Рядок 29:
Рядок 29:
![[Річка]]
![[Річка]]
!Довжина (км)<!--
!Довжина (км)<!--
!Довжина (міль)-->
!Довжина (миль )-->
!Площа [[Річковий басейн|басейну]] (км²)
!Площа [[Річковий басейн|басейну]] (км²)
!Середня [[Витрати води|витрата води]] (м³/с)
!Середня [[Витрати води|витрата води]] (м³/с)
Рядок 246:
Рядок 246:
|[[Нижня Тунгуска]]
|[[Нижня Тунгуска]]
|2 989
|2 989
|473 000
⚫
|3 600
|3 680
|[[Єнісей (річка)|Єнісей]]
|[[Єнісей (річка)|Єнісей]]
|[[Росія]]
|[[Росія]]
Рядок 582:
Рядок 582:
|[[Печора (річка)|Печора]]
|[[Печора (річка)|Печора]]
|1 809
|1 809
|322 000
⚫
|4 379
⚫
|[[Баренцеве море]]
|[[Баренцеве море]]
|[[Росія]]
|[[Росія]]
Рядок 591:
Рядок 591:
|1 805
|1 805
|507 000
|507 000
|4 100
|
|[[Волга]]
|[[Волга]]
|[[Росія]]
|[[Росія]]
Рядок 612:
Рядок 612:
|-
|-
|bgcolor="#FFCBCB"|73.
|bgcolor="#FFCBCB"|73.
|[[Індигірка]]
|[[Індігірка (річка)|Індігірка]]
|1 726
|1 726
|360 000
|
⚫
|
|[[Східно-Сибірське море]]
|[[Східно-Сибірське море]]
|[[Росія]]
|[[Росія]]
Рядок 635:
Рядок 635:
|[[Сенегал]], [[Малі]], [[Мавританія]]
|[[Сенегал]], [[Малі]], [[Мавританія]]
|-
|-
|bgcolor="#FFEBAD"|76.
|bgcolor="#FFCBCB "|76.
⚫
|[[Хатанга (річка)|Хатанга]]
⚫
|364 000
|3 320
⚫
|[[Лаптєвих море|Море Лаптєвих]]
⚫
⚫
⚫
|[[Уругвай (річка)|Уругвай]]
|[[Уругвай (річка)|Уругвай]]
|1 610
|1 610
Рядок 643:
Рядок 651:
|[[Уругвай]], [[Аргентина]], [[Бразилія]]
|[[Уругвай]], [[Аргентина]], [[Бразилія]]
|-
|-
|bgcolor="#CCCCFF"|77.
|bgcolor="#CCCCFF"|78 .
|[[Блакитний Ніл]]
|[[Блакитний Ніл]]
|1 600
|1 600
Рядок 651:
Рядок 659:
|[[Ефіопія]], [[Судан]]
|[[Ефіопія]], [[Судан]]
|-
|-
|bgcolor="#CCFFFF"|78.
|bgcolor="#CCFFFF"|79 .
|[[Черчіль (річка)|Черчіль]]
|[[Черчіль (річка)|Черчіль]]
|1 600
|1 600
Рядок 658:
Рядок 666:
|[[Гудзонова затока]]
|[[Гудзонова затока]]
|[[Канада]]
|[[Канада]]
|-
⚫
⚫
|[[Хатанга (річка)|Хатанга]]
⚫
|
|
⚫
|[[Лаптєвих море|Море Лаптєвих]]
⚫
|-
|-
|bgcolor="#CCCCFF"|80.
|bgcolor="#CCCCFF"|80.
