Бурмака Марія Вікторівна: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м суміш розкладок за допомогою AWB
Olenaroz (обговорення | внесок)
Рядок 23: Рядок 23:
== Біографія ==
== Біографія ==


Марія Бурмака народилася у сім'ї викладачів. Закінчила музичну школу за класом гітари. У [[1987]] році вступила на філологічний факультет Харківського університету. Ще у студентські роки почала писати пісні.
Марія Бурмака народилася у сім'ї викладачів. Закінчила музичну школу за класом гітари. У [[1987]] році вступила на філологічний факультет Харківського університету. Ще у студентські роки почала писати пісні. Марія Бурмака є двоюрідною сестрою [[Павленко Юрій Олексійович|Юрія Павленка]]


Перемога на фестивалі «Оберіг» у Луцьку [[1989]] та на «Червоній руті» (друга премія) дала початок її музичній кар'єрі. Фірма «Кобза» випустила касету її пісень під назвою «Ой, не квітни, весно…». Восени [[1991]] року М. Бурмака записала на канадській фірмі «Євшан» свій перший компакт-диск «Марія» з композиціями у стилі [[Нью ейдж (музика)|нью ейдж]]. Цього ж року співачка переїхала до [[Київ|Києва]]. Почала плідно співпрацювати з композитором й аранжувальником [[Павлів Микола|Миколою Павлівим]].
Перемога на фестивалі «Оберіг» у Луцьку [[1989]] та на «Червоній руті» (друга премія) дала початок її музичній кар'єрі. Фірма «Кобза» випустила касету її пісень під назвою «Ой, не квітни, весно…». Восени [[1991]] року М. Бурмака записала на канадській фірмі «Євшан» свій перший компакт-диск «Марія» з композиціями у стилі [[Нью ейдж (музика)|нью ейдж]]. Цього ж року співачка переїхала до [[Київ|Києва]]. Почала плідно співпрацювати з композитором й аранжувальником [[Павлів Микола|Миколою Павлівим]].

Версія за 23:30, 27 лютого 2013

Марія Бурмака
Зображення
Зображення
Основна інформація
Дата народження 16 червня 1970(1970-06-16) (53 роки)
Місце народження Харків
Громадянство СРСР і Україна
Професії співачка
Освіта ХНУ імені В. Н. Каразіна
Інструменти вокал[d]
Мова українська і англійська
Жанри Поп-рок
Заклад ХНУ імені В. Н. Каразіна
Нагороди
орден княгині Ольги III ступеня
Народний артист України Заслужений артист України
Батько Бурмака Віктор Павлович
офіційний сайт
Q: Цитати у Вікіцитатах
CMNS: Файли у Вікісховищі

Марі́я Ві́кторівна Бурма́ка (* 16 червня 1970, Харків) — українська співачка, Народна артистка України, кандидат філологічних наук.

Біографія

Марія Бурмака народилася у сім'ї викладачів. Закінчила музичну школу за класом гітари. У 1987 році вступила на філологічний факультет Харківського університету. Ще у студентські роки почала писати пісні. Марія Бурмака є двоюрідною сестрою Юрія Павленка

Перемога на фестивалі «Оберіг» у Луцьку 1989 та на «Червоній руті» (друга премія) дала початок її музичній кар'єрі. Фірма «Кобза» випустила касету її пісень під назвою «Ой, не квітни, весно…». Восени 1991 року М. Бурмака записала на канадській фірмі «Євшан» свій перший компакт-диск «Марія» з композиціями у стилі нью ейдж. Цього ж року співачка переїхала до Києва. Почала плідно співпрацювати з композитором й аранжувальником Миколою Павлівим. У 1993 році М. Бурмака перемогла у хіт-параді «12 мінус 2» на радіо «Промінь» (пісні «Лишається надія», «Єдиного слова заради», «Ходить сон» і «Я люблю твої кроки»). Восени 1994 року співачка презентувала свій другий компакт-диск  — «Лишається надія».

Протягом 1990-х років М. Бурмака працювала телеведучою на каналі «СТБ» («КіН», «Рейтинг», «Хто там», «Чайник») та УТ-1 («Створи себе»).

У 1997 році М. Бурмака отримала звання Заслуженої артистки України. Протягом наступних років записала альбоми: «Знову люблю» (1997), «Із янголом на плечі» (2001), «МІА» (2002), ремікс-версія «I AM» (2003), "№9" (2004), «Ми йдемо! Найкраще» (2004).

Пісні М. Бурмаки набули популярності й за кордоном. Хіти «Хто я така є» і «Сонцем небом дощем» звучали на польських fm-радіостанціях. Проте, спроба видати збірку пісень польською мовою так і не була зреалізована.

Грудень 2004 року — вихід компакт-диску «Ми йдемо», збірка вибраних пісень з 10 альбомів.

Протягом 2005 року Марія Бурмака записала кілька англомовних версій своїх пісень і зняла нові кліпи, дала благодійні концерти у Північній Америці. Була запрошена з лекцією до професорського клубу Колумбійського Університету (Нью-Йорк). Співачка виступила на найбільшому українському фестивалі у США "Верховина" та фестивалі "Лемківська ватра" у Польщі. Взяла активну участь у соціальній акції "Не продавайся", благодійних акціях "ВІЛ/СНІД Альянсу" та "Мережі людей, що живуть з ВІЛ" (2006).

У 2007 році Марію Бурмаку нагороджено Орденом княгині Ольги III ступеня. Вона видала колекцію MP3 на двох дисках "Всі альбоми Марії Бурмаки", а у 2008 році - CD "Саундтреки". До альбому увійшли пісні «Пробач», «Не тому», «Попрощатись не зуміли», «З Днем Народження, Сонце!».

2008 року була членом журі літературної премії «Книга року Бі-Бі-Сі».

У 2009 році — Марія Бурмака удостоєна почесного звання «Народна артистка України».

2010 року – запис спільного альбому "Don’t laugh at me/ Не смійся з мене" у рамках кампаніі Operation Respect спільно із Пітером Ярроу ( “Peter, Paul and Mary”). А у 2011 році спільний виступ на фестивалі Союзівка ( Soyuzivka).

З травня 2011 — Марія Бурмака ведуча авторської рубрики «Музика Сніданку» на каналі «1+1». А з вересня 2011 — ведуча проекту «Музика для дорослих з Марією Бурмакою» на каналі ТВі.

Була одружена з Дмитром Небесійчуком (1963). Дочка — Ярина (1995). Віталій Пастух — менеджер й продюсер співачки.

Альбоми

Література

Примітки