Скороварка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
P.Y.Python (обговорення | внесок)
м видалено посилання на сторонню статтю
Рядок 7: Рядок 7:


== Історія ==
== Історія ==
[[File:Pressure cooker manufactured by Georg Gutbrod, Stuttgart, about 1864.jpg|thumb|Скороварка на 6 [[Кварта (одиниця об'єму)|кварт]] виготовлена в Англії близько 1890]]
Прототипом каструлі-скороварки вважається пристрій, розроблений французьким [[фармацевт]]ом і [[фізик]]ом [[Дені Папен]]ом в [[1679]] році.
Прототипом каструлі-скороварки вважається пристрій, розроблений французьким [[фармацевт]]ом і [[фізик]]ом [[Дені Папен]]ом в [[1679]] році.



Версія за 08:47, 26 серпня 2015

Сучасна скороварка

Скороварка — каструля з особливою кришкою, що герметично закривається, завдяки якій пара виходить назовні тільки через клапан, що підтримує підвищені тиск і температуру всередині скороварки. Внаслідок цього швидкість приготування їжі багаторазово збільшується. Оскільки їжа не окислюється на повітрі під впливом тепла, то зберігається яскравий колір приготованих овочів.

Обід, де кришка притискається до каструлі, зазвичай окантований термостійкою гумою, задля герметичності. Сама кришка притискається до каструлі пружинною планкою, яка замикається замком. Для безпеки скороварка забезпечується аварійним клапаном.

Історія

Скороварка на 6 кварт виготовлена в Англії близько 1890

Прототипом каструлі-скороварки вважається пристрій, розроблений французьким фармацевтом і фізиком Дені Папеном в 1679 році.

Безпека

Внаслідок того, що всередині каструлі підвищений тиск, не можна відкривати кришку, заздалегідь не випустивши пару.

Див. також

Посилання