Рядок 758:
Рядок 758:
|[[Ока (річка)|Ока]]
|[[Ока (річка)|Ока]]
|1 500
|1 500
|245 000
|
|1 300
|
|[[Волга]]
|[[Волга]]
|[[Росія]]
|[[Росія]]
Рядок 787:
Рядок 787:
|[[Індія]]
|[[Індія]]
|-
|-
|bgcolor="#CCFFFF"|95.
|bgcolor="#FFCBCB "|95.
|[[Ілі]]
|1 439
|140 000
|480
⚫
⚫
|[[Китайська Народна Республіка|КНР]], [[Казахстан]]
⚫
⚫
|[[Колорадо (річка в Техасі)|Колорадо]]
|[[Колорадо (річка в Техасі)|Колорадо]]
|1 438
|1 438
Рядок 795:
Рядок 803:
|[[США]]
|[[США]]
|-
|-
|bgcolor="#FFEBAD"|96.
|bgcolor="#FFEBAD"|97 .
|[[Ріо-Гранде (річка в Болівії)|Ріо-Гранде]] <small>(Гуапай)</small>
|[[Ріо-Гранде (річка в Болівії)|Ріо-Гранде]] <small>(Гуапай)</small>
|1 438
|1 438
Рядок 803:
Рядок 811:
|[[Болівія]]
|[[Болівія]]
|-
|-
|bgcolor="#FFCCFF"|97.
|bgcolor="#FFCCFF"|98 .
|[[Біла (притока Ками)|Біла]]
|[[Біла (притока Ками)|Біла]]
|1 420
|1 420
Рядок 811:
Рядок 819:
|[[Росія]]
|[[Росія]]
|-
|-
|bgcolor="#CCFF66"|98.
|bgcolor="#CCFF66"|99 .
|[[Купер (річка)|Купер]] — [[Барку (річка)|Барку]]
|[[Купер (річка)|Купер]] — [[Барку (річка)|Барку]]
|1 420
|1 420
Рядок 819:
Рядок 827:
|[[Австралія]]
|[[Австралія]]
|-
|-
|bgcolor="#FFEBAD"|99.
|bgcolor="#FFEBAD"|100 .
|[[Мараньйон (річка)|Мараньйон]]
|[[Мараньйон (річка)|Мараньйон]]
|1 415
|1 415
Рядок 827:
Рядок 835:
|[[Перу]]
|[[Перу]]
|-
|-
|bgcolor="#FFCCFF"|100.
|bgcolor="#FFCCFF"|101 .
|[[Дністер]]
|[[Дністер]]
|1 411
|1 411
Рядок 835:
Рядок 843:
|[[Україна]], [[Молдова]]
|[[Україна]], [[Молдова]]
|-
|-
|bgcolor="#FFCBCB"|101.
|bgcolor="#FFCBCB"|102 .
|[[Таз]]
|[[Таз]]
|1 401
|1401
|
|
|
|
Рядок 843:
Рядок 851:
|Росія
|Росія
|-
|-
|bgcolor="#CCCCFF"|102.
|bgcolor="#CCCCFF"|103 .
|[[Бенуе]]
|[[Бенуе]]
|1 400
|1 400
Рядок 850:
Рядок 858:
|[[Нігер (річка)|Нігер]]
|[[Нігер (річка)|Нігер]]
|[[Камерун]] [[Нігерія]]
|[[Камерун]] [[Нігерія]]
|-
⚫
⚫
⚫
|
|
⚫
⚫
|[[Китайська Народна Республіка|КНР]], [[Казахстан]]
|-
|-
|bgcolor="#CCFF66"|104.
|bgcolor="#CCFF66"|104.
Рядок 1060:
Рядок 1060:
|-
|-
|bgcolor="#CCCCFF"|129.
|bgcolor="#CCCCFF"|129.
|[[Вааль]]
|[[Вааль (притока Оранжевої)| Вааль]]
|1 210
|1 210
|196 438
|
|124,59
|
|[[Оранжева]]
|[[Оранжева]]
|[[Південно-Африканська Республіка]]
|[[Південно-Африканська Республіка]]
Рядок 1196:
Рядок 1196:
|-
|-
|bgcolor="#FFCBCB"|146.
|bgcolor="#FFCBCB"|146.
|[[Сепік (річка)|Сепік]]
|[[Сепік]]
|1 126
|1 126
|80 321
|80 321
Рядок 1299:
Рядок 1299:
|[[США]]
|[[США]]
|-
|-
|bgcolor="#FFCCFF"|159.
|bgcolor="#FFCBCB "|159.
