YouTube-Піар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

YouTube-піар — діяльність, спрямована на досягнення взаємопорозуміння та згоди між людьми, соціальними групами, класами, націями, державами на основі цілеспрямованого формування громадської думки та управління нею через використання відеохостингу компанії YouTube.

YouTube на даний момент став чудовою альтернативою телебачення, він швидко розвивається, з'являються нові напрямки відео, а найголовніше нові люди на відміну від телебачення. Ще однією відмінною рисою є те що, користувач сам може вибрати які передачі (канали на YouTube) він буде дивитися, а які ні на відміну від телебачення, де такого вибору не надано і людині доводиться дивитися те, що йому дають. Саме тому реклама на YouTube є неймовірно ефективною, особливо якщо озвучена провідними каналів.

Найбільше число користувачів в світі заходять саме сюди, адже їм доступні будь-які ролики як в розважальних, так і в навчальних цілях. Тут можна зберігати свої файли і вбудовувати їх на своєму сайті. Виклавши і правильно оптимізувавши відео, ви отримаєте все більше трафіку з самого відеохостингу, який також оснащений внутрішнім пошуком. Особливо важливо те, що YouTube належить Google — найбільшому пошуковику, а це значить, що завантажене на цей хостинг відео має привілеї в плані індексації та просування. Ще одна перевага даного сервісу полягає в тому, що їм можна користуватися абсолютно безкоштовно.

Різновиди[ред. | ред. код]

Реклама на відеохостингу активно розвивається. За 2015 рік кількість рекламних роликів, які показувалися на YouTube, зросла в 10 разів. Кожен день відвідувачі відеохостингу переглядають 3 млрд рекламних відеороликів. Серед них може бути і ваша реклама.

 • Медійні оголошення

 Вони розміщуються в правому верхньому куті, поруч з вікном перегляду.

 • Оверлеї

Рекламні плашки з'являються внизу вікна перегляду. Вони являють собою текстові та графічні оголошення розміром 468х60 або 728х80.

 • Відеооб'яви, які можна пропустити

Відеоролики демонструються перед початком основного відео, в кінці його або в середині. Користувач може натиснути на кнопку «Пропустити рекламу» через 5 секунд після початку рекламного відео.

 • Оголошення, які не можна пропустити

Ці ролики користувач переглядає цілком. Вони розміщуються перед, під час або в кінці відео, яке користувач вибрав для перегляду. Тривалість роликів — від 15 до 30 секунд.

 • Оголошення-заставки тривалістю в 6 секунд

Користувач не може їх пропустити.

 • Товарні оголошення

Рекламні плашки з інформацією про товари, послуги або відповідним вмістом контенті, які фігурують в основному відео. Якщо користувач хоче переглянути запропоновану підказку, він може натиснути на значок «i», який розташовується вгорі праворуч на вікні з основним відео.

 • Односторонній

Сучасні напрями діяльності[ред. | ред. код]

 • Робота зі зв'язками з державними установами та громадськими організаціями
 • Управління корпоративним іміджем
 • Створення сприятливого образу особистості
 • Громадська експертиза
 • Взаємини з інвесторами
 • Проведення мобілізаційних (конкурси, чемпіонати, лотереї)

Управління процесом адекватного сприйняття аудиторією повідомлень

Основні терміни[ред. | ред. код]

Комерційний перегляд — це такий перегляд вашого відео, на якому включена монетизація. Комерційний перегляд повинен відповідати заданим параметрам: наприклад, глядач не натиснув кнопку «Пропустити» і подивився рекламу цілком.

Стек піарних оголошень — набір реклами, зарезервований і обраний для показу на вашому каналі. Формується при підборі за тематичними параметрами, а також в результаті аукціону. У кожного каналу свій стек реклами, він змінюється в залежності від тематики відео, тривалості роликів і показників переглядів відео, а також в залежності від ряду інших чинників.

Спонсорство — в ютубі це поняття означає викуп всіх позицій рекламних оголошень і всіх комерційних показів одним рекламодавцем. Це гарантує, що на даному каналі буде показана тільки його реклама і більш нічия. Власник каналу отримує при цьому найбільш високий дохід, а спонсор отримує знижку 40 % на розміщення реклами.

