нове шасі, сучасна гальмівна система, а також багато інших модифікацій.

4 червня 2008 року, Yamaha офіційно випустила повністю перероблений VMAX 2009 модельного року на ринок Північної Америки та Європи. Повністю алюмінієва рама, двигун V4 об'ємом 1679 см3 з рідинним охолодженням і системою газорозподілу DOHC, також додана електронна система упорскування суміші Yamaha Chip Controlled Intake (YCC-I), повністю регульована підвіска, антиблокувальна система гальмування, ковзне зчеплення [7], паливний бак під сидінням.

20 вересня 2009 року VMAX вийшов на ринок Індії. [8]

На даний момент (2012 рік) модель VMAX випускається без змін порівняно з моделлю 2009 року.

Примітки[ред.ред. код]