⚫
|1 067
|62 500
|130
|озеро Акжайкин
⚫
|[[Киргизстан]], [[Казахстан]]
⚫
⚫
|[[Сіверський Донець]]
|[[Сіверський Донець]]
|1 078
|1 053
|98 900
|
|159-200
|
|[[Дон]]
|[[Дон]]
|[[Україна]], [[Росія]]
|[[Україна]], [[Росія]]
|-
⚫
|[[Чу (річка)|Чу]]
|1067
|62500
|
|
⚫
|[[Киргизстан]], [[Казахстан]]
|-
|-
|bgcolor="#FFEBAD"|161.
|bgcolor="#FFEBAD"|161.
Річка Ніл між Луксором та Асуаном в Єгипті
Визначення довжини ріки
Визначити довжину річки не завжди легко. Довжина залежить від встановлення джерела, визначення гирла і точного вимірювання довжини ріки між джерелом і гирлом. Тому довжина багатьох річок визначається тільки приблизно. Розбіжності, часто, бувають досить значними. Так, наприклад, дослідники довго не могли з'ясувати, яка найдовша річка у світі — Амазонка чи Ніл .
Джерело річки буває важко визначити то́му, що річка, зазвичай, має багато приток. Серед багатьох джерел найвіддаленіше від гирла звичайно розглядається як джерело ріки, тим самим дозволяючи вказати максимальну довжину. На практиці, притока, джерело якої найвіддаленіше від гирла основної ріки, не завжди отримує ту ж саму назву. Наприклад, далі всього від гирла річкової системи Міссісіпі знаходиться джерело ріки Міссурі , але зовсім інше русло ідентифікується як річка Міссісіпі. Часто «Міссісіпі з Міссурі» міститься у списках як окрема річка. Ще одна причина труднощів визначення джерела полягає в тому, що часто річки формуються сезонними потоками, болотами, або озерами що пересихають. У цій статті, під словом «довжина» мається на увазі найбільша довжина всієї річкової системи.
Гирло річки важко визначити тоді, коли вона має великий лиман, який поступово розширюється і поступово переходить у море або океан. Приклади — Амазонка і річка Святого Лаврентія . Деякі річки не мають гирла, замість цього вони випаровуються, і точка, де річка зникає, залежить від сезону.
Довжину річки між джерелом і гирлом теж може бути важко визначити через брак точних карт. У цих випадках, виміряна довжина ріки залежатиме від масштабу карти, на якій грунтується вимірювання, загалом, чарез фрактальну структуру русла ріки: чим більший масштаб, тим довшою буде річка. В ідеалі, вимірювання довжини повинно грунтуватись на картах достатньо дрібного масштабу, щоб показати ширину ріки. Навіть коли точні карти доступні, вимірювання довжини не завжди точне. Річка може мати кілька рукавів. При тому важливо, чи центр або край ріки береться як контрольна точка. Не ясно, як визначити довжину через озеро або водосховище, крім того довжина може мати сезонні зміни.
Внаслідок усього цього важко, якщо не неможливо, отримати точне значення довжини ріки. У списку, поданому нижче, можливі значення з інших джерел взято у дужки.
Список
Річка
Довжина (км)
Площа басейну (км²)
Середня витрата води (м³/с)
Гирло
Країни басейну
1.
Амазонка
6 592 (6 762)
6 915 000
219 000
Атлантичний океан
Бразилія , Перу , Болівія , Колумбія , Еквадор , Венесуела
2.
Ніл
6 690
2 870 000
5 100
Середземне море
Судан , Ефіопія , Єгипет , Уганда , Танзанія , Кенія , Руанда , Бурунді , Еритрея , Демократична Республіка Конґо
3.
Янцзи (Chang Jiang)
6 380 (5 797)
1 800 000
31 900
Східно-Китайське море
КНР
4.
Міссісіпі — Міссурі
6 270(6 420)
2 980 000
16 200
Мексиканська затока
США (98,5%), Канада (1,5%)
5.
Єнісей — Ангара — Селенга
5 550 (4 506)
2 580 000
19 600
Карське море
Росія , Монголія
6.