Медійная реклама — це банер розміром 300х250 пікселів, відображається праворуч від відео, над списком схожих відеороликів.

 • overleiОверлеі In-video — прозорий банер з текстом внизу прямо в екрані програвача відео, при закритті згортається в невеликого розміру прорачную стрілку.
 • TrueView In-StreamTrueView In-Stream — реклама в відеоформаті, відображається під час перегляду вашого відеоролика (на початку, кінці або в заданий момент). Для довгих рекламних роликів є кнопка «Пропустити», яка стає активна через 5 секунд від початку перегляду реклами.
 • TrueView In-DisplayTrueView In-Display — реклама праворуч від вікна програвача ваших відео, схожа на банер медійної реклами, але має менший розмір.
 • youtube reklama — Стандартние оголошення In-Stream — це формат відео реклами на зразок TrueView In-Stream, також відображається на початку, кінці ролика або в заданий момент. Буває як з кнопкою «Пропустити», так і без неї (для коротких рекламних відео).

Внутрішня дія мережі[ред. | ред. код]

 1. Що потрібно зробити для просування?
 • Сам рекламний ролик повинен тривати не більше 5 хвилин, а іноді краще обмежитися 1,5 хвилинами. Основне завдання полягає в залученні уваги аудиторії — все саме «смачне» глядач повинен отримати відразу, на випадок якщо він не догляне ролик до кінця.
 • Придумайте інтригуючий заголовок, що відображає тему, з ключовим запитом, і обов'язково заповніть поле для опису, також використовуючи ключові слова — це буде корисно і для користувачів, і для пошукових систем.
 • Обов'язково заносите ключові слова в хештеги під своїм роликом — вони значно полегшать пошук вашої відеозапису.
 • Ще одна СЕО-хитрість: додайте в URL сторінки вашого сайту з відеороликом його заголовок. А в полі опису на YouTube, на самому початку, вставте це посилання — це значно підвищить конверсію.
 • Збережіть вільний доступ до коментарів користувачів — це підвищить його рейтинг, але будьте готові до можливого спаму.
 • На ранжирование видео на сервисе влияет количество просмотров и оценки пользователей. Негативный feedback стоит проанализировать и принять к сведению, но помните, что искусственная накрутка просмотров и «лайков» может грозить баном ролика и даже аккаунта.
 • На ранжування відео на сервісі впливає кількість переглядів і оцінок. Негативний feedback варто проаналізувати і прийняти до відома, але пам'ятайте, що штучна накрутка переглядів і «лайків» може загрожувати баном ролика і навіть аккаунта.
 • Розміщуючи на сторонніх ресурсах посилання на відео, використовуйте в анкорах ключові слова з опису до ролика.
 • Не забувайте про те, що пошуковик (і користувачі теж) перегляне ваш аккаунт, а це значить, що оптимізація профайла (природно, з ключовими словами) обов'язкове.
 • Поширюйте відео усіма можливими способами: заклик до «лайкам» в самому ролику, кнопки шаринга для соцмереж на сайті, створення короткого URL, можливість підписки на RSS-канал, публікація ролика на інших великих відеохостингу.
 • Не варто задіяти в ролику казкових героїв, копіювати чужі теги з схожих відео, вставляти в кінці ролика порожню хвилину (паузу), щоб не виводити превью відео конкурентів. Все це призводить до низьких оцінок і падіння рейтингу. Якщо у вас відео різної тематики, краще створіть кілька каналів за категоріями.

Як розміщується піар на каналі Youtube?[ред. | ред. код]

Зазвичай це відбувається в автоматичному режимі, коли оголошення підбираються за певними параметрами (тематика каналу, ваша аудиторія глядачів, категорія відео і т. д.). Серед оголошень може виникати аукціон, якщо на рекламне місце претендують кілька оголошень. В результаті через деякий час після початку монетизації вашого каналу формується стік рекламних оголошень, тобто реклама резервується для показу на вашому каналі таким чином, щоб не пропадали вільні рекламні позиції і не було черги реклами на відображення.

Якщо ваш канал різко змінює кількість переглядів, система не завжди встигає адаптувати, в результаті ви можете отримати дохід нижче, ніж якби у вас був планомірний і поступове зростання числа переглядів (характерно для одиночних роликів, що потрапили в топ Youtube).