Стрибки з трампліна: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Xqbot (обговорення | внесок)
м r2.7.3) (робот додав: lv:Tramplīnlēkšana
Addbot (обговорення | внесок)
м Вилучення 42 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q7718
Рядок 27: Рядок 27:
[[Категорія:Зимові види спорту]]
[[Категорія:Зимові види спорту]]
[[Категорія:Стрибки з трампліна]]
[[Категорія:Стрибки з трампліна]]

[[ar:قفز تزلجي]]
[[be:Скачкі на лыжах з трампліна]]
[[bg:Ски скокове]]
[[bs:Skijaški skokovi]]
[[ca:Salt d'esquí]]
[[cs:Skoky na lyžích]]
[[cy:Neidio sgi]]
[[da:Skihop]]
[[de:Skispringen]]
[[en:Ski jumping]]
[[eo:Skisaltado]]
[[es:Salto de esquí]]
[[et:Suusahüpped]]
[[fa:پرش با اسکی]]
[[fi:Mäkihyppy]]
[[fr:Saut à ski]]
[[fy:Skânsspringen]]
[[he:קפיצות סקי]]
[[hr:Skijaški skokovi]]
[[hu:Síugrás]]
[[is:Skíðastökk]]
[[it:Salto con gli sci]]
[[ja:スキージャンプ]]
[[kk:Шаңғымен трамплиннен секіру]]
[[ko:스키 점프]]
[[lt:Šuoliai su slidėmis]]
[[lv:Tramplīnlēkšana]]
[[nl:Schansspringen]]
[[nn:Skihopping]]
[[no:Skihopping]]
[[pl:Skoki narciarskie]]
[[pt:Salto de esqui]]
[[ro:Sărituri cu schiurile]]
[[ru:Прыжки на лыжах с трамплина]]
[[sh:Skijaški skokovi]]
[[simple:Ski jumping]]
[[sl:Smučarski skoki]]
[[sr:Скијашки скокови]]
[[sv:Backhoppning]]
[[tr:Kayakla atlama]]
[[vls:Schansspringn]]
[[zh:跳台滑雪]]

Версія за 22:36, 26 березня 2013

Стри́бки з трамплі́на — зимовий олімпійський вид спорту, стрибки на лижах зі спеціального трампліна на схилі гори. Стрибок оцінюється за дальністю і якістю. Стрибки з трампліна є також однією із складових частин лижного двоборства.

Традиційно змагання зі стрибків з трампліна проводяться взимку, на вкритому снігом схилі, однак існує також і літній варіант.

Оцінювання результатів

На схилі в зоні приземлення стрибуна проводиться лінія, яка називається розрахунковою. За стрибок такої довжини спортсмену нараховується 60 очок. За дальній стрибок він отримує додаткові очки. За коротший стрибок — очки віднімаються. Додаткові очки стрибун отримує від судей, які оцінюють стиль: паралельність лиж, позу стрибуна в фазі польоту, якість приземлення. Стрибок оцінюють п'ять суддів, кожен виставляє оцінку від 0 до 20. За кожну помилку стрибуна з нього вираховуються очки від максимальних 20. Із п'яти виставлених оцінок найвища й найнижча відкидається. Таким чином, стрибун може отримати максимум 60 очок за стиль. Ці очки додаються до очок за довжину, і сума дає результат спортсмена в спробі.

Однією зі стильових вимог є приземлення телемарк, назване так за регіоном Норвегії — одна нога при приземленні повинна бути попереду від іншої.

Починаючи з сезону 2009/2010 на змаганнях із Кубка світу були введені також корекції оцінок в залежності від сили та напрямку вітру. Зважаючи на те, що це ще лише експериментальна процедура, на Олімпіаді у Ванкувері вона не застосовувалася.

Популярність у світі та в Україні

Стрибки з трампліна популярні в Північній, Центральній Європі та в Японії. У Центральній Європі: Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі, змагання приваблюють десятки тисяч глядачів.

Україна особливим інтересом до стрибків з трампліна похвалитися не може, що пов'язано, передусім з відсутністю трамплінів міжнародного класу. База підготовки українських стрибунів розташована у Ворохті.

Стрибки з трампліна на Олімпійських іграх

Стрибки з трампліна входили до програми всіх Зимових Олімпіад, але змагання проводилися тільки серед чоловіків. Перед іграми у Ванкувері спортсменки організували кампанію за включення до програми Олімпіад також і жіночих змагань, звертаючись навіть до суду. Однак їхні зусилля не мали успіху.

На Олімпіадах проводяться індивідуальні змагання зі стрибків з двох трамплінів різної висоти: нормального трампліна і високого трампліна. Нормальний трамплін має розрахункову лінію в районі 90 м, високий — 120 м. Крім індивідуальних змагань проводяться також командні змагання зі стрибків з високого трампліна.