Об — Іртиш
5 410*
2 990 000
12 800
Обська затока
Росія , Казахстан , КНР
7.
Хуанхе (Жовта річка)
4 667(4 350)
745 000
2 110
Бохайска затока
КНР
8.
Амур
4 368*
1 855 000
11 400
Охотське море
Росія , КНР , Монголія
9.
Конго (Заїр)
4 371 (4 670)
3 680 000
41 800
Атлантичний океан
Демократична Республіка Конго , Центральноафриканська Республіка , Ангола , Конго , Танзанія , Камерун , Замбія , Бурунді , Руанда
10.
Лена
4 260(4 400)
2 490 000
17 100
Лаптєвих море
Росія
11.
Макензі — Піс — Фінлей
4 241 (5 427)
1 790 000
10 300
Море Бофорта
Канада
12.
Нігер
4 167 (4 138*)
2 090 000
9 570
Гвінейська затока
Нігерія (26.6%), Малі (25.6%), Нігер (23.6%), Алжир (7.6%), Гвінея (4.5%), Камерун (4.2%), Буркіна Фасо (3.9%), Кот-д'Івуар , Бенін , Чад
13.
Меконг
4 023
810 000
16 000
Південно-Китайське море
Лаос , Таїланд , КНР , Камбоджа , В'єтнам , М'янма
14.
Парана
3 998 (4,700)
3 100 000
25 700
Атлантичний океан
Бразилія (46.7%), Аргентина (27.7%), Парагвай (13.5%), Болівія (8.3%), Уругвай (3.8%)
15.
Муррей — Дарлінг
3 750 (3 520)
3 490 000
767
Тихий океан
Австралія
16.
Волга
3 645*
1 380 000
8 080
Каспійське море
Росія (99.8%), Казахстан (незначна), Білорусь (незначна)
17.
Арванд — Євфрат
3 596(2 992)
884 000
856
Перська затока
Ірак (40.5%), Туреччина (24.8%), Іран (19.7%), Сирія (14.7%)
18.
Пурус
3 379(2 948) (3 210)
63 166
8 400
Амазонка
Бразилія , Перу
19.
Мадейра — Маморе
3 239
850 000
17 000
Амазонка
Бразилія , Болівія , Перу
20.
Юкон
3 184
850 000
6 210
Беринґове море
США (59.8%), Канада (40.2%)
21.
Інд (Sindhu)
3 180
960 000
7 160
Аравійське море
Пакистан , Індія , КНР , суп. тер. (Кашмір ), Афганістан (6.3%)
22.
Сан-Франсиску
3 180* (2 900)
610 000
3 300
Атлантичний океан
Бразилія
23.
Сирдар'я
3 078
219 000
703
Аральське море
Казахстан , Киргизстан , Узбекистан , Таджикістан
24.
Салуїн (Salwin) (Nù Jiāng)
3 060
324 000
3153
Андаманське море
КНР (52.4%), М'янма (43.9%), Таїланд (3.7%)
25.
Річка Святого Лаврентія — Великі озера
3 058
1 030 000
10 100
Затока Святого Лаврентія
Канада (52.1%), США (47.9%)
26.
Ріо-Гранде
3 057(2 896)
570 000
82
Мексиканська затока
США (52.1%), Мексика (47.9%)
27.
Нижня Тунгуска
2 989
473 000
3 680
Єнісей
Росія
28.
Брахмапутра
2 948*
1 730 000
43 900
Бенгальська затока
Індія (58.0%), КНР (19.7%), Непал (9.0%), Бангладеш (6.6%), Супереч. Індія /КНР (4.2%), Бутан (2.4%)
29.
Дунай
2 850*
817 000
7 130
Чорне море
Румунія (28.9%), Угорщина (11.7%), Австрія (10.3%), Сербія (10.3%), Німеччина (7.5%), Словакія (5.8%), Болгарія (5.2%), Боснія і Герцеговина (4.8%), Хорватія (4.5%), Україна (3.8%), Чехія (2.6%), Словенія (2.2%), Молдова (1.7%), Швейцарія (0.32%), Італія (0.15%), Польща (0.09%), Албанія (0.03%)
30.
