Zcash

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Zcash
Zcash-logo-black.png
Zcash Logo.png
Тип криптовалюта
Автор(и) Zooko Wilcox-O'Hearnd і Matthew D. Greend
Версії 2.0.7-1 (29 серпня 2019)[1]
Репозиторій github.com/zcash/zcash
Вебсайт z.cash

Zcash (ZEC) — криптовалюта з відкритим вихідним кодом, розроблена компанією Zerocoin Electric Coin Company[2], що забезпечує конфіденційність і вибіркову прозорість транзакцій. Платежі Zcash публікуються в загальнодоступному ланцюжку блоків, але відправник, одержувач та сума транзакції залишаються приватними[3]. Торговий символ Zcash, ZEC, не є офіційним ISO 4217. Як і Біткоїн, Zcash має фіксований загальний запас в 21 мільйон одиниць[4]. Вперше валюта анонсована 20 січня 2016 року[5].

Рівень анонімності Zcash відзначають відомі компанії і особистості. Наприклад, WikiLeaks почала приймати пожертви у Zcash[6], Едвард Сноуден назвав криптовалюту найцікавішою альтернативою Біткоїну[7], а Європол офіційно висловив занепокоєння з приводу росту популярності криптовалюти[8].

Іншими популярними анонімними криптовалютами із схожим призначенням є Monero і Dash.

Історія[ред. | ред. код]

У 2014 році був розроблений протокол «Zerocash» у співпраці розробників Zerocoin в Університеті Джона Хопкінса і групами криптографів з Массачусетського технологічного інституту, Технологічного інституту Ізраїлю і Тель-Авівського університету, які разом змогли покращити початковий дизайн, зробивши його більш ефективним і більш приватним[9].

Ліві лапки Завдяки новому протоколу Zerocash, на відміну від Zerocoin, користувачі можуть здійснювати прямі платежі один одному за допомогою значно більш ефективного криптографічного протоколу, який також приховує суму платежу, а не тільки його походження».> Праві лапки

Проект Zcash був офіційно оголошений генеральним директором Зуко Вілкоксом (Zooko Wilcox)[en] 20 січня 2016 року як еволюція існуючого проекту Zerocoin (робота Метью Гріна, Яна Майєра, Христини Гарман, Авиэль Д. Рубін, в Університеті Джонса Хопкінса, факультет комп'ютерних наук).

З використанням нового протоколу була випущена монета, яка більше не є «доповненням» до оригінального біткоїну, а стала новою повноцінною цифровою валютою — Zcash (ZEC).

Майнінг ZEC почався в 17:10 за лондонським часом з випуском релізу 1.0.0 «Sprout» 28 жовтня 2016 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]