Пирогівський могильник: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м вікіфікація
м Green Zero перейменував сторінку з Пирогівcький могильник на Пирогівський могильник без створення перенаправлення: суміш розкладок у на...
(Немає відмінностей)

Версія за 19:27, 3 лютого 2017

Пирогівcький могильник — пам'ятка зарубинецької культури біля с. Пирогів (нині у складі м. Київ, на його південній околиці), на узвишші правого корінного схилу долини Дніпра. Досліджений 1966—1968 і 1989—1992. На площі близько 10 тис. м² розкопано 262 поховання з трупоспаленнями. Залишки кремацій розміщувалися просто в ґрунтових ямах або в урнах з органічного матеріалу, або одночасно на дні могили та в урні. Невелику кількість становили кенотафи — символічні поховання, в яких зовсім не було кісток. Крім того, частина поховань замість кальцинованих кісток людини мала тільки кальциновані кістки тварин. Поховання супроводжувалися чорнолощеними горщиками, мисками, кухлями, бронзовими та залізними фібулами, а також жертовною їжею. Могильник датується кінцем 3 — поч. 2 ст. до н. е. — середина 1 ст.

Крім поховань зарубинецької культури, досліджено інвентарні поховання скіфського часу — 6 трупоспалень та 12 трупопокладень.

Джерела та література