Токантінс
2 699
1 400 000
13 598
Атлантичний океан , Амазонка
Бразилія
31.
Замбезі
2 693*
1 330 000
4 880
Мозамбікська протока
Замбія (41.6%), Ангола (18.4%), Зімбабве (15.6%), Мозамбік (11.8%), Малаві (8.0%), Танзанія (2.0%), Намібія , Ботсвана
32.
Вілюй
2 650
454 000
1 480
Лена
Росія
33.
Арагуая
2 627
358 125
6 172
Токантінс
Бразилія
34.
Амудар'я
2 620
534 739
1 400
Аральське море
Узбекистан , Туркменістан , Таджикістан , Афганістан
35.
Жапура
2 615*
Амазонка
Бразилія , Колумбія
36.
Нельсон — Саскачеван
2 570
1 093 000
2 575
Гудзонова затока
Канада , США
37.
Парагвай
2 549
1 093 000
4 300
Парана
Бразилія , Парагвай , Болівія , Аргентина
38.
Колима
2 513
644 000
3 800
Східно-Сибірське море
Росія
39.
Ганг
2 510
907 000
14 270
Бенгальська затока
Індія , Бангладеш , Непал
40.
Пілкомайо
2 500
270 000
Парагвай
Парагвай , Аргентина , Болівія
41.
Верхня Об
2 490
Об
Росія
42.
Ішим
2 450
177 000
56
Іртиш
Казахстан , Росія
43.
Журуа
2 615
242 259
6 000
Амазонка
Перу , Бразилія
44.
Урал
2 428
237 000
475
Каспійське море
Росія , Казахстан
45.
Арканзас
2 348
505 000(435 122)
1 066
Міссісіпі
США
46.
Убангі — Уеле
2 300
4003
Конго
Демократична Республіка Конґо , Центральноафриканська Республіка
47.
Оленьок
2 292
219 000
1 210
Море Лаптєвих
Росія
48.
Дніпро
2 287
516 300
1 670
Чорне море
Росія , Білорусь , Україна
49.
Алдан
2 273
729 000
5 060
Лена
Росія
50.
Ріу-Негру
2 250
720 114
26 700
Амазонка
Бразилія , Венесуела , Колумбія
51.
Колумбія
2 250 (1,953)
Тихий океан
США , Канада
52.
Колорадо
2 333
390 000
1 200
Каліфорнія (затока)
США , Мексика
53.
Чжуцзян — Дзінджан (Сицзян)(West) (Si Kang)
2 200
437 000
13 600
Південно-Китайське море
КНР
54.
Червона річка
2 188
Міссісіпі
США
55.
Іраваді
2 170
411 000
13 000
Андаманське море
М'янма
56.
Касаї
2 153
Конго
Ангола , Демократична Республіка Конґо
57.
Огайо — Аллегені
2 102
490 603
Міссісіпі
США
58.
Оріноко
2 101
41 000
30 000
Атлантичний океан
Венесуела , Колумбія
59.
Тарим
2 100
Лобнор
КНР
60.
Шінгу
2 100
Амазонка
Бразилія
61.
Оранжева
2 092
Атлантичний океан
Південно-Африканська Республіка , Намібія , Ботсвана , Лесото
62.
Саладо
2 010
Парана
Аргентина
63.
Вітім
1 978
Лена
Росія
64.
Тигр
1 950
Арванд
Туреччина , Ірак , Сирія , Іран
65.
Сунгарі
1 927
Амур
КНР
66.
Тапажус
1 900
Амазонка
Бразилія
67.
Дон
1 870
Азовське море
Росія
68.
Підкамена Тунгуска
1 865
Єнісей
Росія
69.
Печора
1 809
322 000
4 379
Баренцеве море
Росія
70.
Кама
1 805
507 000
4 100
Волга
Росія
71.
Лімпопо
1 800
Індійський океан
Мозамбік , Зімбабве , Південно-Африканська Республіка , Ботсвана
72.
Гуапоре
1 749
Маморе
Бразилія , Болівія
73.
