Ангели і демони (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ангели і демони
Angels & Demons
Жанр трилер
Режисер Рон Говард
Продюсер Браян Грейзер
Сценарист Аківа Голдсман
Девід Кепп
На основі Янголи і демони
У головних
ролях
Том Генкс
Юен Мак-Грегор
Аєлет Зурер
П'єрфранческо Фавіно
Оператор Сальваторе Тотіно
Композитор Ганс Ціммер
Кінокомпанія Imagine Entertainment
Дистриб'ютор Columbia Pictures
Sony Pictures
Тривалість 138 хв.
Мова англійська
Країна США США
Рік 2009
Кошторис 150 млн. $
Касові збори 485 930 816 $
IMDb ID 0808151
Попередній Код да Вінчі
Наступний Інферно
www.angelsanddemons.com
CMNS: Ангели і демони у Вікісховищі

«Ангели і демони» — фільм режисера Рона Говарда, знятий за однойменним романом американського письменника Дена Брауна.

Сюжет[ред. | ред. код]

Міжнародному дослідницькому центру в Женеві CERN вдалось створити антиматерію. Таємне антирелігійне товариство ілюмінатів вбиває дослідника, керівника проєкту, та викрадає одну з магнітних пасток з антиматерією, аби в період Sede Vacante підірвати Собор Святого Петра — головний храм для католиків усього світу. Зловмисникам протистоїть американський професор Роберт Ленгдон, який викладає релігійний символізм в Гарвардському університеті.

Щоб вийти на слід контейнера з антиматерією, він всього за кілька годин змушений розгадати шифр, який міститься в єдиному екземплярі трактату Галілея, що зберігається в архіві Ватикану, і пройти «шляхом світла» за знаками, залишеними іншим ілюмінатом — скульптором Берніні — через Пантеон, церкву Санта-Марія-дель-Пополо, площу Св. Петра в Ватикані, церкву Санта-Марія-делла-Вітторіо, фонтан Чотирьох річок та замок Святого Янгола.

Відмінності від роману[ред. | ред. код]

  • Згідно з сюжетом роману, кардинал Баджо потонув у фонтані Чотирьох річок на п'яцца Навона, але у фільмі його врятували, і він став Папою.
  • Згідно з сюжетом роману, антиматерію отримав батько Вітторії, Леонардо Ветра, який згодом був убитий. У фільмі ж це був колега Вітторії, Вінченцо.
  • Події роману «Янголи і демони» передують подіям роману «Код да Вінчі», однак фільм є сиквелом — кілька персонажів згадують події «Коду да Вінчі» як минуле.

Помилки сюжету роману та фільму[ред. | ред. код]

  • На сайті CERN є сторінка, що пояснює, чому описана в книзі ситуація є з точки зору фізики вигадкою. Зокрема, зазначається, що бомбу з антиматерії створити неможливо[1].
  • Сюжет роману та фільму побудований на тому, що камерленго не є кардиналом, а людина, що не має кардинальського сану, не може стати Папою. Насправді камерленго — це завжди кардинал, а Папою може бути обраний не тільки кардинал, але і будь-який католик, навіть мирянин.


Цікаві факти[ред. | ред. код]

Том Генкс отримав за свою роль величезну суму — 51 млн дол. Більше отримав тільки Джоні Деп за роль в Піратах.

Прем'єра[ред. | ред. код]

Перший показ фільму відбувся 7 травня 2009 року в Токіо. В Україні Ангели і демони вийшли у прокат 13 травня 2009, в день світової прем'єри.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. CERN — Angels & Demons. Архів оригіналу за 27 березня 2014. Процитовано 23 травня 2009.