Zebrasoma flavescens

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Zebrasoma flavescens
Zebrasoma flavescens Luc Viatour.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Променепері
Ряд: Окунеподібні
Підряд: Хірурговидні
Родина: Acanthuridae
Рід: Zebrasoma[en]
Вид: Z. flavescens
Біноміальна назва
Zebrasoma flavescens
(Е. Т. Беннетт, 1828)
Синоніми
Zebrasoma rhombeum
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Zebrasoma flavescens
EOL logo.svg EOL: 214623
ITIS logo.svg ITIS: 172314
IUCN logo.svg МСОП: 178015
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 175439

Zebrasoma flavescens — солеводний вид риб родини Acanthuridae. Одна з популярних акваріумних риб.

Таксономія[ред. | ред. код]

Вперше описана англійським натуралістом Едвардом Беннетом як Acanthurus flavescens в 1828 році з колекції в Гавайських островах. Назва flavescens це латинський прикметник «жовтий».

Опис[ред. | ред. код]

Ростуть до 20 см в довжину і 1-2 см в ширину. Дорослі самці більші ніж самиці. Яскраво-жовтого забарвлення. Вночі жовтий колір трохи блякне, і посередині з'являється визначна коричнева пляма з горизонтальною білою смужкою. Вони швидко відновлюють яскравий жовтий колір під денним світлом.

Харчування[ред. | ред. код]

У дикій природі вид їсть водорості та іншу рослинність з бентосу. У неволі здебільшого годуються акваріумним кормом на основі м'яса, але довготривалі ефекти цієї дієти на здоров'я сумнівні. Проте експерти акваріумної індустрії висловлюють скептицизм що добре збалансована дієта на основі рослин і м'яса була б шкідлива для здебільшого травоїдних риб, оскільки вони іноді потребують складні амінокислоти і поживні речовини які можуть надати тільки тварини. У природі риба чистить[en] морських черепах, знімаючи водоростний наріст з їхніх панцирів.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Вид у природньому середовищі в районі Кона, Гаваї[en]

Вид живе переважно в мілководних рифах, 2-46 метра глибиною, в тихому і індійському океанах, на захід від Гаваїв і на схід від Японії. В Гаваях найбільше виловлюється для акваріумної промисловості (до 70 %).

Також зустрічається у водах біля Флориди, де він не є місцевим.[1]

В акваріумі[ред. | ред. код]

У зоопарку

Zebrasoma flavescens часто утримають в солеводних акваріумах. У дикій природі тривалість життя може перевищити 30 років.[2] В неволі живуть від 2-5 років до 20 років у дуже великих акваріумах; в середньому 5-10 років в типових акваріумах. Проте деякі вмирають у перший місяць (через помилки хобіїстів, непідхожих співжителів, голоду)[3]

Потребують 15 літровий акваріум як мінімум (48"L × 21"H × 13"W). 20 літрів об'єму краще для одного екземпляру, але 27 літровий акваріум 150 см завдовжки є ідеальним.

Вид досить вразливий до cryptocaryon irritans[en] та інших розповсюджених солеводних хвороб. Проте cryptocaryon irritans доволі просто запобігти якщо хвороба не занесена до акваріума разом з рибою, та якщо раптові перепади в температурі через поломку нагрівача уникаються чи швидко виправляються. Вони також вразливі до отруєння високим рівнем нітратів, тому рівень нітратів у воді потрібно підтримувати менше ніж 30 ppm.

Вид напівагресивний, хоча здебільшого успішно живе разом з іншими напівагресивними рибами схожого розміру. Вдало утримуються з меншими рибами з родини помацентрових. Іншими придатними сусідами є apogonidae[en], риби-клоуни, крилатки та вугрі. Також можуть утримуватись з будь-якими безхребетними в рифовому акваріуму[en].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pamela J. Schofield; James A. Morris, Jr. Field Guide to the Nonindigenous Marine Fishes of Florida. Maroon Ebooks. с. 88. 
  2. Claisse, J., McTee, S., & Parrish, J. (2008). Effects of age, size, and density on natural survival for an important coral reef fishery species, yellow tang, Zebrasoma flavescens. Coral Reefs, 28, 95-105.
  3. http://www.wetwebmedia.com/yeltangfaq4.htm Jan. 2014

Посилання[ред. | ред. код]