Індигірка
1 726
360 000
1 570
Східно-Сибірське море
Росія
74.
Снейк
1 670
Колумбія
США
75.
Сенегал
1 641
Атлантичний океан
Сенегал , Малі , Мавританія
76.
Хатанга
1 636
364 000
3 320
Море Лаптєвих
Росія
77.
Уругвай
1 610
Атлантичний океан
Уругвай , Аргентина , Бразилія
78.
Блакитний Ніл
1 600
Ніл
Ефіопія , Судан
79.
Черчіль
1 600
Гудзонова затока
Канада
80.
Окаванго
1 600
Дельта Окаванго
Намібія , Ангола , Ботсвана
81.
Вольта
1 600
Гвінейська затока
Гана , Буркіна Фасо , Того , Кот-д'Івуар , Бенін
82.
Бені
1 599
Мадейра
Болівія
83.
Платт
1 594
Міссурі
США
84.
Тобол
1 591
Іртиш
Казахстан , Росія
85.
Джубба — Шебель
1 580*
Індійський океан
Ефіопія , Сомалі
86.
Іса (Путумайо)
1 575
Амазонка
Бразилія , Перу , Колумбія , Еквадор
87.
Маґдалена
1 550
Карибське море
Колумбія
88.
Хан
1 532
Янцзи
КНР
89.
Ломамі
1 500
Конго
Демократична Республіка Конґо
90.
Десаґуадеро
1 500
Колорадо
Аргентина
91.
Ока
1 500
245 000
1 300
Волга
Росія
92.
Пекос
1 490
Ріо-Гранде
США
93.
Верхній Єнісей
1 480
Єнісей
Росія , Монголія
94.
Годаварі
1 465
Бенгальська затока
Індія
95.
Ілі
1 439
140 000
480
Балхаш
КНР , Казахстан
96.
Колорадо
1 438
Мексиканська затока
США
97.
Ріо-Гранде (Гуапай)
1 438
Ічіло
Болівія
98.
Біла
1 420
Кама
Росія
99.
Купер — Барку
1 420
Ейр
Австралія
100.
Мараньйон
1 415
Амазонка
Перу
101.
Дністер
1 411
72 100
310
Чорне море
Україна , Молдова
102.
Таз
1 401
Тазівська губа
Росія
103.
Бенуе
1 400
Нігер
Камерун Нігерія
104.
Варбуртон — Джоржіна
1 400
Ейр
Австралія
105.
Ямуна
1 376
Ганг
Індія
106.
Сутледж
1 370
Ченаб
Індія , Пакистан
107.
В'ятка
1 370
Кама
Росія
108.
Фрейзер
1 368
Тихий океан
Канада
109.
Кура
1 364
Каспійське море
Азербайджан , Грузія , Вірменія , Туреччина , Іран
110.
Гранде
1 360
Парана
Бразилія
111.
Брасос
1 352
Мексиканська затока
США
112.
Каука
1 350
Маґдалена
Колумбія
113.
Л'яоо
1 345
Бохайське море
КНР
114.
Ялонг
1 323
Янцзи
КНР
115.
Іґуасу
1 320
Парана
Бразилія , Аргентина
116.
Ольокма
1 320
Лена
Росія
117.
Рейн
1 320
Північне море
Німеччина , Франція , Швейцарія , Нідерланди , Австрія , Люксембург , Ліхтенштейн , Італія
118.
Північна Двіна — Сухона
1302
357052
3332
Біле море
Росія
119.
Крішна
1 300
Бенгальська затока
Індія
120.
Ірірі
1 300
Шінгу
Бразилія
121.
Нармада
1 289
Аравійське море
Індія
122.
Оттава
1 271
Святого Лаврентія
Канада
123.
Зея
1 242
Амур
Росія
124.
Журуена
1 240
Тапажус
Бразилія
125.
Верхня Міссісіпі
1 236
Міссісіпі
США
126.
Атабаска
1 231
Маккензі
Канада
127.
Канадська
1 223
Арканзас
США
128.
Півн. Саскачеван
1 220
Саскачеван
Канада
129.
