Умм-Саїд (муніципалітет): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Редагування перед школою
 
Zvr (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 81: Рядок 81:
}}
}}


'''Баладіят Месаїід''' ({{lang-ar|مسيعيد}}, {{lang-en|Mesaieed}}) — адміністративна одиниця у складі [[Катар]]у. Адміністративний центр — місто [[Месаїід]]. На території в 154,7  км² проживає  — 35 150 катарців. З 2004 року долучений до баладіяту Аль-Вакра.
'''Баладіят Месаїід''' ({{lang-ar|مسيعيد}}, {{lang-en|Mesaieed}}) — адміністративна одиниця у складі [[Катар]]у. Адміністративний центр — місто [[Месаїід]]. На території в 154,7  км² проживає  — 35 150 катарців. З 2004 року приєднано до баладіяту Аль-Вакра.


== Розташування ==
== Розташування ==

Версія за 08:50, 19 листопада 2015

баладіят Месаїід

مسيعيد

Районний центр Месаїід
Країна Катар
Регіон Катар
Ель-Вакра
Населення
 - повне 35 150
Площа
 - повна 154,7 км²
Дата заснування 1949
Вебсайт mic.com.qa

Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Умм-Саїд

Баладіят Месаїід (араб. مسيعيد‎, англ. Mesaieed) — адміністративна одиниця у складі Катару. Адміністративний центр — місто Месаїід. На території в 154,7  км² проживає  — 35 150 катарців. З 2004 року приєднано до баладіяту Аль-Вакра.

Розташування

Баладіят Месаїід лежить в східній частині Катару, на узбережжі Перської затоки межує:

  • з півночі, заходу, півдня  — з баладіятом Аль-Вакра;

Історія

Ця невеличка південно-східна місцина Катару була майже незаселеною, лише на початку ХХ-го століття глибока затока, яка сприяла мореплавству, а за ним і торгівлі,привернула увагу сотню катарців і вони поселилися там. Мешканці жили вздовж узбережжя і займалася рибальством, видобутком перлів та торгівлею.

У середині ХХ століття сановники Катару поставили за мету впорядкувати свої уділи адміністративно, тоді вони створили на базі історичних центрів держави кілька адміністративних одиниць і закріпили це в законі № 11 від 1963 року. Саме в цей час почала розвиватися відома катарська нафтова компанія «Qatar Petroleum» (в числі засновників якої був і шейх Катару), керівники компанії звернулися з проханням надати їм територію для створення економічно-промислової зони, щоб забезпечити якісний видобуток і транспортування нафти із щойно відкритого родовища. Тому, в 1972 році, Шейх Мохаммед бін Джабер Аль Тані підписуючи законопроект № 19, яким розмежував кілька баладіятів, серед яких, був і Месаїід (містечко нафтовиків «Qatar Petroleum»).

Населення і поселення

Від часів свого заснування цей малорозвинутий баладіят не був важливим, лише з початку ХХІ століття Месаїід почала динамічно розвиватися, від 5 000 катарців у 1960-х роках до майже 35 150 жителів у 2010 році. Більшість його мешканців — емігранти, які працюють на нафтогазових промислах та невеличка кількість самих катарців (зазвичай на керівних посадах).

Зміни населення
Рік Населення Зміна
1986[1][2] 6437
1997[1][2] 7640 +18.7%
2004[1][2] 12 674 +65.9%
2010[3] 35 150 +177.3%
c-census; e-estimate

Загалом баладіят Месаїід є міським утворенням, і чіткого розділу на зони неіснує, оскільки вони відповідають промисловим зонам міста[4]:

Економіка

Баладіят Месаїід, як віддалений від столиці країни приречений був стати малорозвинутою територією, що й тривало багато століть до того. Але відкриття в його надрах величезного родовища нафти, спричинило до економічного зростання Катару. Тоді ж на території баладіяту Месаїід компанія «Qatar Petroleum» почала розвивати нафтогазовий промисел, зокрема його обслуговувваання: побудувавши термінал для зберігання нафти, та поглибивши морську гавань для заходу великих танкерів — і регіон почав розвиватися прискореними темпами[5]. Постало питання будівництва промислових, оброблювальних та житлових об'єктів й інфраструктури. Саме надходження від нафтогазовидубувного комплексу становлять основну частину в бюджеті баладіяту.

Новим стимулом для розвитку місцевості планується його об'єднання з баладіятом Аль-Вакра (яке відбулося в 2004 році) та реалізація проекту проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Урядовці планують до того часу налагодити як спортивний так і культурний відпочинок гостей і жителів баладіяту. Стадіон і відомі історичні пам'ятки — стануть візитівкою баладіяту Аль-Вакра, зокрема його частинки — Месаїід.

Див. також

Примітки

  1. а б в Population from 1986–2009. Qatar Statistics Authority. Процитовано 28 June 2015.
  2. а б в Population and social statistics. Qatar Statistics Authority. 2004. Процитовано 28 June 2015.
  3. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою 2010qsa не вказано текст
  4. Загальна карта Катару з населеними пунктами баладіяту Месаїід.
  5. Загальна карта нафтопромислового комплексу Катару, зокрема й баладіяту Месаїід.

Посилання

Відео про баладіят Джаріян-аль-Батна