FIRTASH Foundation: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
стаття без джерел. Всі наведені у reflist "джерела" - про дні України у GB, а не про власне фундацію
мНемає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
{{без джерел}}
{{без джерел}}{{без картки}}
'''Фонд FIRTASH Foundation''' — приватна благодійна організація, заснована подружжям [[Лада Фірташ|Ладою]] та [[Дмитро Фірташ|Дмитром Фірташ]] у 2008 р. Головна мета Фонду — довгострокова та системна підтримка освіти і культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді.
'''Фонд FIRTASH Foundation''' — приватна благодійна організація, заснована подружжям [[Лада Фірташ|Ладою]] та [[Дмитро Фірташ|Дмитром Фірташ]] у 2008 р. Головна мета Фонду — довгострокова та системна підтримка освіти і культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді.



Версія за 13:54, 7 липня 2019

Фонд FIRTASH Foundation — приватна благодійна організація, заснована подружжям Ладою та Дмитром Фірташ у 2008 р. Головна мета Фонду — довгострокова та системна підтримка освіти і культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді.

Історія становлення фонду

2008 — Стартувала програма Україністики в Кембриджському Університеті.

2010 — Стартувала українська стипендіальна програма в Кембриджському університеті, яка надала можливість безкоштовного навчання в одному з найкращих університетів світу.

2011 — Дмитро Фірташ надав підтримку в будівництві студентського містечка Українського католицького університету у Львові.

  • Група компаній Дмитра Фірташа надала підтримку талановитим школярам , що досягли значних успіхів у вивченні хімії.
  • Дмитро Фірташ підтримав проведення II Міжнародного поетичного фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ».
  • Дмитро Фірташ надав благодійну допомогу при будівництві Свято-Троїцького Собору Свято-Вознесенського чоловічого монастиря.
  • В кінці року стартувала програма «Збережи свої місто» , в рамках якої містоутворюючі та великі підприємства беруть участь у соціальних проектах в містах, в яких вони розташовані.
  • Була надана фінансова допомога Чернівецькому художньому музею на реставраційні роботи.
  • Дмитро Фірташ передав платіжний сертифікат на 500 000 гривень на модернізацію Чернівецького обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

2012 — Group DF виділила кошти на проведення Всеукраїнської шкільної олімпіади з хімії.

  • За підтримки Дмитра Фірташа пройшов III Міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ».
  • Дмитро та Лада Фірташ прийняли рішення про створення сімейного благодійного фонду, який систематизує благодійну діяльність Дмитра Фірташа. Оперативне керівництво фондом взяла на себе дружина бізнесмена Лада Фірташ.

Пріоритетні напрямки фонду

• підтримка талановитої, цілеспрямованої української молоді, що має активну життєву позицією;
• сприяння вивченню української мови, історії та культури України в Західній Європі;
• Підтримка української культури, збереження та відродження національної, культурної і духовної спадщини;

Проекти фонду в області освіти

• Українська стипендіальна програма, що надає можливість українській молоді безкоштовно навчатися в одному з найкращих університетів світу;
• Програма україністики в Кембриджському університеті, яка надає можливість вивчати українську мову, історію, культуру, літературу і кінематограф іноземним студентам у Кембриджському університеті.

Поточні заходи фонду в області культури

• Реставрація об’єкта світової спадщини ЮНЕСКО — Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
• Спонсорська підтримка та організація різдвяного ярмарку та ковзанки у м. Чернівці;
• Спонсорська підтримка фестивалю Маланка-фест у м. Чернівці.

Дні України у Великій Британії

Флагманським проектом Групи компанії Дмитра Фірташа Group DF у співпраці з благодійним фондом Firtash Foundation у напрямі культурної дипломатії стали «Дні України у Великій Британії»[1]. Культурний фестиваль відбувся у Лондоні з 17 по 19 жовтня 2013 р. і став першою масштабною міжнародною подією, яка відкрила європейцям сучасну Україну.[2][3] Протягом трьох днів провідні українські художники, артисти, музиканти, дизайнери і народні майстри демонстрували колорит України та багатство сучасної української культури.

За оцінками експертів, загалом усі заходи, що відбулися в рамках “Днів України”, побачили близько 110-120 тисяч мешканців і гостей Лондона[4].

Посилання

Джерела

  1. http://ukranews.com/ru/news/ukraine/2013/10/21/107297
  2. http://www.segodnya.ua/ukraine/Dni-Ukrainy-v-Britanii-kak-anglichane-stoyali-v-ocheredi-za-varenikami-Skripka-zazhigal-publiku-pered-Tauerom-a-britancy-iskali-zhen-sredi-ukrainok-469549.html
  3. http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2013/10/20/937317.html
  4. http://www.rbc.ua/ukr/news/society/-dni-ukrainy-v-velikobritanii-posetili-bolee-110-tysyach-zhiteley-21102013131600