You'll Never Walk Alone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«You'll never walk alone»
Пісня у виконанні
Випущено 1945 (мюзикл)
1963 (спортивний гімн)
Мова англійська
Автор пісні Оскар II Хаммерстайн[en]
Композитор Річард Чарльз Роджерс

«You'll Never Walk Alone» (укр. «Ти ніколи не будеш іти один») — назва пісні, що стала найвідомішим у світі гімном футбольної команди.

Історія створення[ред. | ред. код]

Пісня написана Річардом Роджерсом і Оскаром II Хаммерстайном[en] для мюзиклу «Карусель» (1945), при трагічних обставинах: помер найкращий друг композитора, і на його похороні була написана ця пісня. Своєю популярністю зобов'язана тому, що в різний час її записали та використовували в своїх концертах відомі виконавці, такі, як Френк Сінатра, Маріо Ланца, Елвіс Преслі та інші.

Ворота Шенклі

Величезний вплив на долю композиції зробило те, що на початку 1960-х свою версію «You'll Never Walk Alone» записав відомий ліверпульський біт-гурт «Gerry & The Pacemakers». 26 жовтня 1963 року сингл з цією піснею зайняв перше місце у Великій Британії і протримався там чотири тижні. Незабаром пісня стала гімном уболівальників «Ліверпуля», який виконується на стадіоні за кілька хвилин до стартового свистка та перед сигналом про закінчення матчу. Слова «You'll Never Walk Alone» з'явилися на емблемі клубу, а також були нанесені на ворота Шенклі, що ведуть на стадіон «Енфілд». В усьому світі назва композиції сьогодні асоціюється саме з цією командою. Успіхи «Ліверпуля» на внутрішній і міжнародній арені, а також хороші взаємини уболівальників мерсісайдців і деяких інших команд (наприклад, «Селтіка») допомогли пісні поширитися у футбольному середовищі. В результаті, до теперішнього моменту «You'll Never Walk Alone» можна також почути на трибунах у виконанні вболівальників наступних футбольних клубів:

Існуючі версії[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]