Слуховий апарат: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Alfashturm (обговорення | внесок)
Alfashturm (обговорення | внесок)
Рядок 17: Рядок 17:
* внутрішньовушні — це слухові апарати, що вставляються безпосередньо у вухо, а тому корпус приладу повинен детально повторювати форму вушної раковини, а також слухового проходу і зовнішнього вуха.
* внутрішньовушні — це слухові апарати, що вставляються безпосередньо у вухо, а тому корпус приладу повинен детально повторювати форму вушної раковини, а також слухового проходу і зовнішнього вуха.


===Типи слухових апаратів Starkey==
===Типи слухових апаратів Starkey===
*Завушний слуховий апарат
*Завушний слуховий апарат
*Мікрофон у вушному каналі
*Мікрофон у вушному каналі

Версія за 23:08, 2 березня 2016

Завушні слухові апарати

Слуховий апарат — оснащений мікрофоном і невеликим динаміком електроакустичний прилад в слухопротезуванні, призначений для посилення звуку для користувача. Застосовується для виправлення порушення слуху, яке вимірюється аудіометрією.

Слухові апарати не здатні по-справжньому коректувати втрати слуху, — вони лише допомагають, щоб зробити звуки більш доступними.

Імплантований слуховий апарат називається кохлеарним імплантом.

Історія

Перші пристосування, призначені для підвищення порогу чутності, були виключно акустичними і мали вигляд ріжка, вузька частина якого вставлялася у вухо. Сьогодні хворі мають можливість вибрати найбільш підходящий для них слуховий апарат або застосувати бінауральне слухопротезування. Клінічні досліди довели, що у разі застосування відразу двох слухових апаратів, навіть якщо одне вухо абсолютно нічого не чує, є реальна можливість набагато ефективніше виокремлювати мовні звуки. А значить, люди, що використовують два слухових апарати одночасно, можуть отримувати набагато більше звукової інформації[1].

Типи

Ілюстрації різних типів слухових апаратів.

Слухові апарати бувають:

  • кишенькові — дуже прості в управлінні, але досить незручні своєю громіздкістю і обмеженими можливостями налаштування;
  • завушні — найбільш широко використовуваний тип протезів. Вони компактні і ергономічні, зовні практично невидимі (основна частина приладу знаходиться за вухом), видима ж частина представляє з себе виготовлений за індивідуальним зліпком внутрішньовушний вкладиш. Більшість моделей завушних протезів можна підключати до телевізора або приймача;
  • внутрішньовушні — це слухові апарати, що вставляються безпосередньо у вухо, а тому корпус приладу повинен детально повторювати форму вушної раковини, а також слухового проходу і зовнішнього вуха.

Типи слухових апаратів Starkey

  • Завушний слуховий апарат
  • Мікрофон у вушному каналі
  • внутрішньоканальний слуховий апарат
  • канальний слуховий апарат
  • напівканальний слуховий апарат
  • внутрішньовушний слуховий апарат

Технологія

Показання

Способи оцінки, наскільки добре слуховий апарат компенсує втрату слуху

Відомі виробники

До відомих і крупних виробників належать: Oticon, Starkey.

Примітки

Див. також

Посилання