Zapus trinotatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Zapus trinotatus
Pacific jumping mouse.jpeg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Гризуни (Rodentia)
Ряд: Мишоподібні (Muriformes)
Надродина: Стрибакуваті (Dipodoidea)
Родина: Стрибакові (Dipodidae)
Підродина: Заподові (Zapodinae)
Рід: Zapus
Вид: Z. trinotatus
Біноміальна назва
Zapus trinotatus
(Allen, 1893)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Zapus trinotatus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Zapus trinotatus
EOL logo.svg EOL: 328467
ITIS logo.svg ITIS: 180388
IUCN logo.svg МСОП: 23192
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 98661

Zapus trinotatus (Запода пойнтреєський) — вид ссавців з надряду гризунів родини стрибакові (Dipodidae).

Поширення[ред.ред. код]

Країни поширення: Канада (південна Британська Колумбія), США (від штату Вашингтон до центральної Каліфорнії). Природними місцями проживання є поля та болота. Гірські місця проживання включають густі ліси, прибережні райони і альпійські луки.

Життя[ред.ред. код]

Цей вид нічний і сутінковий і зимує на строк до шести місяців у рік, залежно від температури навколишнього середовища. У першу чергу зерноїдний, але поживою також є фрукти, комахи, молюски і риба. Гнізда будує в норах під землею, на глибині 76 см від поверхні.

Сезон розмноження починається незабаром після того як самиці виходять зі сплячки. Для Британської Колумбії це травень—червень. Це припускає один виводок на рік. 4—8 дитинчат народжуються після вагітності 18—23 дні. Діти народжуються глухі, сліпі, безволосі (навіть без вібрісів). Молодь ссе молоко близько місяця.

Морфологічні особливості[ред.ред. код]

Загальна довжина: 215—258 мм, хвіст 120—162 мм, задні ступні 29—35 мм, вуха 12-16 мм, вага 17—36 гр, вага новонароджених 0.7—0.9 гр. Зубна формула: 1/1, 0/0, 1/0, 3/3, загалом 18 зубів.

Широка, від темно-коричневого до корицево-коричневого кольору смуга йде вздовж спини від носа до хвоста. Боки від жовтуватого до жовтувато-коричневого кольору. Низ білий часто з жовтувато-коричнюватими клаптями на горлі, грудях, череві. Хвіст довший ніж голова й тулуб; він темний зверху, а світлий знизу як і інші частини тіла. Лапи вкриті тонким коротким білим волоссям, крізь яке проглядається рожевувата шкіра. Часто сидить на довгих задніх ступнях, маніпулюючи їжею передніми лапами.

Джерела[ред.ред. код]