Всесвітній день читання вголос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвітній день читання вголос (англ. World Read Aloud Day)[1] — свято, започатковане 2010 року міжнародним освітнім проєктом LitWorld [Архівовано 2 грудня 2019 у Wayback Machine.] .

Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі. Також мета цього свята — зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок уголос разом з друзями  та спонукати їх до обговорення змісту. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття не тільки сприятиме тому, що дитина читатиме більше книг, а також поповненню її словникового запасу.

В останні роки під час святкування Всесвітнього дня читання вголос проводиться міжнародна акція, котра складається з 4-х простих кроків:

1. Вибір книжки.

2. Вибір зацікавленої аудиторії.

3. Читання книжки вголос.

4. Фотографування під час заходу та розміщення фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос і т. д.

2019 року Всесвітній день читання вголос святкували мільйони людей у понад 170 країнах світу, а хештег #WorldReadAloudDay (укр. Всесвітній день читання вголос) став одним із найпопулярніших у Twitter. В Україні тепер також відзначають це свято та проводять вищезгадану акцію.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1. https://www.litworld.org/ (англійська мова) . Архів оригіналу за 19 лютого 2010. Процитовано 10 лютого 2010. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)