Північна Україна: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Скасування редагування № 24842685 користувача 193.26.13.151 (обговорення)
Мітка: Скасування
м Захистила «Північна Україна»: частий вандалізм ([Редагування=Дозволено тільки автопідтвердженим користувачам] (закінчується 19:06, 9 квітня 2019 (UTC)) [Перейменування=Дозволено тільки автопідтвердженим користувачам] (закінчується 19:06, 9 квітня 2019 (UTC)))
(Немає відмінностей)

Версія за 19:06, 8 квітня 2019

Області, які зараховують до північної України:
   завжди
   рідко

Північна Україна — культурно-історичний регіон України, до складу якого входять Житомирська, Київська, Чернігівська та Сумська області, а також іноді Волинська та Рівненська області.

Склад

Північна Україна включає в себе такі області:

Рідко до поняття «Північна Україна», крім зазначених вище областей, зараховують Волинську та Рівненську області.

У північній частині України розташована її Південно-західна залізниця, назва якої є пам'яткою про колишнє колоніальне положення України в московській метрополії. Назва міцно закріплена і консервує цей статус, у тому числі й упродовж перших 25 років політичної незалежності України від Росії. Про географічний парадокс «південний захід знаходиться на півночі» мова йшла в багатьох новинах, у тому числі й вікіпедійних.

Демографічна ситуація

Українці в Україні за переписом 2001 року.

Північна Україна — регіон України, до якого відносять території сучасних Житомирської, Київської, Сумської і Чернігівської областей. Це регіон високого культурного, релігійного і промислового значення, на його території розташовується столиця України місто Київ. Містами обласного значення в цьому регіоні є: Чернігів, Житомир, Суми, районного значення — Біла Церква, Переяслав-Хмельницький, Березань, Бориспіль, Бровари, Васильків, Фастів, Ірпінь, Славутич, Ромни, Шостка, Ніжин, Прилуки, Тростянець та ін.

Близькість до білоруської межі наклала на національний склад регіону свій відбиток. Серед населення досить багато білорусів. Також багато євреїв (у Київській області), поляків (у Житомирській області). Київ також є багатонаціональним містом. На території Північного регіону України використовуються для спілкування російська і українська мови, також змішана російсько-українська мова (суржик). Північно-західні (поліські) частини регіону раніше зазнали впливу білоруської мови.

Найбільші міста

Див. також