Знімок екрана: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 12: Рядок 12:


=== [[Linux]] та [[Unix]] ===
=== [[Linux]] та [[Unix]] ===
У багатьох дистрибутивах (В основному Ubuntu) можна скористатись клавішею {{key|[[Print screen|PrtScr]]}} для створення знімку екрана. У [[робоче середовище|робочому середовищі]] [[GNOME]] створений знімок екрану буде відразу ж буде збережений у відповідній папці.
У цих операційних системах відсутні вбудовані засоби для створення знімків робочого столу, але це можливо зробити «обхідними» засобами, наприклад, прочитавши вміст [[Фреймбуфер|фреймбуфера]]. Приклад коду:
Але в основному в [[Linux]] та [[Unix]] системах відсутні вбудовані засоби для створення знімків робочого столу, зате це можливо зробити «обхідними» засобами, наприклад, прочитавши вміст [[Фреймбуфер|фреймбуфера]]. Приклад коду:


<source lang="bash">
<source lang="bash">

Версія за 13:06, 3 січня 2014

Знімок (або скриншот) робочого столу операційної системи Ubuntu Linux

Знімок екрана (англ. screenshot, скриншот[1]) — зображення, отримане комп'ютером, що відображає дійсно те, що бачить користувач на екрані монітора. Це зображення створене зі запису видимих елементів екрана комп'ютера або іншого візуального вихідного пристрою. Як правило, це цифрове зображення створюється операційною системою або спеціальним програмним забезпеченням, хоча може також бути зроблено за допомогою фотокамери або іншого приладу для перехоплення сигналу відео з виходу комп'ютера.

Способи створення скриншоту

Windows

Найпростішим способом створення знімка екрана в операційній системі Windows є використання клавіші на клавіатурі PrtScr (для всього екрана) або поєднання клавіш Alt+PrtScr — для поточного вікна. Після виконання цієї операції знімок поміщається у буфер обміну Windows. Для його вставлення та редагування може використовуватися будь-який графічний редактор, зокрема стандартний Paint, що входить у набір додатків Windows Для створення скриншоту існує велика кількість сторонніх програм. Деякі з них дають змогу користувачу робити знімок певної частини екрана; редагувати зображення одразу після створення; робити фото через певний проміжок часу; автоматично зберегти знімок у файл; записувати відео та багато іншого

Mac OS X

У Mac OS за фотографування екрана відповідають клавіші Shift+ Command+3 (весь екран) та Shift+ Command+4 (поточне вікно). Автоматично знімок зберігається на робочий стіл, але, якщо при його створенні затиснута клавіша Ctrl, скриншот зберігається до буфера обміну

Linux та Unix

У багатьох дистрибутивах (В основному Ubuntu) можна скористатись клавішею PrtScr для створення знімку екрана. У робочому середовищі GNOME створений знімок екрану буде відразу ж буде збережений у відповідній папці. Але в основному в Linux та Unix системах відсутні вбудовані засоби для створення знімків робочого столу, зате це можливо зробити «обхідними» засобами, наприклад, прочитавши вміст фреймбуфера. Приклад коду:

$ cat /dev/fb0 > /home/$USER/screenshot.raw

Примітки

  1. Також трапляється написання «скріншот», яке не відповідає чинному правопису (див. правило дев'ятки)