Вааль
1 210
196 438
124,59
Оранжева
Південно-Африканська Республіка
130.
Шире
1 200
Замбезі
Мозамбік , Малаві
131.
Уайяґа
1 200
Мараньйон
Перу
132.
Нен (Нонні)
1 190
Сунгарі
КНР
133.
Грін-Рівер
1 175
Колорадо
США
134.
Мілк
1 173
Міссурі
США , Канада
135.
Ельба
1 162*
Північне море
Німеччина , Чехія
136.
Дем'янка (річка)
1160
34 800
Іртиш
Росія
137.
Чіндвін
1 158
Іраваді
М'янма
138.
Санкуру
1150
Касаї
ДРК
139.
Джеймс
1 143
Міссурі
США
140.
Капуас
1 143
Південно-Китайське море
Індонезія , Малайзія
141.
Десна
1 130
88 900
360
Дніпро
Росія , Україна
142.
Гелманд
1 130
Гамун-і-Гелманд
Афганістан , Іран
143.
Мадре-де-Дьйос
1 130
Мадейра
Перу , Болівія
144.
Т'єте
1 130
Парана
Бразилія
145.
Вичегда
1 130
Північна Двіна
Росія
146.
Сепік
1 126
80 321
3 804
Тихий океан
Папуа-Нова Ґвінея , Індонезія
147.
Сімаррон
1 123
Арканзас
США
148.
Анадир
1 120
Анадирська затока
Росія
149.
Параїба-ду-Сул
1 120
56 500
1 118
Атлантичний океан
Бразилія
150.
Цзялінцзян
1119
Янцзи
КНР
151.
Лаярд
1 115
Маккензі
Канада
152.
Вайт
1 102
Міссісіпі
США
153.
Дра
1 100
994
Атлантичний океан
Марокко
154.
Кванго
1100
263500
2700
Касаї
Ангола, ДРК
155.
Гамбія
1 094
Атлантичний океан
Гамбія , Сенегал , Гвінея
156.
Ом (річка)
1091
52 600
64
Об
Росія
157.
Ченаб
1 086
Інд
Індія , Пакистан
158.
Єллоустоун
1 080
Міссурі
США
159.
Чу
1 067
62 500
130
озеро Акжайкин
Киргизстан , Казахстан
160.
Сіверський Донець
1 053
98 900
159-200
Дон
Україна , Росія
161.
Бермехо
1 050
Парагвай
Аргентина , Болівія
162.
Флай
1 050 (1 120)
76 000
6 000
Затока Папуа
Папуа-Нова Ґвінея 93,40%, Індонезія 6,60%
163.
Гуавьяре
1 050
Оріноко
Колумбія
164.
Кускоквім
1 050
Берінгове море
США
165.
Теннессі
1 049
Огайо
США
166.
Західна Двина
1 020
Ризька затока
Латвія , Білорусь , Росія
167.
Джіла
1 015
Колорадо
США
168.
Вісла
1 047
194 424
1 080
Балтійське море
Польща (87.45%), Україна (6.55 %), Білорусь (5.03 %), Словаччина (0.96 %), Чехія (0.01 %)
169.
Луара
1 012
Атлантичний океан
Франція
170.
Ессекібо
1 010
Атлантичний океан
Гайана
171.
Хопер
1 010
Дон
Росія
172.
Тагус
1 006
Атлантичний океан
Іспанія , Португалія
173.
Колорадо
1 000
Атлантичний океан
Аргентина
Примітки
Коли довжина річки помічена зірочкою (*), це середня величина з багатьох джерел. Якщо різниця в довжинах між наданими джерелами істотна, всі довжини внесені до списку. Також, якщо довжини з вторинних джерел близькі, середнє значення приведене з зірочкою.
Як Ніл, так і Амазонка може вважатися найдовшою річкою Землі. Амазонка стає найдовшою, якщо її довжина вимірюється до південного сходу острова Маражо . Частіше вважається, що Ніл — найдовша річка, але Амазонка — найбільша за витратою води .
Посилання
Див. також
Шаблон:Link FL